Fоtо: Shutterstock

Tūrisms, tāpat kā jebkura ekonomikas nozare, ir pakļauts pieprasījuma un piedāvājuma likumiem. Viesnīcu un aviopārvadājumu firmu īpašnieki brīžos, kad var pārdot visu, kas ir piedāvājumā, cenas ceļ, cik vien tas ir iespējams, lai pieprasījums nekristos, bet brīžos, kad pirkt gribētāju nav, – cenas ir jānolaiž. Mēnesis, kad ceļojumu industrijā strādājošie cīnās par katru klientu, ir novembris, raksta Niks Trends, "The Telegraph" ceļošanas eksperts.

Tradicionāli lielākā daļa cilvēku neceļo novembrī un pirmajās divās decembra nedēļās, tādēļ šis ir laiks, kad ceļot ir vislētāk. Tāpat šobrīd, daudz mazāk nekā vasarā, traucēs citu tūristu pūļi, un skaistākās apskates vietas var tiešām izbaudīt.

Protams, ir daži izņēmumi. Piemēram, ja gribat braukt izbaudīt rudeni Jaunanglijā, ASV, kas šajā laikā ir īpaši krāšņs, neceriet, ka viesnīcas vai citas naktsmītnes būs lētas, raksta "The Telegraph". Arī, piemēram, Japāna krāšņo krāsu dēļ ir iecienīts ceļotāju galamērķis rudenī, tādēļ naktsmītnes krāšņākajās vietās rudenī var maksāt ne pārāk lēti. Līdzīgi ir ar vēl dažām vietām, kur pašlaik notiek gaismas festivāli vai kādi citi prestiži notikumi. Tomēr lielākoties oktobrī un novembrī iespējams iegādāties lētākās lidojumu biļetes (lūk, padomi, kā to vislabāk izdarīt) un atrast labākos viesnīcu piedāvājumus, lai varētu par nelielu naudas summu nakšņot pat ļoti šikās vietās.

Protams, tam, ka cilvēki šajā periodā neceļo, ir savi iemesli – laiks mūsu platuma grādos, Eiropā, nav diez ko saulains un silts, tas var būt mainīgs, biežāk līst vai pat snieg. Tādēļ, iespējams, daudzi nevēlas doties laukā no mājām. Savukārt tie, kuri saņemas, parasti ir ieguvēji – piemēram, ir vietas Austrijā, Šveicē un Vācijā, kur jau novembra vidū sākas Ziemassvētku tirdziņi, bet pārdevēji tajos vēl nav noguruši no sava darba un cilvēkiem par košajiem rotājumiem vēl ir prieks. Tāpat, ja veicas ar laika apstākļiem, novembra beigās vai decembra sākumā var atrast slēpošanas trases, kur jau ir sniegs – Somijas ziemeļu daļa būs izcils galamērķis, turklāt tur šajā laikā var laimēties ieraudzīt arī ziemeļblāzmu.

Ja sniegs neiet pie sirds un gribas vēl nedaudz noķert vasaru aiz astes, arī tas novembrī iespējams pat visai lēti. Daudzviet vēl ir visai silts un jauks laiks, bet nav pārmērīgi karsts, tāpēc šis ir īstais brīdis apceļot Eiropas dienvidu pilsētas un izbaudīt to vēstures un kultūras bagātības, kā arī dzīvības pilno naktsdzīvi. Kipra vai Tenerife pašlaik ir īsti piemērotas vietas, kurp doties, jo gaiss un ūdens vēl ir tīkami silts. Arī Parīzē, Venēcija, Romā vai Berlīnē rudens ir īpaši romantisks gadalaiks.

Ja vēlaties vēl ko siltāku – lūk, ieteikumi pavisam vasarīgiem galamērķiem rudens un ziemas brīvdienās.

Kostarika - vulkāni, mākoņu mežs un pludmales

Fоtо: Shutterstock

Šī Centrālamerikas valsts ir paradīze tiem, kas vēlas sauli baudīt arī tad, kad pie mums sākusies ziema un aukstums. Kostarikā novembrī beidzas lietus sezona un sākas pasakains laiks.

