Foto: Vida Press
Lielbritānijas prinča, Saseksas herocga Harija skandalozie memuāri "Spare" ("Rezervists") Krievijā tiks izdoti pārstāstījuma formā un bez jebkādiem tiešiem citātiem, atsaucoties uz "Kommersant" vēstīto, ziņo medijs "Meduza".

Populārās grāmatas izdevējs "Penguin Random House", kam pieder prinča Harija grāmatas autortiesības, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gadā pārtrauca sadarbību ar Krieviju. Taču prinča grāmata ir nepārspējams dižpārdoklis daudzās valstīs, un arī Krievijas interesentiem to piedāvās, tiesa, apejot autortiesības.

Grāmata būs kā kopsavilkums. "Mūsu autore grāmatu izlasīja angļu valodā un pārstāstīja savā valodā," skaidro izdevniecības "Eksmo-AST" ģenerāldirektors Jevgeņijs Kapijevs. Kopsavilkums atspoguļos grāmatas galvenās tēzes, bet nekopēs precīzus fragmentus, rindkopas un citātus.

Paredzēts, ka 16. februārī prinča grāmata iznāks audio un elektroniskā formātā, bet mēneša beigās klajā tiks laista arī drukāta versija. Tās pirmā tirāža būs 3000 eksemplāros.

Izdevējs Kapijevs saka, ka grāmatas kopsavilkuma formātā pats uzskata par "stārtapu", kas daļēji palīdzēs atrisināt jaunas daiļliteratūras pieejamības problēmas, un pārstāstījuma formāts varētu būt alternatīva obligātajai licencei, kas parasti nepieciešama literatūras izdošanai. "Eksmo" grupa gatavojas izdot arī bestselleru rakstnieces Dženas Sinsero grāmatu "Don't Noah", uz kuru tiesības Krievijā izbeidzās 2022. gadā.

"Delfi" jau vēstīja, ka Saseksas hercogs par darījumu ar izdevniecību "Penguin Random House" saņēmis apmēram 20 miljonus dolāru. Grāmtatas faktiskais autors ir rakstnieks Džons Džozefs Mēringers. Par viņa sadarbību ar princi vairāk var lasīt rakstā "Kas patiesībā sarakstīja prinča Harija skandalozo grāmatu".

Grāmata "Rezervists" atklāj dziļi intīmas karaliskās ģimenes iekšējās lietas, tostarp tādas, kas skar citu cilvēku privātumu. Nu visa pasaule zina, ka gan Harijs, gan Viljams ir apgraizīti vīrieši. Tāpat var lasīt par spriedzi attiecībās starp Meganu un hercogieni Katrīnu, tostarp publiskojot viņu savstarpējās īsziņas, par prinča Viljama fizisku ņirgāšanos par brāli, par karaļa Čārlza asajiem izteikumiem, arī par nemitīgām instruktāžām, ko un kā vajadzētu vai nevajadzētu darīt Harijam ar sievu, un tā tālāk.

Lielāko skandālu izsaukusi viņa "atzīšanās", ka dienesta laikā Afganistānā princis esot nošāvis 25 talibu kaujiniekus, lai gan nerakstītais ētikas kodekss paredz, ka militāristi ar nogalināto skaitu nelepojas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!