Nav noslēpums, ka attiecībās lielākā daļa meklē mīlestību, atbalstu, uzmanību un dzīves piepildījumu. Tomēr ne visas partnerības dod gaidīto laimi – dažās norit viltīga mantkārība, citās – pat manipulēšana. Šoreiz, iedvesmojoties no portāla "Rider's Digest", "Viņa" piedāvā izzināt pazīmes, kas liecina par toksiskām attiecībām, kurās izeja un risinājumi būtu jāmeklē katrā gadījumā.

Kontrolējošs partneris


Kontrole ir viena no pazīmēm, kas liecina – attiecības kļuvušas vai jau ir toksiskas. Tomēr tas nenozīmē, ka sekos fiziska vardarbība vai draudi. Kontrole var izpausties arī tajā, ka nevēlies dalīties savā viedoklī, jo baidies no partnera emocionālās reakcijas, kas var izpausties aizkaitināmībā vai dusmās. Turklāt daudzi šādu pazīmi mēģina apslāpēt, pielāgojoties vai pakļaujoties otrai pusītei, kas ilgtermiņā vēl vairāk grauj nestabilās attiecības.

Sāk reaģēt ķermenis


Matu izkrišana, vemšana, reiboņi, izsitumi vai ādas nieze, sāpes krūtīs – tās ir tikai dažas no pazīmēm, kas var parādīties toksiskās attiecībās. Cilvēka ķermenis ir pietiekami gudrs un reaģē uz notiekošo, pat ja tev šķiet, ka problēmas attiecībās neattiecas uz fiziskajiem aspektiem. Saprotams, ka iemesli var būt dažādi, taču nevar izslēgt, ka saasinājumi laulības dzīvē ietekmē arī tavu pašsajūtu un veselību.

Nemitīgi strīdi


Lai gan daži, mazi strīdi var būt veselīgi tavām attiecībām, regulāra dusmošanās savā starpā nav labākā pazīmē. Laikam ejot, kopdzīvei būtu jābūt salīdzinoši saskanīgai, kas nenozīmē iztikšanu bez strīdiem, bet gan spēju komunicēt un saprast vienam otru. Ja nesaskaņas ir tik regulāras, ka zudušas visas cerības, nopietni pārdomā partnerības nākotni, lai tā nekļūtu vēl toksiskāka nekā jau ir.


Attiecību drāma katru dienu un manipulācija par tuviniekiem


Attiecības var nonākt pat tādā līmenī, ka ar tām saistītas problēmas ir jūtamas katru dienu. Tie var būt gan mazāki un lielāki strīdi, gan asāka vārdu apmaiņa vai savas neapmierinātības izrādīšana. Tomēr to visu vieno tas, ka nejūties mierīga un pārliecināta par savu savienību. Šīs ir pazīmes, kas liecina – attiecības kļuvušas toksiskas. Savukārt tev var rasties pirmās domas par šķiršanos, kas daudzos gadījumos būs labākā ideja.

Tāpat tev jābūt īpaši uzmanīgai, ja partneris ierobežo tavas satikšanās ar ģimenes locekļiem, draudzenēm vai paziņām, tādā veidā norādot, ka "piederi" tikai viņam. Tas var liecināt pat par maniakālu kontroli vai greizsirdību. It īpaši, ja paļaujies uz savu mīļoto un izdabā viņa vēlmēm, pēc laika, visticamāk, sāksi apjaust, ka attiecības nav diez ko veselīgas, bet gan pārlieku kontrolējošas.


Pagātnes notikumu izcelšana un izvairīšanās no sarunām


"Tas, kas noticis pagātnē, lai arī tur paliek" – tā uzskata daudzi, taču ne vienmēr izdodas par sāpīgajiem notikumiem klusēt strīdu karstumā. Vēl vairāk, ja abi izvēlas tagadnes notikumus atspēkot un attaisnot, izmantojot pagātnes darbības. Tā var būt gan manipulācija no vienas vai abām pusēm, gan veids, kā ietekmēt partneri, piemēram, savu sānsoli pamatojot ar to, ka partnerim kāja paslīdējusi pirms dažiem gadiem.

Attiecībās pienāk brīdis, kad vienkāršas sarunas par to, ko ēdīsiet vakariņās vai kādu filmu skatīsieties, pārvēršas nopietnākās diskusijās, piemēram, par ģimenes pieaugumu, kopīgu mājokli vai iestūrēšanu laulības ostā. Tomēr, ja partneris izvairās no šādām sarunām vai maina tēmu, kad uzdod konkrētus jautājumus, ir vērts aizdomāties, vai savienībai vispār iespējama nākotne. Turklāt šāds modelis var kļūt toksisks tieši tev, ja vēlies pāriet nākamajā līmenī, bet tava otra pusīte atsakās par tev aktuālām tēmām pat runāt.


Varas kāre un vēlme izbeigt attiecības


Foto: Shutterstock

Nereti par toksiskām attiecībām var liecināt arī varas kāre, kas izpaužas vienam vai abiem. Šādās situācijās problēmas rodas, ja tā vairs nav līdzsvarā, piemēram, partneris kļuvis pārāk noteicošs vai arī jūs abi nepārtraukti cīnāties par to, kurš attiecībās būs galvenais. Abi no šiem variantiem jau liecina par disfunkcionālu savienību, kas nenāk par labu nevienam no jums.

Ja pieķer sevi pie domām: "Attiecības nav tādas, kā vēlējos" vai "Tas nav tas, uz ko es parakstījos," iespējams, jau esi sajutusi pirmo grūdienu, ka savienība ir mainījusies ne uz to labāko pusi. Pie vainas var būt ne tikai nesaskaņas, aizvainojums un dažādas situācijas, bet arī otras pusītes manipulējošie gājieni, kas tev izraisa nepatiku. Turklāt vēl viena pazīme ir tā, ka tev vai partnerim nav vēlmes uzlabot attiecības, kam būtu jānotiek dabiskā veidā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!