Fоtо: PantherMedia/Scanpix
Partnerattiecības un kopdzīve nereti var atgādināt traukšanos lejup pa amerikāņu kalniņiem. Vienā brīdī ikdiena ir harmonijas, maiguma un sapratnes pilna, kamēr citā strīds seko strīdam un attopies prātojot, vai attiecības maz ir jēga turpināt.

Šīs sajūtas, kā apgalvo attiecību konsultanti, ir gluži normāla parādība, jo īpaši, pāra pirmajā kopdzīves gadā, kad cenšaties viens otram pieslīpēties, tai pat laikā vairāk izprotot arī sevi pašu, raksta publicists Ādams Maidments. Tomēr, ko iesākt, lai ikdiena būtu mierpilnāka un attiecībās laiku pa laikam nenāktos no septītajām debesīm atkrist teju vai ellē?

Šai gadījumā lieti noderēs kāda zinātniski pamatota attiecību uzlabošanas programma, kas, piekopta 30 dienu garumā, vairos gan savstarpējo izpratni, gan atjaunos, iespējams, ikdienas rutīnā zudušo kaisli.

Viss, kas ir vajadzīgs, ir vien apņēmība, vēlmes iesaistīties no abām attiecību dalībnieku pusēm un pacietība iesākto programmu un tās uzdevums patiešām izpildīt mēneša garumā. Lai veicas!

Pirmā līdz desmitā diena

Fоtо: Shutterstock

Pirmā diena

Raugieties viens otram acīs vismaz trīs minūtes. Pētījumi apliecina šī nelielā rituāla pozitīvo ietekmi uz partnerattiecību dalībnieku noskaņojumu, kā arī, lūkojoties acīs mīļotajam, tavs un partnera sirds darbības ātrums kļūs līdzīgs, sirdīm no tiesas pukstot vienā ritmā.

Otrā diena

Dodieties pastaigā pa kādu vēl neizpētītu ieliņu tuvējā apkaimē. Tā nošausiet divus zaķus ar vienu šāvienu – nodrošināsiet gan nelielas fiziskas aktivitātes, uzlabojot veselību un noskaņojumu, gan pavadīsiet laiku kopā, baudot apkārtējās vides jaunatklāšanas prieku.

Trešā diena

Ieturiet kopīgu maltīti ārā, noorganizējot pikniku. Ja laiks ir slikts, improvizējiet un par ēdamzonu pārvērtiet viesistabas grīdu, liekot liekā gan segu un spilvenus, gan sveces un greznākus ēdampiederumus nekā ierasts lietot ikdienā. Neparastais maltītes baudīšanas veids jūs satuvinās, savstarpējo sapratni vairojot arī kopīgajam ēdiena pagatavošanas procesam.

Ceturtā diena

Iepriecini mīļoto, paslēpjot viņa kabatās vai makā mīļu zīmīti. Kompliments, lūpu krāsas nospiedums vai koķeta piezīme par vakarā plānoto divvientulību liks tavam vīrietim smaidīt un ar nepacietību gaidīt vakaru.

Piektā diena

Uzlabojiet vidi jums apkārt, vai nu pagatavojot kādu mēbeli, piemēram, grāmatplauktu, vai veicot jūsu fotogrāfiju revīziju un beidzot tās saliekot pa albumiem. Gandarījums par paveikto darbu radīs prieku, un galarezultāts liks jums pasmaidīt ik reizi, kad uz to palūkosities.

Sestā diena

Dodieties uz randiņu! Iespējams, varat atkārtot kādu jau reiz lieliski aizvadītu vakaru, tā gremdējoties patīkamās atmiņās un pārcilājot prātā savulaik notikušos kuriozus.

Septītā diena

Pat, ja ikdienā neesat raduši apmainīties ar īsziņām vai e-pastiem par dienas gaitā notikušo un darbā pieredzēto, lauz šo ieradumu, nosūtot partnerim smieklīgu fotogrāfiju, kas, kā zini, uzlabos viņa noskaņojumu. Humora izjūta ir vitāli svarīgs priekšnoteikums ikvienās attiecībās. Neaizmirstiet to!

Astotā diena

Nodejojiet vienu kopīgu deju. Ja esat laulāti, atkārtojiet pirmās kāzu dejas soļus, ja ne, vienkārši ļaujieties kādas iecienītas dziesmas ritmiem. Sākotnēji jūs, visticamāk, jutīsities muļķīgi, tomēr dejošana ne tikai mazinās stresu, bet arī vairos dzīvesprieku.

Devītā diena

Nogaršojiet jaunus ēdienus vai baudiet vēl nezināmus dzērienus. Palutinot garšas kārpiņas, jūsu organismā vairosies endorfīni, rodoties labsajūtai un apmierinātībai gan vienam ar otru, gan dzīvi kopumā.

Desmitā diena

Pārsteidziet viens otru ar ziediem un iecienīto vīnu vai alu. Vienkāršais žests ļaus paust rūpes un uzmanību vienam pret otru, tā vairojot savstarpējo saskaņu.

