Par godu Rīgas svētkiem muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina apmeklēt bezmaksas ekskursijas pilsētvidē sestdien, 18. augustā, lai iepazītos ar jūgendstila arhitektūru Alberta, Elizabetes, Strēlnieku, Mednieku ielās un Kronvalda bulvārī. Rīgas svētku laikā, no 17. līdz 19. augustam, Rīgas Jūgendstila centru iespējams apmeklēt ar īpašu atlaidi.

Ekskursiju maršrutā ietvertas ēkas muzeja "Rīgas Jūgendstila Centrs" apkārtnē, tā sauktajā klusajā centrā. Gida vadībā varēs uzzināt informāciju par ievērojamiem arhitektiem – 2018. gada jubilāriem, piemēram, ievērojamo Rīgas jūgendstila arhitektūras meistaru – Vilhelmu Ludvigu Nikolaju Bokslafu (160), kurš Rīgas ainavā iezīmējis ūdenstorņus Alises un Gaujas ielā, Mākslas akadēmijas monumentālo ēku un Krusta baznīcas smaili Ropažu ielā 120. Šī gada ievērojamo jubilāru vidū ir arī arhitekts Alfrēds Ašenkampfs (160), kas īpaši pieminams ar vienu no pirmajām jūgendstila ēkām Rīgā – grezniem augu motīviem rotāto ēku Audēju ielā 7. Savukārt, pēc Aleksandra Vanaga projektiem Rīgā uzceltas vairākas baznīcas un ap 70 daudzstāvu dzīvojamo ēku. Līdzās Mihaila Eizenšteina projektētajai greznajai ēkai Strēlnieku ielā 4, slejas lakoniski izteiksmīgā Mārtiņa Ņukšas veidotā ēka Strēlnieku ielā 2 – abas ēkas būs apskatāmas Rīgas svētku ekskursiju laikā. Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" ir vienīgais jūgendstila kultūrvēsturiskā mantojuma centrs Baltijas jūras reģionā, un muzeja misija ir popularizēt jūgendstila vērtības.

Ar stāstījumu par šiem arhitektiem un to projektētajiem namiem muzejs 'Rīgas Jūgendstila centrs" aicina rīdziniekus ekskursijās gida pavadībā latviešu un krievu valodā, lai svinētu Rīgas svētkus un iepazītu līdz šīm mazāk zināmo Rīgas jūgendstila arhitektūras kultūrvēsturisko mantojumu. 18. augustā pulksten 11, 13 un 15 ekskursijas tiks vadītas latviešu valodā, savukārt pulksten 12, 14 un 16 – krievu valodā.

Ekskursiju sākums muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs", Alberta ielā 12.

Pieteikšanās pa tālruni: +371 67181465.

Par kluso centru un jūgendstila arhitektūru lasiet arī šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!