Šo nelielo valsti ieskauj Karību jūra un Klusais okeāns. Tā ir lieliska vieta dabas un tās dāvanu baudīšanai. Kostarikas augstākais kalns ir 3819 metrus augstais Kerro Čirripo, un to noteikti vērts apskatīt. Tāpat nelielajā valstī ir vairāk nekā 200 upes un 120 vulkāni, turklāt novērojama arī aktīva vulkānu darbība. Interesanti, ka Kostarikā ir vairāki valsts mēroga tropu dabas aizsardzības rezervāti, kur sastopamas 850 putnu sugas, tropu mežos var novērot lielu dzīvās dabas daudzveidību.

Ceļojumu var sākt Sanhosē, valsts galvaspilsētā, un doties uz Monteverdes Mākoņu mežu, apskatīt Anenala vulkānu un pēc tam dažas dienas pavadīt skaistajā Korkovado nacionālā parka pludmalē (Corcovado National Park), iesaka "The Telegraph".

Kuba – patvērums nosalušajiem ziemeļniekiem

Fоtо: AP/Scanpix

Kopš ASV atkal atjaunojušas tūrisma attiecības ar Kubu, Karību jūras lielākā sala ir pašreizējais pasaules "karstais" tūrisma objekts visās šī vārda nozīmēs. Arī Latvijas tūristi turp dodas arvien biežāk, lai apskatītu neparasto valsti un izbaudītu tās viesmīlību.

Fоtо: Reuters/Scanpix

Kuba ir lieliska vieta, kur aizbēgt no ziemas pelēcības, jo tur viss ir košs un krāsains – skaistas pludmales ar tirkīzzilu jūru un palmām gar ziemeļu krastu, brīnišķīgā Havana un salīdzinoši zemās cenas dzīvošanai to padara par ideālu atpūtas vietu.

Fоtо: Reuters/Scanpix

Populāra izklaide tūristiem Kubā, protams, ir pasaulē labāko cigāru smēķēšana vienā no pasaules labākajām pludmalēm, slaveno kokteiļu "daikiri" vai viskija malkošana Hemingveja iecienītajā bārā un fotografēšanās zem milzīga Če Gevaras portreta.

Sidneja – sapņu zeme, kur ziemā ir vasara

Austrālijā pašlaik ir pavasaris, un Sidneja būs īstā vieta, kur to baudīt ar vērienu. Neskaitot grezno ostu, tur atrodams itin viss, ko vien tūristi varētu vēlēties: lieliskas pludmales sērfošanai, pasaules līmeņa virtuve, ugunīga naktsdzīve, augstas kvalitātes iepirkšanās, mākslas galerijas, muzeji, milzīgi Viktorijas laika parki, nemaz nepieminot Sidnejas Operu – vienu no 20. gadsimta izcilākajām ēkām.

Tiem, kuri iecienījuši ballītes, labākais laiks, kad doties uz Sidneju, ir Ziemassvētku brīvdienu periodā, kad tur valda garas un karstas vasaras naktis, bet pilsētā kūsā dzīvība.

Fоtо: Shutterstock

Vairāk par šo daudzu ziemeļnieku sapņu vietu lasiet šeit.

Floridas smiltīs rotājas saule

Fоtо: Vida Press

Decembris un janvāris, iespējams, ir labākais laiks, lai apmeklētu arī ASV "saules štatu". Ļaužu pūļi ir mazāki nekā tradicionālajos vasaras mēnešos, gaisa temperatūra ir patīkama – nedaudz virs 20 grādiem un pludmalē vienalga spīd saule.

Brīnišķīgās Floridas pludmales, apbrīnojamie izklaides parki, izcilās iepirkšanās iespējas un naktsdzīve, runājot vietējo valodā, "noraus jumtu" gan ģimenēm, gan pāriem, gan senioriem, gan tiem, kas ceļo vienatnē. Reiz pabijuši Floridā, cilvēki tur atgriežas gadu no gada.

Fоtо: Shutterstock

Orlando, kas tagad tiek dēvēta par izklaides parku galvaspilsētu, ik gadu piesaista 87 miljonus tūristu. Tā būs īstā vieta, kur atbrīvot fantāziju, tomēr tas ir tikai ceļojuma sākumpunkts, jo Floridā pieejami arī dabas piedzīvojumi un savvaļas ekspedīcijas, gan dažādas aktīvās atpūtas iespējas, sākot ar laivošanu un beidzot ar braukšanu ar velosipēdiem, makšķerēšanu un golfu. Lai gan tūrisma bizness te galvenokārt orientēts uz plašām masām, pieejami arī dažādi luksusa klases pakalpojumi - viesnīcās, SPA un restorānos.

