Fоtо: DELFI
Krāmu tirdziņu kultūra citviet noteikti nav nekas svešs, gluži pretēji – tā ir neatņemama brīvdienu pavadīšanas sastāvdaļa, tāpēc jo īpaši liels prieks, ka arī Latvijā šī tradīcija ar veco lietu atdzimšanu jaunā gaismā, kļūst arvien aktuālāka. Ja vēlies izbaudīt šo burvību ar pērļu medībām savam mājoklim, jo visi gribam pavasarī kaut ko jaunu un skaistu, tad iepazīsti vietas, kur to var īstenot.

Kalnciema kvartāla tirdziņš

Kurš gan nav dzirdējis par radošo un māksliniecisko cilvēku iecienīto satikšanās vietu Kalnciema un Melnsila ielas krustcelēs? Šeit ik svētdienu, neatkarīgi no laikapstākļiem katru sestdien pulcējas prāvs bariņš tirgotāju, kas piedāvā ne tikai gardumus pilnīgākai brīvdienu baudīšanai, bet arī dažādus amatnieku darinātus priekšmetus mājoklim. Šajā tirdziņā atradīsi dažādus traukus, galdautus, lina auduma izstrādājumus un smukuma lietas mājas izdaiļošanai.

Tirdziņš norisinās katru sestdienu, Kalnciema ielā 35.

Latgalīte

Ja spēj apbruņoties ar pacietību, tad ir vērts doties uz tirgu ''Latgalīte'', kas joprojām ir aktuāla vieta dažādu apslēpto pērļu meklēšanai. Pacietība šeit nepieciešama, jo lietu ir tik daudz, ka ir grūti ko vērtīgu nepalaist garām, turklāt viss sakrāmēts tik lielos apjomos, ka nepietiks ar vienu gājienu cauri tirgum. Ja esi senatnīgu lietu atzinējs, tad šī ir īstā vieta, kurp doties pēc antīkiem priekšmetiem, piederumiem, mēbelēm un aksesuāriem. Jāatzīst, ka uz šo tirdziņu vērts doties arī tāpēc, lai izbaudītu vēsturisko elpu, jo šeit tik tiešām atrodamas muzeja cienīgas vērtības.

Tirgus atvērts katru dienu, taču zinātāji iesaka šeit doties dienas pirmajā pusē.

Spīķeru kvartāla tirdziņš

Uzreiz pēc Lieldienu svinēšanas, Spīķeru kvartālā tiks atjaunots jau daudziem iecienītais brīvdabas krāmu tirdziņš ''Riga Flea Market'', kas izceļas ar antīku mēbeļu, mājas interjera priekšmetu, trauku un dažādu ierīču tirgošanu. Tas, kas vienam šķiet nevajadzīgs, gluži pretēji kādam būs īsta pērle, un šo meklējumu un atradumu burvību vērts izbaudīt arī Spīķeru kvartāla tirdziņā, kas šeit norisināsies reizi mēnesī līdz pat septembrim.

Avotu ielas krāmu tirdziņš

Rīgas sirdī, kur valda nedaudz klusāka gaisotne, gluži kā avotā čalo simtiem krāmu tirdziņa apmeklētāji. Uz šādiem tirdziņiem nedodas ar konkrētu mērķi, jo tad nākas vien piedzīvot vilšanos, taču tieši tie negaidītie un spontānie pirkumi ir labākie. Arī šajā tirdziņā, līdzīgi kā citos, atradīsi visdažādākos papildinājumus savam mājoklim.

Čiekurkalna tirdziņš

To, ka cilvēkiem interesē ne tikai gardu lietu iegāde tirdziņā, pierādījis arī Čiekurkalna tirdziņš, kas savas durvis atkal vērs 5. aprīlī. Šeit pulcējas vairāk nekā 65 tirgotāji, piedāvājot dažnedažādus roku darinājumus, interjera priekšmetus, traukus un citus papildinājumus.

Veikali

Tā kā tirdziņu ieviešana iespējama vien kaut cik siltos laikapstākļos, tad alternatīvi varianti ir ieviesti telpās, radot veikalus ar dažādiem krāmiem un skaistuma lietām. Tā kā par interesantu lietu veikaliem zinām arī pāris vietas ārpus Rīgas robežām, dalīsimies arī ar tām.

''Otrā elpa''

''Otrā elpa'' zināma kā vieta, kur nodot pašiem nevajadzīgas, bet citiem vēl noderīgas lietas, sākot no apģērba un apaviem, beidzot ar mājas precēm. Taču doties interesantu lietu meklējumos var ikviens, turklāt šie veikali Rīgā pieejami divās vietās un nu tad pieejams arī liepājniekiem un tās pilsētas viesiem. Šajā vietā vērts iegriezties ik pa laikam, jo preču piedāvājums ir ļoti mainīgs un tajā tik tiešām var atrast visneiedomājamākās lietas mājai.

Labdarības veikals ''Hopen''

Līdzīgi kā organizācija ''Otrā elpa'', arī ''Hopen'' radījuši veikalus gan Āgenskalnā, gan Ogrē, kur par draudzīgām cenām var atrast interjera un dizaina priekšmetus, nelielas mēbeles, elektropreces, tekstila izstrādājumus un dažādus aksesuārus.

Veikals ''Skandināvs''

Talsu, Aizputes, Sabiles un Valdemārpils pilsētu viesi varbūt nav pamanījuši, bet pilsētas iedzīvotāji ir lepni ar vietējo veikalu ''Skandināvs'', kur ir īstas pērļu raktuves mēbelēm, traukiem, mājas tekstilam, interjera priekšmetiem un arī elektroprecēm.

Liepājas ''Ideju bode''

Vēju pilsētā Liepājā ir pašiem sava ''Ideju bode'', kur tiek atbalstīti Liepājas un Kurzemes novada mākslinieki, dizaineri un amatnieki ar iespēju tirgot savus darbus. Šo ideju atbalsta ne mazums vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu, jo šeit tik tiešām ir skaistas lietas mājai, sākot no traukiem, lampām, ādas un tekstila izstrādājumiem, beidzot ar aksesuāriem un smalkiem interjera priekšmetiem.

Andele Mandele Home

Ja pērļu tirdziņi nav tas pēc kā alksti, tad ir vērts pieteikties Facebook virtuālajā domubiedru kopienā Andelemandele_HOME, kur ikviens var pieteikt sev nevajadzīgās lietas un piedāvāt par simbolisku samaksu tās citiem.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !