Pirmais vasaras mēnesis tradicionāli sākas ar Bērnu aizsardzības dienu, kas tiek svinēta 1. jūnijā, un šī diena ir arī sava veida atgādinājums par to, cik vērtīgs ir laiks, kas pavadīts ģimenes lokā. Gan Latvijā, gan ārpus netrūkst dažādu atpūtas objektu, kas var kļūt par aizraujošu un izglītojošu galamērķi ģimenēm, apliecina ceļojumu aģentūras SIA "Latvia Tours" atpūtas sektora vadītāja Inga Freiberga, piedāvājot informāciju par dažiem interesantākajiem, tepat pierobežā esošiem objektiem. To starpā ir tādi, kas nupat piedzīvojuši atklāšanu.

Izklaides parks 'Avārijas brigāde' Latvijā

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Šīs atpūtas vietas atvēršana daudziem ir gaidīts notikums jau no 2015. gada, kad parka izveidi tikai sāka plānot. No 1. jūnija tas ir vaļā – gan mazākajiem, gan arī bērnu vecākiem. Atpūtas vieta piedāvā daudz un dažādas atrakcijas, piemēram, vairāk nekā kilometru garu Dinozauru taku, "Avārijas brigādes" pilsētiņu ar iecienītajiem multfilmas varoņiem.

Cālis.lv stāstu taku, kas veidota kā ceļojums latviešu rakstnieku pasaku varoņu pasaulē. Proti, takā būs pieejamas literāro tēlu leļļu ekspozīcijas - rūķi, princeses, velniņi un, protams, latviešu tautas varonis Lāčplēsis. Tāpat būs pieejama virvju trase, piepūšamais lecamspilvens un ūdenspilvens. Turklāt parkā pieejamo atrakciju klāsts arvien tiks papildināts, un vēl daudz citu atrakciju apmeklētājiem tiks piedāvātas nākamgad.

Vairāk lasiet šeit.

Satiksmes pilsētiņa Veru apriņķī, Igaunijā


Šī izklaides vieta būs laba iespēja mazajiem un arī lielajiem topošajiem šoferiem apgūt drošas braukšanas pamatus. Šajā vietā kā bērni, tā pieaugušie var praksē apgūt ceļu satiksmes noteikumus improvizētā pilsētiņā ar luksoforiem.

Atpūtas vietā pieejama arī kafejnīca, brīvdabas kino, sporta zāle un citas iestādes, kas parasti atrodamas modernā pilsētā. Tāpat pieejama kartingu trase un riteņbraukšanas mācību laukums, kur nākotnē būs iespējams arī nokārtot riteņbraukšanas eksāmenus.

Par šo un citiem Igaunijas muzejiem bērniem lasiet šeit.

Sagadi meža muzejs Igaunijā

Sagadi muižas kompleksā atrodas Sagadi meža muzejs, kur interesenti aicināti iepazīties ar Igaunijas mežiem un mežu apsaimniekošanu, tostarp medību saimniecību un kokapstrādes procesiem.

Muzejā var apskatīt kādreizējos, kā arī mūsdienu meža izmantošanas veidus, eksponētus darba piederumus meža dēstīšanai, uzmērīšanai un ciršanai, medību trofejas, kā arī sēnes un kukaiņus. Par Igaunijas pilīm lasiet šeit.

Jāpiebilst, ka līdzīga, izglītojoša un interesanta ekspozīcija par mežu un tā iemītniekiem atrodama arī šoziem atklātajā Meža muzeja ekspozīcijā Latvijas valsts mežiem piederošajā Jaunmoku pilī tepat Latvijā. Vairāk lasiet šeit.

Šokolādes muzejs Šauļos, Lietuvā

Foto: DELFI

Muzejs iekārtots konfekšu fabrikas "Rūta" vēsturiskajā ēkā, tas apmeklētājiem atvērts kopš 2012. gada. Muzejā latviešu valodā var uzzināt daudz jauna par šokolādes ražošanu un fabrikas vēsturi, kā arī veikaliņā iegādāties saldumus. Tiek piedāvātas arī meistardarbnīcas.

Foto: DELFI

Muzejam ir elastīgas apmeklējuma cenas – bez maksas tas pieejams bērniem līdz piecu gadu vecumam, gidiem, uzrādot apliecību, kā arī jubilāriem – personām, kas muzeja apmeklēšanas dienā svin dzimšanas dienu.

Foto: DELFI

Ieejas maksas atlaides tiek piešķirtas bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm un bērnunamu audzēkņiem.

Interesentiem muzejā iespējams pieteikt arī ekskursijas vadītāju, kā arī izglītojošas nodarbības.
Ko vēl apskatīt Šauļos, lasiet šeit.

Pakrojas muiža Lietuvā

Pakrojas muiža ir Lietuvā lielākais muižas ēku ansamblis. Mūsdienās "atdzimušajā" muižā iespējams pieredzēt 19. gadsimta dzīvi. Proti, atpūtas vietā, paša barona, vaļinieku un citu muižas ļaužu pavadīti, atpūtnieki var izjust seno laiku aristokrātisko un raito muižas ikdienu.

Foto: DELFI

Muižu apciemot iespējams katru dienu, taču īpaši viesi tiek gaidīti nedēļas nogalēs, kad muižas barons rīko lielos pieņemšanas svētkus.

Foto: DELFI

Vairāk par skaisto Pakrojas muižu lasiet šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!