Foto: Publicitātes foto

20. maijā sāksies izsole vienīgajai simtprocentīgi privātīpašumā esošajai Baltijas jūras salai ar apbūves tiesībām. Tās sākumcena būs 480 000 eiro.

Kā skaidro nekustamā īpašuma eksperts Tonu Tomparka (Tõnu Toompark), šis ir unikāls īpašums Baltijā. Lai gan 239 660 m2 lielā privātā sala "Hõralaid" tiek piedāvāta ar sākuma cenu 2 eiro par kvadrātmetru, pēc viņa teiktā, gala cena var būt daudzkārt lielāka. "Salu īpašu padara būvniecības tiesības, kas daudziem šādiem objektiem netiek piešķirtas dabas aizsardzības nosacījumu dēļ," skaidroja Tomparks.

Salā pie Hījumā šobrīd dzīvo aitas, putni un savvaļas dzīvnieki, taču saskaņā ar detālplānojumu "Hõralaidā" var dzīvot arī cilvēki, tur var būvēt dzīvojamās ēkas un laivu ostu. Jūras salas ar apbūves tiesībām pārdošanai citur Baltijas valstīs nav atrodamas; salīdzināmi objekti tiek pārdoti, piemēram, Somijā, kur cenas par salu sasniedz miljoniem eiro. Šī ir iespēja arī latvietim iegūt savā īpašumā salu.

"Hõralaid" salas izsole ir privāta izsole nevis piespiedu pārdošana. Tiesu izpildītāja organizētā izsole nodrošina, ka izsole norisinās godprātīgi un objektīvi. Pieteikšanās izsolei ir atvērta jau šodien, un reģistrācija beidzas 20. maijā pulksten 13. Izsole beigsies 22. maijā pulksten 15. Vairāk informācijas meklē šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!