Florida patiešām spēj pārsteigt: te atrodas Amerikas vecākā pilsēta St. Augustine, kur atrodams bagātīgs Amerikas pamatiedzīvotāju kultūras un vēstures mantojums, atgādinājumi par ekspansiju 20. gadsimta sākumā, kā arī kosmosa izpētes pirmsākumu mājvieta Kenedija Kosmosa centrā (Kennedy Space Center). Tur radies arī Ringling circus, kas sola "izcilāko šovu uz zemeslodes".

Vairāk par to, ko apskatīt Floridā, lasiet šeit.

Tenerife – naktsdzīve, atpūta un pludmales

Fоtо: Shutterstock

Lielākā Kanāriju arhipelāga sala iekarojusi lielu popularitāti arī kā vieta, kur vēlā rudenī un agrā pavasarī patverties no aukstuma un baudīt saules starus. Tai raksturīgs lielisks klimats un daudzveidīgas pludmales ar krāsainām smiltīm, kuru tonis variē no melna līdz pat sniegbaltam. Sala tāpat ievērojama tās arhitektūras un vēsturisko pieminekļu dēļ, arī vietējie restorāni un viesnīcas pārsteidz ar savu kolorītu.

Fоtо: Shutterstock

Tenerife ir pazīstama arī aktīvo naktsdzīvi, tomēr to uzskata arī par vienu no labākajām zvaigžņu vērošanas vietām Eiropā. Īpaši izceļas Teides Nacionālais parks – tas saņēmis tādus apbalvojumus, kā "Starlight Tourist Destination" un "Starlight Reserve" par zemu gaismas piesārņojuma līmeni un izciliem apstākļiem zvaigžņu vērošanai.

Sala ir pazīstama ar tās neskartajām pludmalēm un aktīvo naktsdzīvi, tomēr to uzskata arī par vienu no labākajām zvaigžņu vērošanas vietām Eiropā. Īpaši izceļas Teides nacionālais parks – tas saņēmis tādus apbalvojumus, kā "Starlight Tourist Destination" un "Starlight Reserve" par zemu gaismas piesārņojuma līmeni un izciliem apstākļiem zvaigžņu vērošanai.

Uz kalna ir izveidots restorāns, kur var nokļūt ar Teides gaisa vagoniņu. Iedomājieties tikai – jūs varat apbrīnot skaisto saulrietu un naksnīgās debesis, vienlaikus baudot romantiskas, gardas vakariņas.

Dubaijas lielummānija un vēriens tuksnesī

Fоtо: Shutterstock

Taizemes krāšņums un krāsas

Fоtо: Shutterstock

Zaļā raga smeldzīgi dvēseliskā atpūta

Saules pielietā Eiropas mala - Kipra

Fоtо: Shutterstock

Kipra ir viena no tālākajām vietām uz dienvidiem Eiropā. Vēl novembrī tur gaisa temperatūra dienā pārsniedz 20 grādu temperatūru. Afrodītes sala ir piemērota gan laiskai atpūtai pludmalē, gan dabas tūrismam kalnos un dabas parkos, gan jestrām ballītēm, piemēra, Ajanapā (Agia Napa tulkojumā no grieķu valodas nozīmē "svētais mežs" un pēc 1974. gadā notikušās turku okupācijas no maza zvejnieku ciemata tā pārvērtusies par jauniešu iecienītu augstas klases kūrortu) vai vēstures pieminekļu apskatei.

Tāpat ūdens jūrā vēl nebūs pavisam atdzisis, tādēļ mums, ziemeļniekiem, kas pieraduši pie Baltijas jūras, tas vēl varētu šķist pavisam peldams.

Esot Kiprā, vērts iznomāt kvadraciklu vai motorolleru un doties izbraukumā gar jūru. Tikai atcerieties, ka, kā jau bijušajā britu kolonijā, Kiprā satiksme tiek organizēta pa kreiso pusi.

Fоtо: Shutterstock

Ja vilina nedaudz slepeni un spokaini objekti, vērts doties uz vienu no pasaules populārākajām pamestajām pilsētām – Famagustu, kas kādreiz bijusi milzīgs kūrorts, bet, turkiem okupējot salu, palika buferzonā un trīs dienu laikā pamesta uz neatgriešanos. Par šo neparasto vietu lasiet šeit.

Vairāk par ceļojumu uz Kipru lasiet šeit.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !