Foto: Shutterstock

Jau sesto gadu Rīgā sākusies nevajadzīgu un bojātu spoguļu utilizēšanas akcija, ko rīko "Stikla Serviss" sadarbībā ar "Zaļā josta". Tās ietvaros Rīgas iedzīvotājiem sniegta iespēja bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgiem, bet restaurējamiem spoguļiem, savukārt izglītības un sociālās iestādes aicinātas pieteikties atjaunoto spoguļu saņemšanai telpu labiekārtošanai.

Spoguļstikla un spoguļu izstrādājumu utilizācija vienmēr radījusi sarežģījumus atkritumu apsaimniekotājiem un iedzīvotājiem. Spoguļus nav iespējams pārstrādāt kopā ar stikla iepakojumu, tādēļ tos nedrīkst izmest dalītās vākšanas konteineros stiklam. Spoguļi utilizējami kā lielgabarīta atkritumi par maksu. Tāpēc "Stikla Serviss" un "Zaļā josta" rīkotā akcija ik gadu ir ļoti pieprasīts veids, kā atbildīgi un izdevīgi utilizēt spoguļus.

Nevajadzīgie, bojātie, bet restaurācijai piemērotie spoguļi līdz 30. aprīlim tiek pieņemti "Stikla Serviss" filiālēs Rīgā, Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, uzņēmuma darba laikā. Par katru nodoto spoguli akcijas dalībnieki saņems 15 procentu atlaidi jaunu spoguļu iegādei. Spoguļu lauskas un cita veida atkritumi akcijas ietvaros netiek pieņemti. Savāktie spoguļi tiks atjaunoti un dāvāti izglītības un sociālām iestādēm telpu labiekārtošanai.

"Esam lepni, ka kopā ar "Stikla Serviss" ir izdevies radīt efektīvu veidu, kā no šķietami nevajadzīgiem lielgabarīta atkritumiem – spoguļiem – gūt vērtīgu otrreizējo izejvielu telpu labiekārtošanai, piešķirot tiem otru dzīvību. Akcijas ietvaros ne tikai mazinām apglabājamo atkritumu apjomu, bet arī cenšamies piebremzēt klimata pārmaiņas, jo spoguļstiklu restaurācija ļauj mazināt atmosfērā nonākušo siltumnīcefektu izraisošo gāzu CO2 apjomu," norāda "Zaļā josta" pārstāve Laima Kubliņa.

"Pērn akcijas ietvaros esam devuši jaunu dzīvi apmēram 250 m2 spoguļu, kas ir apmēram 2,5–3 tonnas atkritumu, kas citādi būtu nonākuši poligonā, jo Latvijā tos dalīti nevāc un nepārstrādā," uzsver SIA "Stikla Serviss" valdes locekle Jana Zubricka. "Ja pieņem, ka viena kilograma stikla ražošana rada 1,25 kg CO2 apjomu, tad varam būt droši, ka 2022. gadā ar mūsu labdarības akciju esam samazinājuši CO2 emisijas par apmēram 3,5 tonnām," norāda Zubricka.

Iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties aprites ekonomikā un sekmēt resursu atkārtotu pielietošanu, sniedzot ieguldījumu spoguļu atjaunošanā sociāla mērķa labā, palīdzot Latvijai mazināt CO2 emisijas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!