Foto: Publicitātes foto
Izklaides portāls 1188.lv sācis trīs nedēļu ilgu kampaņu, kurā uzsver psiholoģisko vardarbību jeb mobingu, kas lielākoties tiek realizēta interneta vidē pret sabiedrībā zināmiem cilvēkiem. Interviju ciklā ar savu rūgto pieredzi padalījušies vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki – no politiķiem līdz šovbiznesa sejām.

Pēc OECD pētījumiem, par mobinga esamību jauniešu burbuļos, ik gadu ieņemam kaunpilnās pirmās vietas Eiropas valstu vidū. Palielinoties tehnoloģiju ietekmei ikdienas dzīvē, pārliecinoši pieaug arī kibermobings anonīmo komentāru izpausmē. Mobings nav tikai fiziska aizskaršana skolas gaiteņos vai darba vidē, tas ir pārraudzis par emocionālu uzbrukumu no kura nav pasargāts neviens.

Kampaņa "Mobings. Anonīmo uzbrukums" iestājas par toleranci sabiedrībā – izglīto un atgādina, ka no ņirgāšanās cieš visi. Sabiedrībā zināmi cilvēki – Kašers, Ilze Viņķele, Agnese Zeltiņa, Māris Olte, Artūrs Toms Plešs, Elīna Didrihsone – dalīsies savos stāstos un pārdzīvojumos par anonīmajiem komentāriem, atgādinot ikvienam: padomā, pirms komentē!

Viens no akcijas vēstnešiem, brīvmākslinieks Kašers atzīst, ka komentāros visi ir ārkārtīgi lieli un spēcīgi, bet, kad pienāk tā iespēja parunāties vai satikties dzīvē, tad cilvēks vairs nezina, ko teikt, kā uzvesties. Kašers sarunā min, ka ar mobingu saskāries jau pirms kļuva atpazīstams, viss esot sācies skolas solā, jo viņa stils bija atšķirīgs.

Kampaņas varoņu starpā ir ne tikai anonīmo komentāru saņēmēji, bet arī sūtītāji. Bijusī veselības ministre, politiķe Ilze Viņķele atklāti intervijas laikā atzīst: "Es esmu dažas reizes komentējusi anonīmi. Tad vienā brīdī apzināti pieņēmu lēmumu: ja es nevaru zem tā, ko rakstu, parakstīties ar savu vārdu, tad man tas nav jāsaka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!