Foto: Publicitātes foto

8. jūlijā daudzviet jūras piekrastē notiks tradicionālie Zvejnieksvētki. Rojā tie tradicionāli ir lieli svētki un notiks jau 67. reizi. Jau no paša rīta sāksies sacensības pludmales volejbolā un futbolā. Šajos Zvejnieksvētkos tiks iedibinātas arī divas jaunas tradīcijas – Jāņa Kuģenieka piemiņas turnīrs svara bumbu celšanā un virves vilkšanas sacensības starp novada ciemu komandām "Neptūna kauss 2017", ko uzvarētājiem pasniegs pats Jūras valdnieks, Pastāstīja Rojas novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka.

Aktīvo izklaižu cienītāji varēs pārbaudīt savus spēkus tradicionālās un jautrās zvejniekspēlēs – zābaka un sviedlīnes mešanā, enkura celšanā, auto vilkšanā un stumšanā, ūdensskrējienā u.c. Tiem, kam patīk aktivitātes uz ūdens, būs iespēja izbaudīt supošanas priekus Rojas upē.

Foto: Publicitātes foto

Pulksten 13 ar leģendārās grupas "Eolika" uzstāšanos jūras krastā sāksies Zvejnieksvētku saviesīgā daļa: ikgadējā draudzības vizītē Rojā ieradīsies Neptūna svīta, viesosies Talsu amatierteātris, muzicēs dziedātāja Dace Tapiņa un ģitārists Jānis Bērziņš, diksilends "Zelmeri PRO", grupa "My Radiant U", bet ekstrēmu sajūtu cienītājus priecēs ielu vingrotāji.

Godā tiks celti arī paši zvejnieki. Ikviens šīs profesijas amata brālis pulksten 16 tiek aicināts un gaidīts pasākumā "Zvejnieku sēta", kas notiks atpūtas centrā "Otra puse". Savukārt tīri praktiskas iemaņas interesenti varēs iegūt zivju zupas vārīšanas meistarklasē, ko piedāvās Rojas Jūras zvejniecības muzejs. Protams, neizpaliks arī Zvejnieksvētku īpašais piedāvājums – vizināšanās ar kuģi un jahtu jūrā. Interesentiem būs iespēja arī apskatīt un paviesoties uz krasta apsardzes kuģa.

Kā īpaša svētku odziņa būs tradicionālais Jūras svītas apsveicināšanās izbrauciens ielās, piedaloties Kabrioklubam un brīvprātīgajiem braucējiem.

Foto: Publicitātes foto

Zvejnieksvētkos būs padomāts arī par jaunākajiem svētku apmeklētājiem – viņiem dziedās Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" laureāts bērnu popgrupa "Nando", bet par jautrām izklaidēm gādās "Kašera sapņu fabrika". Mazo priekam darbosies "Bērnu pludmale", "Mārtiņa burbuļi", piepūšamās un citas atrakcijas. Savukārt pašu mazāko apmeklētāju ērtībām būs pieejama "Māmiņas un bērnu istaba".

Zvejnieksvētku dienā Rojā notiks arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš, starptautiskā šķirnes kaķu izstāde, būs izjādes ar zirgiem un citas izklaides.

Savukārt vakarā pulksten 20 sāksies jautrākā pludmales ballīte visā piekrastē, kas turpināsies līdz pat nākamās dienas rītam. Uz divām skatuvēm cita aiz citas uzstāsies grupas "Labvēlīgais Tips", "PeR", "Dzelzs vilks", "Galaktika", "Transleiteris", "Olas", "Tumsa", kā arī DJ Ufo un DJ Jax. Pusnaktī visus priecēs salūts virs jūras.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!