Nereti no vīriešiem var dzirdēt frāzi, ka sievietes ir no citas planētas. Turpretī vīriešu galvās ielīst nebūt nav vieglāk. Vai tiešām vīrieši un sievietes savos uzskatos ir tik atšķirīgi? Un kā mainās uzskati, atkarībā no attiecību modeļa? Četriem pāriem dažādās vecumu grupās, dzīves situācijās un attiecību modeļos uzdevām azartiskus, pārdomas raisošus un atklātus jautājumus par mūžam aktuālo tēmu – attiecībām.

Pāris Nr.1 – Zane un Rihards (precējušies)
Zane (26) un Rihards (28) iepazinās darbavietā – viesnīcā. Viņa bija ieradusies praksē, bet viņš jau kādu laiku tur aizvadīja savas darba dienas. Rihards stāsta, ka vispirms viņam "acīs iekrita" Zanes izlaistie, kastaņbrūnie mati. Simpātijas radās jau no pirmās tikšanās reizes, taču nopietnāka iepazīšanās turpinājās pāris mēnešus vēlāk – pēc prakses beigām. Tagad viņi viens otru jau vairāk nekā pusotru gadu sauc par vīru un sievu.

Pāris Nr.2 – Sabīne un Valters (draudzējas)
Neskatoties uz viņu vecumu, abi jaunieši draudzējas jau ceturto gadu. Sabīne (21) studē žurnālistiku, bet Valters (22) – biznesa vadību. Studijas šobrīd aizņem lielāko daļu jauniešu laiku, taču abiem ir zināms ceļš, pa kuru kopā doties. Un tas ved tikai uz augšu!

Pāris Nr.3 – Liena un Oskars (saderinājušies)
Šim pārim attiecību dzirksts aizšķīlās kopīgā draugu kompānijā. Solis pa solim, vārds pa vārdam un no paziņām abi kļuva viens otram par otro puisīti. Pirms neilga laika Oskars (35) saņēmās un noliecās uz celīša, lūdzot Lienas (27) roku. Izskanēja "jā" vārds, un šī gada augustā abi plāno mīt gredzenus.

Pāris Nr.4 – Marta un Jānis (brīvās attiecībās)
Marta (26) un Jānis (24), kuru patiesos vārdus šoreiz neatklāsim, satikās tieši tajā brīdī, kad viens otram bija nepieciešami – pēc ilgstošu attiecību izbeigšanas. Viņus nevarētu dēvēt par "standarta" pāri, jo viņi netur viens otram rokas, publiski kopā nedodas uz draugu dzimšanas dienām, nevelta viens otram mīlestības pilnus vārdus, bet piedāvā savu kompāniju rītos, vakaros un naktīs. Martai un Jānim brīvo attiecību statuss pilnībā apmierina: "Nekādu saistību!"

Ko vīrietis visvairāk novērtē sievietē?

Foto: Shutterstock

Ko sieviete visvairāk novērtē vīrietī?

Foto: Shutterstock

Mīlēt vai būt mīlētam? Kāpēc?

Foto: Shutterstock

Kas attiecībās ir pats kaitinošākais?

Foto: Shutterstock

Kā attiecībās nekad nevar būt par daudz?

Foto: Shutterstock

Vai otrajai pusītei ir jābūt arī labākajam draugam?

Foto: Shutterstock

Kas tavā uztverē ir krāpšana?

Foto: Shutterstock

Pretpoli pievelkas vai tāds tādu atrod? Kāpēc?

Foto: Shutterstock

Zane (precējusies): Manuprāt, iespējami abi varianti. Ja pretpoli pievelkas, tas atraisa otru cilvēku un ļauj viņam izlauzties no savas komforta zonas, taču tas var arī novest pie biežākiem strīdiem un nesaskaņām. Situācijā tāds tādu atrod dzīve, iespējams, ir mierīgāka un saskanīgāka, taču kādu tas var arī garlaikot. Domāju, ka pārim vajag būt ar līdzīgiem uzskatiem, bet tomēr nelielām atšķirībām, lai attiecības būtu laimīgas.
Rihards (precējies): Es šo galīgi nevaru izšķirt, jo aizrautīgākiem cilvēkiem atšķirīgs šķiet interesants un pievelkošs. Vienkāršākais variants, protams, ir atrast kādu līdzīgu sev, bet tā dzīvē parasti nenotiek. Katram savi, citādi tarakāni galvā.

Valters (draudzējas): Nu visādi gadās, bet jautrākās attiecības ir, kad pretpoli pievelkas. Divas vienādi domājošas galvas viens otru nogarlaikos līdz nāvei.
Sabīne (draudzējas): Pretpoli noteikti pievelkas. Es nepieņemu kā vienīgo patiesību, jo arī līdzīgi domājoši cilvēki spēj sadzīvot, tomēr pretpoliem, manuprāt, ir daudz interesantāk. Diskusijas bieži vien pārtop par savas taisnības pierādīšanu, tomēr tas ir lielisks veids, kā iemācīties pieņemt cita cilvēka viedokli un sākt pasauli redzēt nedaudz citādāk.

Oskars (saderinājies): Vairāk jau tāds tādu atrod. Tomēr tuvāks dzīves redzējums.
Liena (saderinājusies): Man šķiet, ka lielākoties cilvēki pievērš uzmanību līdzībām, bet pretējās šķautnes atstāj otrajā plānā. Runājot par tāds tādu atrod – mēs katrs esam pelnījuši tieši tādu cilvēku, kādi esam mēs paši. Ir vērts par to padomāt.

Marta (brīvās attiecības): Tāds tādu atrod – divi cilvēki, kuri negrib neko nopietnu, bet izbaudīt laiku foršā kompānijā. Nekas nosodāms.
Jānis (brīvās attiecības): Gan tā, gan tā. Vajag atrast kādu, ar kuru sakrīt konkrētā brīža dzīves skatījums, taču ar pretpoliem ir jautrāk. Ja zūd interese, tad zūd būtība.

Ar ko attiecībās nekādi nevar sadzīvot?

Foto: PantherMedia/Scanpix

Kurā brīdī attiecības kļūst nopietnas?

Foto: Shutterstock

Kuram attiecībās jāsper pirmais solis?

Foto: Shutterstock

Kāda ir tava veiksmīgu attiecību recepte?

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!