Latvijas apceļotāji, kuri labprātāk izvēlas velosipēdu savas piedzīvojumu garšas radīšanai, šogad tiek īpaši aicināti uz Ziemeļlatgali, kur maija mēnesī tiks atklāti četri jauni velomaršruti. Tie tapuši nesteidzīgam vienas dienas braucienam un veicamie attālumi ir no 19 līdz 30 kilometriem, pastāstīja Kārsavas novada tūrisma organizatore Inga Bernāne.

Vienā no skaistākajām Kārsavas novada teritorijām – dabas parkā "Numernes valnis" ir 30 kilometrus garš. nomarķēts velomaršruts nr. 776. Šis ir ainavisks ceļojums dabas mīļiem, jo lielākā maršruta daļa vijas cauri priežu mežiem īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā ar bagātīgo floras un faunas daudzveidību. No skatu torņa, kas atrodas velomaršruta tiešā tuvumā, paveras plašs skats uz Latvijas lielāko bagātību – dabu.

Savukārt Viļakas pilsētā sākas 19 kilometrus garais maršruts nr. 777. Plūstoši no Latgalei raksturīgās kultūrvēstures iepazīšanas maršruts izved cauri ainaviskajām Ziemeļlatgales teritorijām – te no kalna lejā, te atkal augšā un Latvija nemaz vairs nešķiet tik līdzena. Šķērsojot Lozdovas gravas pļavas, daba liks apstāties un baudīt ziedu pilnā lauka smaržu un brīnišķīgo skatu.

Balvu novadā maijā tiek atklāti divi jauni velomaršruti. Velomaršruts nr. 780 ir 29 kilometrus garš, un daļa no tā ved pa veco dzelzceļa līniju Abrene-Sita.

Šajā posmā nākotnē tiks labiekārtotas arī vairākas atpūtas vietas un ceļotāji varēs baudīt divvientulību ar dabu.

Savukārt Briežuciema aplis ar numuru 781 ir 22 kilometrus garš velomaršruts, un tajā ir vairākas leģendām un nostāstiem apvītas vietas, kas aicina velobraucējus izstāstīt savu Ziemeļlatgales stāstu. Tajā var apmeklēt vairākus vietējos amatu meistarus un Latgalei raksturīgās lauku sētas.

Visi velomaršruti ir marķēti dabā, un to kartes (arī GPX formātā) ir atrodamas novadu mājaslapās visit.karsava.lv; turisms.balvi.lv; vilaka.lv.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!