Foto: Dabas aizsardzības pārvalde
Divi Līgatnes dabas taku pērnie aļņu bullēni Niks un Marģeris pārvesti uz Slovākijas zinātnisko institūtu, informēja Dabas aizsardzības pārvalde.

Pārvešana notikusi projekta "Eiropas aļņu reintrodukcija atpakaļ Slovākijas dabā" ietvaros. Šī ir pirmā reize, kad kāds Līgatnes dabas taku četrkājainais iemītnieks ir veicis tik garu un tālu ceļojumu.

Tā kā aļņi šobrīd Slovākijā ir liels retums un novērojami vien kā atsevišķi klejojoši īpatņi, 2011. gadā Slovākijā dibināta "ZITO" asociācija, kas ir sākusi īpašu un starptautisku aļņu reintrodukcijas projektu. Tā galvenais mērķis ir palielināt un saglabāt bioloģisko daudzveidību ar aļņu kā nozīmīgas un būtiskas kūdrāju ekosistēmas daļas palīdzību - atgriežot tos atpakaļ Slovākijas dabā, to agrākajā izplatības teritorijā.

Līgatnes dabas takas ir vienīgā vieta Latvijā, kur nebrīves apstākļos jau vairākus gadus pēc kārtas aļņi veiksmīgi vairojas un dāvā veselīgus pēcnācējus. Šis gan nav pirmais gadījums, kad kāds no Līgatnes aļņiem tiek atdots citam zooloģiskajam dārzam vai atlaists atpakaļ dabā, tādā veidā veicinot un uzlabojot šo dzīvnieku populācijas ģenētiku un gēnu apriti gan savvaļā, gan nebrīvē. Tādēļ arī šoreiz Līgatnes dabas takas piekrita divus savus aļņu jaunuļus atkal palaist plašajā pasaulē.

Līgatnes dabas taku speciālistiem zināms, ka tagad Niks un Marģeris ir tikuši paši pie sava, jauna aploka, bez citu aļņu konkurences un ir labi iejutušies jaunajā dzīvesvietā. Šī projekta rezultātā Nikam un Marģerim atsevišķos voljeros piebiedrosies arī citi aļņi no Norvēģijas un Igaunijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!