Vienpadsmitā līdz divdesmitā diena

Fоtо: Shutterstock

Vienpadsmitā diena

Sadodieties rokās. Ja jums šķiet, ka tā dara vien pusaudži, atmetiet šo muļķīgo aizspriedumu un pēc iespējas vairāk pieskarieties viens otram. Gan skatoties filmu un sēžot uz dīvāna, gan braucot automašīnā vai pastaigājoties pa pilsētu.

Divpadsmitā diena

Dienas gaitā nosūtiet un pasakiet viens otram desmit komplimentu. Labi vārdi taču ir bez maksas, vai ne?

Trīspadsmitā diena

Ja vakaru plānojat pavadīt mājās, vairojiet romantiku, iededzinot sveces. To maigā gaisma un aromāts radīs intīmu noskaņu.

Četrpadsmitā diena

Kopā vērojiet saullēktu vai saulrietu, izbaudot arī kopīgu peldi.

Piecpadsmitā diena

Izdariet ko labu viens otra veselībai – pagatavojiet jaunu ēdienu no veselīgo recepšu krājumiem vai ierosiniet kopā izbaudīt kādu jaunu fizisku aktivitāti.

Sešpadsmitā diena

Ja iespējams, saskrienieties uz randiņu darba dienas vidū un ieturiet kopīgas pusdienas vai iedzeriet kafiju.

Septiņpadsmitā diena

Aplūkojiet jūsu kopīgās fotogrāfijas vai viens otra bērnības attēlus. Pētījumi liecina, ka fotogrāfiju skatīšanās mazina nomāktību.

Astoņpadsmitā diena

Spēlējiet galda spēles! Izvēlieties iecienītāko bērnības laika kavēkli un demonstrējiet viens otram savas prasmes tajā!

Deviņpadsmitā diena

Dodieties kopā uz bibliotēku un izvēlieties viens otram grāmatu, ko lasīsiet brīvajos brīžos!

Divdesmitā diena

Izaiciniet viens otru veikt īstu kulināru varoņdarbu, pagatavojot maltīti vien no tā, kas atrodams virtuvē. Pēc tam varat baudīt vīnu un doties uz tuvējo veikalu pēc deserta.

Divdesmit pirmā līdz trīsdesmitā diena

Fоtо: Shutterstock

Divdesmit pirmā diena

Noskatieties kādu dokumentālu filmu vai iedvesmojošu runu, tā gūstot jaunu sarunu tematu un iespēju apmainīties viedokļiem. Jo spraigāka izvērtīsies diskusija, jo labāk!

Divdesmit otrā diena

Protams, to, visticamāk, jau darāt, taču, ja ne, ir pēdējais laiks savā ikdienā atkal ieviest rituālu ļauties kaislīgiem skūpstiem no rītiem un vakaros.

Divdesmit trešā diena

Dodieties nelielā izbraukumā uz kādu no tuvējiem apskates objektiem un izbaudiet laiku, kas pavadīts svaigā gaisā un vienam otra kompānijā!

Divdesmit ceturtā diena

Sastādiet sarakstu ar īpašībām, ko mīļotajā novērtējiet un kas jums liek partneri mīlēt. Pēc tam apmainieties ar sarakstiem un, ja vēlaties, pārrunājiet uzrakstīto.

Divdesmit piektā diena

Veiciet brīvprātīgo darbu! Pētījumi liecina, ka pāri, kuri nodarbojas ar viņiem būtiskām lietām kopā, ir laimīgāki un viņu attiecības – stabilākas.

Divdesmit sestā diena

Noskatieties filmu, ko jau sen esat vēlējušies redzēt. Pēc tam pārrunājiet to un dalieties sajūtās. Pāri, kuri ļaujas diskusijām un viedokļu apmaiņai, ikdienā dzīvo mierpilnāk un harmoniskāk.

Divdesmit septītā diena

Kopīgi nosviniet katra mazo uzvaru, kas gūta nedēļas gaitā. Tavs desmit kilometru skrējiens vai partnera parakstītais līgums – pāri, kuri priecājas viens par otra panākumiem un tos novērtē, šķiras krietni retāk, salīdzinot ar pāriem, kuri šādām norisēm otra ikdienā nepievērš uzmanību.

Divdesmit astotā diena

Sagatavojiet un atstājiet vēstījumu nākotnei. Uzrakstiet vēstuli vai vēlējumu vai vienkārši ielieciet kastītē fotogrāfiju un aprociet to, lai pēc, piemēram, pieciem gadiem šai pašā datumā to atvērtu.

Divdesmit devītā diena

Ļaujieties nelielai prāta mežģīšanai, spēlējot atjautības spēles vai risinot dažādus uzdevumus. Improvizējiet ar savu noteikumu izstrādāšanu un gūstiet no nodarbes prieku!

Trīsdesmitā diena

Dodieties izklaidēties viens bez otra! Jo vairāk laika pavadīsiet, spējot atpūsties arī viens bez otra, jo saskanīgākas un piesātinātākas būs jūsu attiecības.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !