Foto: Shutterstock
Jaunas sievietes, izvēloties savu otro pusīti, uzstāda daudz augstākus standartus nekā vīrieši. Psihologs Julius Tilvikas uzskata, ka vīrietis, kurš ir tikai pievilcīgs, tikai bagāts vai tikai labs mīlnieks, vairs nav pietiekami labs mūsdienu sievietei - viņu ideālajam vīrietim jābūt apveltītam ar visām šīm īpašībām vienlaicīgi un ne tikai.

Iepazīšanās vietnes flirts.lv veiktais pētījums atklāja, ka sievietes meklē vīriešus, kuri liks viņām justies droši, ir gādīgi un ģimeniski.

"Mūsdienās sievietes ir mazāk atkarīgas no tradicionālajiem pāra pienākumiem nekā vīrieši - viņas pat var viegli pārņemt vīrieša lomu, taču tai pat laikā viņas nav gatavas pārņemt vīriešu pienākumus. 

Piemēram, sievietes nav gatavas finansiāli uzturēt savu vīrieti. Lielākoties, viņas nav naidīgi noskaņotas pret vīriešiem - viņas vienkārši vēlas draudzīgi sadalīt pienākumus mūsdienu kontekstā. Ja vīrieši piekritīs šādiem nosacījumiem, viņi viegli atradīs savu dzīvesbiedri. Lai gan tas būs grūti sasniedzams tiem, kas atbildīs padomju savienībā vai pat agrāk izveidotā vīrieša tēlam," uzskata Audrius Vrubliauskas, flirts.lv mārketinga vadītājs.

Psihologs Tilvikas piekrīt šim apgalvojumam un piebilst, ka padomju attiecību tips joprojām ir aktuāls. "Sievietes no Baltijas valstīm biežāk apprec ārzemniekus, jo viņi ir pieraduši sadalīt pienākumus un neuzskata, ka kādi konkrēti pienākumi ir tikai sievietēm vai tikai vīriešiem. 

Mēs neesam sliktāki par tiem vīriešiem, taču mums ir jāmaina mūsu uzskati par dzimumu atšķirībām. Tas nav viegli izdarāms, jo uzskati tika mums ieprogrammēti visa padomju perioda laikā", apgalvo Tilvikas.

Pēc viņa teiktā, šī sadursme starp mūsdienu un tradicionālajiem uzskatiem apgrūtina sieviešu lēmumu par to, kāds vīrietis viņām ir piemērots. "No vienas puses ir vecāki, un no otras puses - viedoklis - kāpēc gan sievietei ir jāpieņem jebkādi lēmumi, ja viņa vēl nav satikusi savu lielisko vīrieti. 

Ar augstākām vai zemākām prasībām sievietes sagaida, ka vīrietim piemitīs visas labākās īpašības, un, ja viņam tās nepiemīt, sievietes turpina dzīvot savu dzīvi vienatnē. Dažreiz sievietēm ir vairāki vīrieši, kas aizpilda viens otra nepilnības," apgalvo psihologs.

Tomēr, kad sieviete sasniedz 35 gadu vecumu, viss mainās, un viņas prasības pret vīriešiem dramatiski samazinās. "Vīriešiem šajā vecuma grupā ir augstākas prasības. Sievietes sāk izjust izmisumu, ka viņas paliks vienas, un metas piemērota topošo bērnu tēva meklējumos. 

Tomēr vīrieši šajā vecuma grupā labi apzinās savu vērtību, un, ja viņi kādreiz grasās precēties, viņi parasti meklē jaunākas meitenes," skaidro psihologs.

Iepazīšanās vietnes veiktajā aptaujā 22% sieviešu apgalvoja, ka partnera svarīgākās īpašības ir gādība, ģimeniskums un drošības sajūtas nodrošināšana. Uzticamība un atklātība ir svarīgākās īpašības 16% respondentu. 15% uzsver partnera humora izjūtas svarīgumu, 14% - atklātības un sapratnes nozīmīgumu. Saskaņā ar 11% aptaujāto - viņu partnerim jābūt pievilcīgam un seksīgam.

Tikai 7% sieviešu apgalvoja, ka viņām ir svarīga vīrieša pašapziņa, un tikai 3% vēlas ambiciozu un uz karjeru orientētu partneri. Pieci procenti respondentu norādīja, ka vīrietim jābūt mēreni greizsirdīgam un viņš nedrīkst zaudēt pašsavaldīšanos. 2 procenti sieviešu ļoti vēlas, lai vīrietim būtu mašīna un viņš būtu bagāts.

885 sieviešu dzimuma respondenti piedalījās pētījumā par sieviešu iepazīšanās paradumiem internetā un kontaktu veidošanu. Pētījuma dalībniekiem bija jābūt vismaz viena iepazīšanās portāla aktīvam lietotājam. Pētījums tika veikts 2014. gada novembra vidū.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!