Foto: Publicitātes foto

Ar debijas singlu "Apstājas laiks" pašmāju mūzikas arēnā sevi piesaka Una Daniela, kura iepriekš kā multiinstrumentāliste jau strādājusi ar Jāni Šipkēvicu junioru, grupu "Prāta vētra" un ukraiņu dziedātāju Veru Brežņevu.

Dziesma "Apstājas laiks" ir Unas personisks stāsts par pieredzēto – stāsts par laika posmu, kurā piedzīvots un pārdzīvots tik daudz, lai beidzot apstātos un atklātu savas sajūtas, uzrakstot šo dziesmu.

"Sastinguma mirklis, kad laiks uz pāris sekundēm pārtrauc ritējumu, trūkst elpas, piezogas trauksme un viss, ko dzirdi, ir skaļie sirdspuksti krūtīs. Tevi vienlaikus pārņem tumsības un apgaismības sajūta. Sevis apzināšanās mirklis. Ļoti vajadzīgs mirklis,'' par dziesmas vēstījumu stāsta māksliniece. Autores dziesmas stāsts caurvīts pop elektroniskas balādes skaņās ar 80.gadu nokrāsu.

Una Daniela ir daudzšķautņaina mūziķe, multiinstrumentāliste, kas sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Jāni Šipkēvicu, ukraiņu dziedātāju Veru Brežņevu, grupu ''Prāta vētra'', grupu ''Astro'n'out'', hiphopa izpildītājiem Ozolu un Edavārdi, Ralfu Eilandu un citiem māksliniekiem. Paralēli visām radošajām sadarbībām, Una joprojām darbojas arī Kristīnes Prauliņas vadītajā Rīgas gospelkorī, un šobrīd dziedātāja aktīvi strādā pie oriģinālmūzikas radīšanas kopā ar savu grupu ''The Electroads''.

25. novembrī Unu Danielu varēs dzirdēt divos koncertos kopā ar Jāni Šipkēvicu koncertprogrammā "Shipsea Siltā Gaismā", kas norisināsies Dzintaru koncertzālē.

Stāstot par gaidāmajiem koncertiem, mūziķis Jānis Šipkēvics saka: ''Una Daniela, manuprāt, ir absolūts brīnums Latvijas popmūzikas ainavā – apveltīta ar filigrānu balsi, harizmu, turklāt virtuoza daudzos žanros, žilbinoši pārvalda dažādus instrumentus – sintezatorus, lūperus, perkusijas un samplerus. Esmu laimīgs un pagodināts, ka Shipsea mūzikā Unas talants var uzmirdzēt tik koši un dabiski!'

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!