Foto: Publicitātes foto

27. aprīlī Salaspilī, Nacionālajā botāniskajā dārzā, norisināsies augu stādu un amatnieku gadatirgus, kurā varēs iegādāties Botāniskā dārza augu stādus. Tirdziņā piedalīsies arī vairāk nekā 30 dažādi amatnieki, zemnieku saimniecības un dārzniecības.

Tradicionāli Botāniskā dārza aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā – ziemcietes un vasaras puķes. Gadatirgū būs sastopami arī Nacionālā botāniskā dārza speciālisti un varēs iegādāties īpašus Botāniskajā dārzā audzētu augu stādus. Kaut arī tas ir galvenokārt stādu gadatirgus, tajā piedalās arī citu ar dārzkopību saistītu lietu tirgotāji, kā arī amatnieki un Latvijas lauku labumu tirgotāji.

Līdzās gadatirgum Botāniskā dārza teritorijā būs iespēja iesaistīties arī citās aktivitātēs: dendrologa Andreja Svilāna grāmatas "Eiropas skaistākie dārzi" atvēršanas svētkos, kartīšu veidošanas meistarklase kopā ar Aiju Pumpuri, un baudīt Salaspils pūtēju orķestra priekšnesumus. Gadatirgus apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt arī Botāniskā dārza Oranžēriju, publiski pieejamās sukulentu, siltā subtropu, vēsā subtropu un tropu zāles.

Atgādinām, ka katrs augs Nacionālajā botāniskajā dārzā ir vērtība, iespējams, pat vienīgais savas sugas vai šķirnes eksemplārs Latvijā, tāpēc kāpt kokos un bradāt pa dobēm nav atļauts! Gadatirgū varēs atrast arī tādus augus, kuri bieži nav sastopami stādu gadatirgos.

NBD stādu gadatirgus "Cīruļu diena" ietvaros (no pulksten 8 līdz 14), ieeja Botāniskajā dārzā (ieskaitot Oranžēriju) – pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3 eiro, ģimenes biļete 10 eiro.

Šogad Nacionālā botāniskā dārza gadatirgi gaidāmi: 27. aprīlī "Cīruļu diena", 18. maijā "Pasaules augu diena", 15. jūnijā "Zāļu diena", 7. septembrī "Vitamīnu diena" un 5. oktobrī "Ražas svētki".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!