Foto: Publicitātes attēli

No 12. maija līdz 12. jūnijam Dobelē 11. reizi norisināsies "Dobeles Ceriņu festivāls 2022". Šā gada festivāla ideja ir vienot jaunā novada iedzīvotājus un viesus ceriņu burvības sajūtās, piedāvājot baudīt piesātinātu pasākumu programmu, ceriņu ziedu saldo aromātu un košās krāsas, vienlaikus dodot iespēju mēneša garumā izgaršot vietējos gardumus.

Šogad Dobeles ceriņu festivāls solās būt pārsteigumiem, jaunatklājumiem un patīkamiem piedzīvojumiem bagāts. Festivāls uzziedēs ceriņu plaukšanas vietā – Dārzkopības institūta ceriņu dārzā, kur notiks dažādi kultūras, sporta, izklaides un izglītojošie pasākumi. Daudzveidīgi pasākumi notiks Dobeles pilsētā, Aucē, Tērvetē un citviet novada pagastos.

Ceriņu dārzā īpašs mirklis šogad sagaidāms 20. maijā, kad divām jaunām ceriņu šķirnēm tiks doti vārdi "Emīlija" un "Jaunsudrabiņš", savukārt 27. maijā Ceriņu dārzu koncertā "Zied ceriņkrāsās Parīze un Vīne" piepildīs opermūzika.

Ceriņu svētkiem mijoties ar Muzeju nakts aktivitātēm, pārsteigumiem bagāti notikumi norisināsies Dobeles pilī, kur 14. maijā varēs gan doties ekskursijā pa pili, gan piedalīties izlaušanās spēlē "Hercogienes zudušais medaljons". Muzeju naktī arī citviet – Dobeles novada muzejā, Dobeles Amatu mājā un citur novadā – gaidāmi dažādi pārsteigumi. Neizpaliks arī Ceriņu festivāla Lielais tirgus, kas apmeklētājus gaidīs 21. maijā Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā, Amatu mājas pagalmā un laukumā pie Dobeles pilsētas kultūras nama.


Maija beigās festivāla dalībnieki laipni aicināti piebiedroties "pop-up" piknikā Pļavas ielas terasē Dobelē, savukārt mākslas mīļotājiem un citiem interesentiem nepamanīti nepaliks mākslinieki, kuri būs ieradušies novadā uz vērienīgo mākslas plenēru.

Gardēžiem un jaunu garšu atklājējiem 4. jūnijā Dobelē Valtera Krauzes vadībā būs iespēja piedalīties vēl nebijušās Latvijas vadošo pavāru meistarklasēs un šovā "Garšu cīņas", kur ikviens interesents varēs ne tikai vērot, bet arī līdzdarboties kopā ar pieciem augstas klases un starptautisku atzinību guvušiem pavāriem – Inu Poliščenko ("Gemoss"), Kasparu Jansonu ("Kūkotava"), Kārli Muginu ("Piens"), Andreju Botikovu ("Grand Palace hotel"), Nessingu – pavāri no Brazīlijas u.c., kuri dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs, degustēs, dalīsies ar receptēm, aicinās piedalīties konkursos un viktorīnās un kopā radīs garāko sviestmaizi Dobelē. Tā būs Latvijā mīlētu un starptautiski apbalvotu un atzītu pavāru mijiedarbība ar skatītājiem.

Muzikālu un arī acīm tīkamu pārsteigumu Dobeles novada iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sagādās dziedātāja Agnese Rakovska. 4. jūnijā Dobelē ikviens varēs piedalīties "Zvaigznāja festivālā", kura laikā notiks diskusijas, performances un vieslekcijas, kā arī būs iespēja apskatīt ierakstu studiju un Agneses Rakovskas vadībā ierakstīt savu dziedājumu.

Sportisko aktivitāšu cienītājus varētu ieinteresēt tradicionālais Nakts skrējiens, kas 21. maija vakarā norisināsies Dobelē. Šajā dienā pilsētā arī plānotas dažādas aktivitātes bērniem, koncerti un disko balle Ķestermeža estrādē. Savukārt 21. maijā visas dienas garumā notiks koncerts "Dziesmu un deju diena", kurā satiksies Dobeles novada amatiermākslas kolektīvi.

Tā kā Dobeles novads kļuvis daudz plašāks, svētku pasākumi plānoti arī citviet novadā. Tā, piemēram, Aucē maija beigās ceriņu krāsu noskaņās notiks Pūtēju orķestru festivāls, Muzeju naktī Bēnē Ceriņziedu arkā "Mīlestībā…" skanēs koncerts ar Liepājas aktrises Sigitas Pļaviņas (Jevgļevskas) un ģitārista Māra Kupča piedalīšanos un būs unikāla iespēja vakarā piedalīties ceriņu dēstīšanā Mīlestības pussalā. Penkulē sadarbībā ar Radošās studijas "Strops" saimniecēm Edīti un Lindu Bēvaldēm varēs pagatavot ceriņu krēmu, hidrolātu un piedalīties sojas vasku sveču meistardarbnīcā. Maija beigās ceriņu smaržas varēs sajust Augstkalnes baznīcā, kur skanēs ērģeļu mūzika Aivara Kalēja izpildījumā.

Svētku norises programmai var sekot līdzi Dobeles novada pašvaldība mājaslapā, Dobeles pilsētas kultūras nama mājaslapā, "Dobele Dara" mājaslapā un "Facebook" lapā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!