Foto: Publicitātes foto
Džefrijs Dāmers (Jeffrey Dahmer) bija viens no nežēlīgākajiem un ļaunākajiem slepkavām Amerikā. Izmantojot audioierakstu fragmentus no neskaitāmām policijas intervijām ar Dāmeru, "discovery+" piedāvā jaunu dokumentālo filmu – "Džefrijs Dāmers: Briesmoņa prāts", kurā pats noziedznieks stāsta par šausminošajām slepkavībām, ko pastrādājis.

Dāmera, saukta arī par Milvoki kanibālu, teiktais atklās jaunas detaļas par to, kādēļ viņš no 1978. līdz 1991. gadam izvaroja, nogalināja un pēcāk apgānīja 17 vīriešus. Sirdi plosošā ekskluzīvā intervijā viņa tēvs Laionels Dāmers (Lionel Dahmer) sīkāk apraksta mēģinājumus meklēt dēlam nepieciešamo palīdzību. Izmantojot izmeklētāju, psihiatru, kā arī Džefrija Dāmera bijušo klasesbiedru un slepkavības liecinieka zināšanas un teikto, dokumentālā filma sniegs atbildes uz jautājumiem par bēdīgi slaveno sērijveida slepkavu.

Video kadros no Dāmera bērnības viņš ir parasts, dzīvespriecīgs bērns, kurš vairāk par visu mīl savu ģimeni. Kadri piedāvā intīmu ieskatu viņa bērnībā, attiecībās ar vecākiem un skolas dzīvē. Dāmers savas ikdienišķās bērnības dēļ tiek uzskatīts par vienu no netipiskākajiem sērijveida slepkavām, jo acīmredzamais vardarbības vai traģisku notikumu iztrūkums vairo neizpratni par to, kāpēc viņš pastrādāja tik brutālas slepkavības. Laionels Dāmers stāsta par atmiņām un sniedz skatītājiem līdz šim nebijušu iespēju iepazīt vienu no Amerikas visslavenākajiem sērijveida slepkavām, stāstot gan par dēla audzināšanu, gan hobijiem, kas raisa šermuļus. Dziļi personīgā intervijā kameru priekšā viņš atminas faktus par dēlu, kas līdz šim tikuši noklusēti, stāsta par dzīvi, kuru, viņaprāt, vadīja Džefrijs, un dalās pieredzētajā šokā, policijai paziņojot par Džefrija pastrādātajiem noziegumiem.

Dokumentālā filma piedāvā visaptverošu informāciju par notikumiem, kas notika pirms un pēc neskaitāmām slepkavībām, pašam Dāmeram stāstot par pastrādātajām nežēlībām šausminošās un specifiskās detaļās. Viņaprāt, cilvēki nebija nekas vairāk kā priekšmeti; Dāmeru aizrāva cilvēku pavedināšana, kamēr slepkavošana bija viņa veids, kā sasniegt mērķi – iegūstot cilvēku īpašumā uz mūžu. Sabiedrību joprojām visvairāk šokē un neskaidrības rada fakts, ka Dāmers līdz pat sava mūža beigām nenožēloja pastrādātos noziegumus un šķita apmierināts ar aizvadīto dzīvi, nogalinot un apgānot kopš 18 gadu vecuma.

Filmas laikā skatītājiem uzskatāmi tiek parādīts, kā cilvēks pārvērtās no mīloša bērna līdz vardarbīgam un cietsirdīgam slepkavam. "Džefrijs Dāmers: Briesmoņa prāts" skatāma ekskluzīva intervija ar Ronaldu Floversu, vienu no Dāmera upuriem, kurš brīnumainā veidā izbēga no slepkavas nagiem un tagad pirmo reizi stāsta par piedzīvotajām šausmām. Intervijā piedalās arī Dr. Parks Deics, tiesu psihiatrs, kurš kopā ar Dāmeru aizvadīja neskaitāmas stundas, kā arī Nikola Čildresa, sieviete, kura veltīgi mēģināja glābt jaunāko no Dāmera upuriem – 14 gadus jaunu puisi. Dāmera kaimiņi filmā sniedz ieskatu piedzīvotajā, atrodoties dzīvokļu kompleksā ar vienu no ļaunākajiem sērijveida slepkavām Amerikas vēsturē.

Filmā "Džefrijs Dāmers: Briesmoņa prāts" tiek meklētas atbildes uz joprojām neatbildētiem jautājumiem, tai skaitā par to, kā Dāmers spēja pastrādāt daudzās slepkavības, atbrīvoties no upuru ķermeņa daļām un dažas no tām pat turēt savās mājās tik nemanāmi, ka policistiem un izmeklētājiem nebija ne jausmas, kādas nežēlības tiek pastrādātas, viņiem esot turpat netālu. Vai Dāmera veiksmes atslēga ir meklējama faktā, ka viņš slepkavoja pārsvarā melnādainus cilvēkus, vai arī izvairīšanās no aresta notika nekompetentas policijas dēļ? Kas notika pēc Dāmera notveršanas? Kā viņa tuvākie centās sadzīvot ar notikušo un kādas pārmaiņas piedzīvoja atbildīgā policijas nodaļa?

"Džefrijs Dāmers: Briesmoņa prāts" skatāma straumēšanas platformā "discovery+" televīzijā "Go3".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!