Foto: Kadrs no video
Automašīnu transporta un loģistikas kompānijas "Kurbads" autovadītāju skolā autovadītāja – ekspeditora profesiju apgūst Sigita Jakobsone, kļūstot par pirmo sievieti Latvijā pie autovedēja stūres, informē tās pārstāvji.

Jau tagad Sigita dodas garos izbraukumos uz dažādiem punktiem Eiropā kopā ar vīru Renāru Jākobsonu, kurš ir arī viens no prasmīgākajiem un pieredzes bagātākajiem Latvijas autovadītājiem.

"Renārs aicināja kļūt par kolēģi un doties kopā reisos jau vairākus gadus atpakaļ. Sākumā neuztvēru to nopietni, bet pēc ilgāka apdomāšanās mirkļa sapratu, ka varētu to darīt," stāsta Sigita. Pagaidījusi, kad izaugs bērni, viņa pieņēma izaicinājumu, kā galveno pamudinājumu uzskatot iespēju būt kopā ar vīru arī darba laikā.

Kravas auto vadītāja profesija darba specifikas dēļ vēsturiski tiek uzskatīta par īstenu vīrieša arodu. Sigita uzskata, ka sievietēm nav priekšrocību šajā profesijā, bet tas neattur pieņemt izaicinājumu un, pirmkārt, pierādīt pašai sev varēšanu. "Ar augstpapēžu kurpēm autovedēju vadīt ir neiespējami, sievišķīgās lietas ir jāatstāj brīvdienām," nosmej Sigita.

Sigita, pēc kompānijas "Kurbads" datiem, ir vienīgā sieviete profesijā autovadītāja
mso-ascii-theme-font:major-latin;mso-fareast-font-family:"MS Mincho";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;mso-hansi-theme-font:major-latin;
mso-bidi-font-family:Arial;color:#1A1A1A;mso-ansi-language:LV;mso-fareast-language:
EN-US;mso-bidi-language:AR-SA'>– ekspeditore Latvijā pie autovedēja stūres, arī Eiropas ceļos kā autovedēja vadītāja Sigita pie stūres izpelnās pastiprinātu kolēģu uzmanību un atbalstu.

Kāda ir Sigitas atbilde uz mūžseno jautājumu: "Kurš ir labāks auto vadītājs: vīrietis vai sieviete?"

"Neuzskatu, ka vīrieši ir labāki autovadītāji. Vīrieši reizēm izpilda nepamatoti bīstamus manevrus uz ceļa. Zinu sievietes, kuras ļoti labi vada gan vieglos, gan kravas auto. Nav nozīmes, vīrietis vai sieviete, galvenais faktors ir cilvēka raksturs. Sievietes var būt līdzvērtīgas vīriešiem, konkurēt, varbūt pat labāk braukt."

Sievietēm astotajā martā Sigita novēl uzdrošināties sasniegt jaunus apvāršņus un nebaidīties mesties piedzīvojumos!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!