Ziema ir laiks, kad daudzi Čehijas tūrisma galamērķi, kas darbojas sezonāli, apmeklētājiem ir slēgti, savukārt Čehijas pilis ziemas sezonā ir apskatāmas, un tajās var labi patverties, ja ārā laiks nav no tiem labākajiem. Turklāt jāatceras, ka šogad Čehijas pilsēta Pilzene ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet maijā Čehija uzņems Pasaules hokeja čempionātu, tādēļ vērts izlemt jau tagad, ko vēl vēlaties apskatīt, dodoties uz šo valsti.

Prāgas pils


Prāgas pils - saskaņā ar Ginesa Pasaules Rekordu grāmatu, tas ir lielākais saskaņotais pils komplekss pasaulē. Pils ir atvērta apmeklētājiem arī ziemas sezonā katru dienu no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Šis pils komplekss ir būvēts uz kādreizējās pagānu svētvietas. Pils kompleksu veido gotiskā stila Svētā Vita katedrāle, baroka stila Vecā karaļpils, romānikas stila Svētā Georga bazilika, muzeji, galerijas. Tomēr daudzi izvēlas vienkārši pastaigāties un izbaudīt apkārtējo atmosfēru, it īpaši pēc tumsas iestāšanās, kad tā tiek izgaismota.

Vairāk informācijas: www.hrad.cz

Hlubokas pils

Čehijas dienvidos atrodas Hlubokas (Hluboka nad Vltavou) pils. Tjūdoru neogotikas stilā celta pils, kas izskatās kā no pasaku grāmats un aicina apmeklētājus arī ziemā. Ziemas maršrutā iekļautas arī papildu pils telpas. Apmeklētājiem būs iespējams apmeklēt arī privātos Švarcenberga ģimenes apartamentus. Tas ļauj labāk iepazīt pils pēdējo īpašnieku dzīvi.

Interjeri sevī slēpj Švercenberga dinastijas vēstures un mākslas vērtības – gleznu, keramikas, ieroču kolekcijas, medību trofejas. Ekskursija pa pili sākas Hamilton salonā, kur apskatāmas medību trofejas un unikālās Švarcenberga ģimenes fotogrāfijās.

Karlšteinas pils


Viena no nozīmīgākajām un skaistākajām pilīm Čehijā ir Karlšteinas pils, kas atrodas aptuveni 25 kilometru attālumā no Prāgas. Šis Čehijas Karalistes simbols celts 14. gadsimtā pēc Čehijas karaļa un Romas Impērijas valdnieka Kārļa IV rīkojuma.

Karlšteina pilī glabājās troņa dārglietas un Romas Impērijas valdnieku kronēšanas regālijas.
Pils sastāv no ar trijiem torņiem, visaugstākajā tornī ir unikāla pils Svētā Krusta kapela, kuras sienās un griesti tika izrotāti ar pusdārgakmeņiem un zeltu.

Loketa pils

Loketa viduslaiku pils viena no populārākajām tūrisma apskates vietām valsts rietumos. Loket pili var redzēt filmā "Kazino Royal" par aģentu Džeimsu Bondu un tā aprakstīta daudzos romānos.

Uz Loketas pili valdnieki bauca ar ģimenēm, devās medībās, uzņēma karaliskus viesus un risināja diplomātiskas sarunas.Viduslaikos pils bija viens no visstiprākajiem Čehijas Karalistes cietokšņiem. Arī tai apkārt esošā, kalnu ieskautā pilsētiņa ir burvīga ar 800 gadus ilgu vēsturi.

Lednices pils

Lednices - Valtices areāls ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Lednice ir Tjudoru neogotikas stilā celta pils ar plašu dārzu un piederējusi grāfiem Lihtenšteiniem.

Tas, ka pils izskatās kā no pasaku grāmatas, ir patiesība – tā tiešām ir pasaku cienīga un izmantota to attēlošanā vairākās filmas. Ja esat redzējuši pēc Annas Brigaderes lugas motīviem veidoto latviešu filmu "Sprīdītis", tad atcerēsietiesprineses Zeltītes pili – tās skati filmēti tieši šajā Čehijas augstmaņu mītnē.

Lednices pils šogad pirmo reizi pagarinājusi sezonu un apmeklētājiem ir atvērta katru nedēļas nogali arī ziemā.

Sihrova pils

Foto: Publicitātes attēli

Sihrova (Sychrov) pils celta XVII gs. Pils pieder Rohanu dzimtai. Pils atrodas aptuveni 23 km no Liberecas.

Tajā ir brīnišķīgs koka apdares interjers, kā arī franču portretiskas mākslas un ieroču kolekcijas Pilij ir skaists angļu parks, kurā var apbrīnot dažādus karakiskus putnus – ērgļus, pūces,klijānus, piekūnus un citus. Parkā ir arī romantiskas drupas, ko dēvē par Karaļa Artūra pili.

Arī šī pils atvērta apmeklētājiem visu gadu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!