Daba devusi daudz. Tikai vajag prast to izvēlēties un paņemt. Lai māja būtu tīra, smaržīga un bez liekiem, veselībai kaitīgiem paņēmieniem, ka novērst nelielas ķibeles, var izmantot dabiskas alternatīvas.

Citrons ir universāls. To var izmantot ne tikai ēdienu pagatavošanai, pie tējām, vai veselības stiprināšanai kopā ar medu, bet arī mājas tīrības un smaku novēršanai, labākai produktu sagatavošanai.

 1. Ledusskapī ievietojiet tīru švammīti vai vates pikuci, kas ir piesūcināts ar citrona sulu. Tas uzsūks visas smakas un pārtikas produktiem nebūs specifiskas blakus smaržas.
 2. Pulēšanai izmantojiet citrona pusītes, no kurām izspiestas sulas ( var vienkārši pārgriezta citrona pusītes). Ar tām var notīrīt alumīnija traukus, nospodrināt karotes, nažus, sudrabu un zeltu. Pārslaukot tos ar mīkstu lupatiņu, virtuves piederumi iegūs skaistu mirdzumu.
 3. Lai avokado nepaliktu brūni, tos apsmidzina ar citrona sulu.
 4. Gatavojot rīsus - lai tie nesaliptu un paliktu gaisīgi, tiem pievieno ēdamkaroti citrona sulas ( verdošam ūdenim ).
 5. Kad tiek apstrādāti dārzeņi un augļi, reizēm rokas paliek netīras un brūnganas. Tad rokas iesmērē ar citrona sulu, ļauj nožūt, pagaida mirkli un ar ziepēm nomazgā. Ja nepieciešams, tad atkārto procesu vēlreiz.
 6. Dabiski gaišu matu krāsu padara skaistāku šādi: 100 ml citronu sulas sajauc ar tikpat lielu daudzumu ūdens. 1:1 attiecībā. Matus ar to izskalo un ļauj izžūt. Citrona sula ir dabisks balinātājs.
 7. Elpas atsvaidzināšanai - citrona sula ir dabisks līdzeklis pret sliktu elpu, regulējot Ph līmeni mutē, neļaujot baktērijām zelt un plaukt. Tikai jāatceras - biezi to nevajadzētu darīt. Un pēc tam noteikti jāizskalo mute ar tīru ūdeni, jo pārlieku liels skābes daudzums jau kaitē zobiem.
 8. Atbrīvošanās no skudrām - tā joprojām daudziem ir kā galvassāpes. Bet nav obligāti jālieto insekticīdi. Vietas, kur skudras mīt vai savāc kopā savu delegāciju, apsmidzina ar citrona sulu. Arī ārpus mājas, ja jums ir vietas, kur traucē skudras, var izmētāt svaigas citrona miziņas. Skudras tur vairs neatgriezīsies.
 9. Līdzīgi ir ar nevēlamajiem kaimiņiem prusakiem. Grīdas ir jāizmazgā ar citrona sulas šķīdumu. 2 litrus ūdens sajauc ar 2 citronu sulu un mizām. Ar to izmazgā vietas, kur tie mēdz sirot. Prusakiem tas nepatiks.
 10. Ja jūsmājās ir kamīns, iemetiet ugunī dažas citrona miziņas. Tas atsvaidzinās un dezinficēs gaisu telpā. Pat, ja nav kamīns, to var izdarīt, sadedzinot virs sveces, kas novietota uz ugunsdrošas virsmas.
 11. Lai iegūtu no citrona vairāk sulas, pirms tam to kārtīgi izripiniet, padauziet pret cietu virsmu. Tas padarīs mīkstāku citrona struktūru, liekot izdalīties vairāk sulai.
 12. Kukaiņu kodumi vasarā nav reta parādība. Sajauciet citrona sulu nedaudz ar ūdeni un ar vates piciņu apstrādājiet koduma vietu.
 13. Mikroviļņu krāsnis joprojām ir daudzviet. Lai to iztīrītu, ir jāpapūlas, netīrumi tik viegli nost nenāk. Līdzēs šāds triks - 150 ml ūdens sajauc ar 3 ēdamkarotēm citrona sulas. To ieliek speciālā trauciņā, kas paredzēts lietošanai mikroviļņu krāsnī. To uzkarsē 10 minūtes. Tvaiki padarīs netīrumus vieglāk notīrāmus.
 14. Ja dikti svīst pēdas, paduses un rokas, pēc mazgāšanās un nosusināšanās, svīstošās vietas sasmērē ar citrona sulu. Tas novērš netīkamo smaku.
 15. Tiklīdz jūtams, ka kakls sāk sāpēt, der silts ūdens ar medu un citronu. No rītiem, lai iegūtu možu omu, noder tieši šī pati recepte.
 16. Ja pievienosiet nedaudz citrona sulas augļu salātiem ( kuros ir āboli, bumbieri - augļi, kas ātri paliek brūni ), tad tie lēnāk apbrūnēs.
 17. Vai zinājāt, kāpēc senos laikos zivs ēdienus pasniedza ar citronu? Jo uzskatīja, ka citrona sula izšķīdina nejauši norītu asaku. Parasti tad labāk apēst gabaliņu rupjmaizes, tomēr citrona sula lieliski uzlabo zivju ēdienu garšu.
 18. Citrona sula ir lielisks līdzeklis cīņā pret paaugstinātu asinsspiedienu, stiprinot asinsvadu sieniņas.
 19. Citrona smarža uzmundrina! Ja jums ir nelāgs noskaņojums, izmantojiet vannu ar citrona miziņām, ēterisko eļļu, izdzeriet glāzi silta citronūdens.
 20. Lai gan citrons veicina gremošanu, ar to ir jābūt uzmanīgiem tiem cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar kuņģa un zarnu traktu ( gastrīts, čūla utt. ).

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!