Foto: Shutterstock

6. un 20. aprīlī brīvprātīgie no studentu programmas '"Southwestern Advantage" visā Latvijā vāks ziedojumus jauno vecāku atbalsta programmai "Piedzimstot bērniņam". Programma sniedz bezmaksas PEP (pirmās emocionālās palīdzības) mammu atbalstu jaundzimušo bērniņu vecākiem, kuri saskaras ar grūtībām. Plānots, ka gada laikā programmas atbalstu varēs saņemt 180 ģimenes.

Ziedojumu vākšanas kampaņa norisināsies Rīgā, Babītē, Spilvē, Piņķos, Mārupē, Jaunmārupē, Tīrainē, Valdlaučos, Jaunolainē, Olainē, Baložos, Jūrmalā, Slokā, Ragaciemā, Tukumā, Jelgavā, Ozolniekos, Salaspilī, Sauriešos, Ikšķilē, Ogrē, Ķegumā, Lielvārdē, Saulkrastos, Zvejniekciemā, Cēsīs, Priekuļos, Valmierā, Strenčos, Daugavpilī, Liepājā, Grobiņā, Madonā, Ērgļos, Jaunjelgavā, Skrīveros un Iecavā. Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi, lai jaundzimušo bērnu vecāki varētu saņemt emocionālu un informatīvu atbalstu no pirmās emocionālās palīdzības mammām mazuļa pirmajos četros dzīves mēnešos un piedalīties vecāka un bērna atbalsta grupās.

Brīvprātīgie klauvēs pie apkaimju iedzīvotāju durvīm, lai aicinātu iedzīvotājus atbalstīt programmu "Piedzimstot bērniņam". Visiem ziedojumu vākšanas kampaņā iesaistītajiem būs īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti skaidrā naudā speciāli noformētos ziedojumu spainīšos, bet ziedot varēs arī ar bankas karti maksājumu terminālī vai kampaņas mājaslapā. Ikviens no kampaņas dalībniekiem varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: "Esam ļoti pateicīgi mūsu brīvprātīgajiem palīgiem, kas jau vienpadsmito gadu nāk mums talkā, lai ģimenes un bērni Latvijā saņemtu tiem nepieciešamo atbalstu. Šogad mūsu kopīgās aktivitātes mērķis ir parūpēties, lai jaundzimušo bērnu vecāki, kas saskaras ar grūtībām, varētu saņemt tik ļoti nepieciešamo emocionālo un praktisko atbalstu no PEP jeb pirmās emocionālās palīdzības mammām. Ceru, ka jaunieši arī šogad sastaps daudz atsaucīgus cilvēkus, lai kopā mēs varētu palīdzēt vairāk Latvijas jaunajām ģimenēm."

Šāda aktivitāte Latvijā norit 11. gadu un tiek prognozēts, ka šogad tajā piedalīsies vairāk nekā simts brīvprātīgie dalībnieki. Turklāt kampaņa šogad noritēs divās dienās – 6. un 20. aprīlī. Kampaņu organizē studentu programma "Southwestern Advantage" sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju.

Kopumā aizvadīto gadu laikā, pateicoties brīvprātīgo palīgu atbalstam, savākti vairāk nekā 150 000 eiro dažādu atbalsta projektu realizēšanai.

Lai atbalstītu programmu "Piedzimstot bērniņam" un citas Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas īstenotās atbalsta programmas, ziedot var arī asociācijas mājaslapā.

"Southwestern Advantage" ir studentu vasaras programma, kurā piedalās Baltijas valstu u.c. Eiropas valstu, ASV un Kanādas studenti, kas pastāv jau vairāk nekā 150 gadus. Programmas galvenais mērķis ir sniegt studentiem iespēju iegūt pieredzi gan komunikācijas, gan valodas jomās un arī iegūt zināšanas veiksmīgas nākotnes veidošanā. Studenti no Latvijas tajā piedalās kopš 2001. gada. Papildus darbam ASV, jaunieši atbalsta labdarības projektus Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!