Foto: scotthermanfitness/iagegap/ouragegaplovestory
Valentīndiena cilvēkiem mūsu platuma grādos izraisa ļoti dažādas sajūtas, tomēr par mīlestību no dažādiem aspektiem šajā dienā piederas runāt. Ir neskaitāmi daudz teicienu, kas saistīti ar mīlestību, piemēram, sirds neizvēlas, kurā cilvēkā ieskatīties, taču netrūkst arī stereotipu, kas ar to saistīti. Apvienojot abus iepriekš minētos aspektus kopā, šoreiz vērsīsim uzmanību sociālajos tīklos aktīviem pāriem, kuru dzimšanas gadi ir visnotaļ tālu viens no otra.

Ievērojama gadu starpība attiecībās ir tēma, par kuru sarunas nerimst. Lai gan šis jautājums diskutēts jau mūžību, aizvien nav konkrēti izkristalizējies uzskats, cik gadu starpība tad tiešām saucama par lielu. Ir pāri, kuru gadu skaitļi atšķiras pat par 10 un 20 gadiem, bet viņu stāsti un darbības liecina par to, ka tas viņu mīlasstāstā ir absolūti otršķirīgi.

Ieraugot pāri, kuram ir liela vecumu starpība, bieži vien apkārtējie sāk trīt mēles. Līdzīgi tas ir arī brīžos, kas sabiedrībā parādās vīrietis, kuram pie sāniem ir augumā garāka sieviete. Izveidojies pieņēmums, ka vīrietim vienmēr ir jābūt garākam, un šī iemesla dēļ daudzām potenciāli laimīgām attiecībām nemaz netiek dota iespēja. Šo jautājumu savā "Twitter" profilā aktualizēja Liza Adamsa, vēršot uzmanību, ka jau gadiem precējusies ar īsāku vīrieti un ir ļoti laimīga. Zem šī ieraksta izcēlās plaša diskusiju vētra, kurā līdzīgos stāstos dalījās daudzi citi soctīklotāji.

Ja starp diviem pieaugušiem cilvēkiem uzšķīlusies dzirkstele, vecums var kļūt mazsvarīgs. Sociālos tīklus kā plaformu, kurā runāt par attiecībām, kurās partneriem ir ievērojama gadu starpība, izmanto daudzi pāri pasaulē. Iepazīstoties tuvāk ar dažādu profilu saturu, "Viņa" piedāvā iepazīties ar, mūsuprāt, interesantākajiem pāriem, kas nekautrējas dalīties savos stāstos un veidot atgriezenisko saiti ar sekotājiem.


Šeldons un Šanise

View this post on Instagram

A post shared by iagegap.com (@iagegap) on Aug 8, 2019 at 1:47pm PDT


Šī pāra gadu starpība ir 23 gadi. Šeldons (50) un Šanise (27) 2016. gadā iepazinās kādā kafejnīcā un sauc to par mīlestību no pirmā acu skatiena. Sākotnēji radinieki pret šo savienību bijuši skeptiski, taču šobrīd – pēc trīs "draudzēšanās" gadiem, pāris ir saderinājies. Vēstīts, ka pēc kāzām viņi plāno arī ģimenes pieaugumu.

Kā "Metro" skaidrojis Šeldons, negatīvus komentārus par savām attiecībām tieši gadu starpības dēļ pāris saņēmis no svešiniekiem. Viņi gan norāda, ka šie viedokļi ir mazsvarīgi, jo abi mīl viens otru un vēlas pavadīt kopā visu atlikušo dzīvi. "Šanise ir ļoti nobriedusi, bet es esmu jauneklīgs ar pozitīvu attieksmi pret dzīvi," tā Šeldons.

View this post on Instagram

A post shared by iagegap.com (@iagegap) on Aug 5, 2019 at 9:17am PDT


Šeldons un Šanise ir ne tikai sirdsdraugi, bet arī biznesa partneri, raksta "Metro". Iedvesmojoties no savām attiecībām, viņi nolēmuši izveidot iepazīšanās platformu "I Age Gap", lai palīdzētu arī citiem atrast savu otro pusīti. Viņi izveidoja "Instagram" kontu ar šādu nosaukumu, paralēli komunicējot ar pāriem, kuru attiecībās ir gadu starpība, un veicot iepazīšanās aptaujas. Viņu un arī daudzu citu veiksmīgās attiecības mudinājušas veidot tieši šādu lietotni – platformu, kurā iepazīties ar vismaz piecus gadus vecākiem vai jaunākiem partneriem.


