Фото: Shutterstock
Tā kā Lieldienu svētki nav iedomājami bez svētku galda, kur notiek gardo olu ēšana un citu pagatavoto maltīšu baudīšana, tad lieti noder idejas galda noformējumam.

Galda klājuma pamats vienmēr ir galdauts. Tā kā pat Lieldienu paražās noteikts, ka šajā dienā jābūt pavasarīgas krāsas galdautam, tad to noteikti der ievērot. Lai nesaraibinātu noformējuma kopskatu, izvēlies vienkrāsainu galdautu, tad arī varēs vairāk papildināt noformējumu un ļaut izcelties krāsotājām olām. Var izmantot arī divu krāsu galdautus neparastākam galda klājumam. Kā pamatu noklāj, piemēram, baltas krāsas galdautu, bet pa vidu nedaudz saburzīti šaurākā strēmelē, izklāj citas krāsas galdautu. Izveidotajās krunkās var izkārtot olas un citus dekoratīvos elementus, kas piestāv šiem svētkiem. Pa vidu galdam var izklāt arī šauro galdautu.

Viens no Lieldienu simboliem ir olas, tāpēc ar to izmantošanu galda klājumā nudien nevar ''nošaut greizi''. Noteikti ikvienā mājā galds tiks papildināts ar krāsotajām olām, taču galda noformējumu var papildināt arī ar krāsotām un novārītām paipalu olām, kas izkārtotas stikla traukos vai uz sūnām, bet tikpat labi izskatīsies arī mazās šokolādes oliņas ar krāsainiem folija papīrīšiem. Mazajiem svētku svinētājiem patiks, ja uz galda būs krāsaini gardumi, tāpēc caurspīdīgos stikla traukos var izkārtot krāsainās konfektes olu formiņās, šokolādes oliņas un citus kārumus.

Lieldienām piestāv zaļumi, tāpēc neliels dekors galda vidū ar sūnu segu kalpos gan dekoratīviem nolūkiem, gan kā pamats olu uzglabāšanai. Ja mājās ir kūku un saldumu stends vairākos stāvos, tad uz tā var izkārtot sūnas un uzglabāt olas tur, ļaujot tās aplūkot no visām pusēm.

Svētku galdam noteikti piestāvēs grieztie ziedi un plaucētie koku zari. Ja ir iepriekš izplaucēti zari, tad tie izskatīsies vēl jo vairāk labi, taču pat vēl pumpuraini zari lieliski papildinās noformējumu.

Lai zari neizskatītos pārāk pliki, vari tajos iekārt mazas oliņas, dekorus vai iespraust dekoratīvos knaģus ar Lieldienu motīviem (meklē floristikas un mājas preču veikalos).

Arī ar pavasara ziediem neiztikt šajos svētkos, tāpēc atvēli vietu kādā citā istabā vai arī uz ēdamgalda pavasarīgai ziedu kompozīcijai no tulpēm, hiacintēm, narcisēm un krokusiem, kas šobrīd ir aktuālākie ziedi.

Ja nav daudz laika galda noformējuma veidošanai, iegādājies veikalā jau izdiedzētu kaķa jeb pavasara zālīti un iekārto to galda vidū un izmanto to kā dekorāciju. Zālīti vari papildināt ar dekoratīviem cālīšiem, kas ļoti labi izcelsies uz zaļās zāles fona. 

Фото: "National Geographic" publicitātes foto

Ja mājās tiek diedzēti zaļumi, audzēti lociņi, tad ar šiem traukiem var droši papildināt galda noformējumu, jo tie ļoti labi piestāvēs šiem pavasara svētkiem. Tāpat svētku sajūtu var pastiprināt ar atbilstošām salvetēm - tās nudien ir dažnedažādas pieejamas, gan ar zaķiem, gan olām.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !