Foto: Shutterstock
3. decembrī, Tukumā rīkotais seminārs būt kā tikšanās visiem tiem, kam patīk rozes, kas tās audzē, vai tikai domā par šī zieda ieviešanu savā dārzā.

Semināra norises vieta – Tukuma novada Domes ēka Talsu ielā 4, Tukumā. Semināra sākums pulksten 10.

Pirmajā daļā klausītājiem būs iespēja uzzināt visu par vēsturiskajām rozēm, jo uz semināru ir uzaicināta uzstāties Rundāles pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane. Viņas prezentācija būs veidota kā pārskats par Rundāles pils rožu dārza vienu mazāk pazīstamo daļu – vēsturisko un sugu rožu laukumiem. Gandrīz visas šo laukumu rozes zied tikai vienu reizi gadā, tāpēc tikai retajam ir izdevies redzēt tās pilnos ziedos.

Savukārt otrā semināra daļa jau nodēvējama kā praktiskā daļa, jo te būs iespēja iepazīties ar jaunajām rožu šķirnēm, kas iegūstamas tepat, Tukuma pusē, kā arī par to, kā tiek audzētas rozes lielākajā Baltijas rožu audzētavā. Iesākumā rožu kolekciju dārza "Rozītes" Sēmes pagastā saimniece Daila Trubiņa pastāstīs gan par dārza izveidi, gan šķirņu daudzveidību tajā. Lielākais akcents tiks likts uz dārzā esošo šķirņu izturību pret slimībām. Būs arī jaunumi, proti, stāstījums par franču selekcionāru rozēm, kas ir ar lieliem pildītiem ziediem un smaržīgas.

Savukārt Dace Lejiņa un Tatjana Kozlovska pastāstīs, kā vislielākajā rožu audzēšanas uzņēmumā Baltijā, SIA "Ar B Agro", audzē rozes grieztajiem ziediem, no kā atkarīgs mūža ilgums griezto rožu stādiem, kā arī, kā parūpēties, lai rozes vāzē mūs priecētu pēc iespējas ilgāk. Tātad – viss par grieztajiem ziediem.

Rožu semināru organizē Tukuma novada pašvaldība. Vairāk informācijas šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!