Skots un Ērika Hermani

View this post on Instagram

A post shared by Luxury & Fashion YouTuber (@ericasgirlyworld) on Oct 31, 2019 at 4:05pm PDT


Skots un Ērika par savu sirdsdraugu viens otru sauc aptuveni 12 gadus, no kuriem teju pēdējos piecus pavadījuši vīra un sievas statusā. Kā liecina viņu "Instagram" profili, Skota aizraušanās un darbs ir saistīts ar sportu un fitnesu, savukārt Ērika veido saturu kā modes "jūtūbere". Savos video Ērika ar skatītājiem brīvi runā arī par attiecībām un nekautrējas no abu gadu starpības.

Ja bieži vien runā par to, ka jaunākas sievietes satiekas ar vecākiem vīriešiem, šis gadījums ir pilnībā pretējs. Skots ir 11 gadus jaunāks par sievu, taču atzīst, ka par lielā starpība viņam bieži vien aizmirstoties. Jāpiebilst, ka Ērikai šīs ir otrās attiecības, un iepriekšējās arī dzimusi meita, kas šobrīd ir pilngadīga.

Pāris iepazinies sporta zālē. Ērika stāsta, ka tieši vecuma dēļ sākotnēji neuztvērusi Skotu nopietni. "Man šķita, ka tas būs tikai īslaicīgs romāns," savā video blogā sacījusi sieviete. Viņa ilgstoši sevi centusies pārliecināt, ka Skota vecuma dēļ pavisam drīz attiecības izjuks, kas arī bijis iemesls, kāpēc ilgi neiepazīstinājusi viņu ar meitu.

Abi atzīst, ka savā profesijā daudz sasnieguši, ir turīgi un veiksmīgi, taču cilvēkiem aizvien no malas ir greizs pieņēmums, ka Ērika ar Skotu tikai "spēlējas", bet viņš ir kopā ar sievieti naudas dēļ. Skots atklāj, ka nolēmis satikties ar vecākām sievietēm, jo viņam apnicis veidot attiecības ar dāmām, kuras vēl nav pieaugušas. Savukārt Ēriku pārsteiguši vīrieša augstu uzstādītie mērķi, kas daudziem citiem, arī viņas vecuma kungiem, vēl nebija izkristalizējušies.


Melānija un Pauls

View this post on Instagram

A post shared by Melanie & Paul (@ouragegaplovestory) on Mar 25, 2019 at 9:51am PDT


"Instagram" konta "ouragegaplovestory", kas tulkojumā nozīmē "mūsu vecuma starpības mīlasstāsts" autori ir Pauls un Melānija. Viņai ir 28, bet viņam – 50 gadi, veidojot starpību 21 gada apmērā. Kā vēsta konta apraksts, tas izveidots, lai izklāstītu savu mīlestības stāstu, kas daudziem šķiet savā veidā netradicionāla.

Melānija un Pauls iepazinās sportisko aktivitāšu laikā – spēlējot softbolu. Tā aizvien palikusi par vieno no mīļākajām pāra nodarbēm, pievienojot ceļošanu un došanos piknikos. Pērnā gada maijā pāris arī mijuši gredzenus.

Profilā regulāri tiek publicēti dažādi iedvesmojoši citāti, kas saistīti vecuma atšķirībām attiecībās, piemēram, "Par attiecībām var spiest pēc tā, cik nobrieduši cilvēki ir, nevis viņu vecuma" vai "Sirds neatpazīst, cik gadu ir otra sirdij." Tāpat tiek veidota arī atgriezeniskā saite ar sekotājiem, uzdodot jautājumus gan par vecumu atšķirībām, gan arī romantiskām attiecībām kopumā.


Brianna un Skots


View this post on Instagram

A post shared by Brianna Ronayne (@bri.our.guest) on Jan 2, 2020 at 1:58pm PST


Savu attiecību stāstu Brianna publicējusi "Instragram" kontā "agegaplife", kurā pieredzē aicināti dalīties pāri, kas nav viena vecuma. Viņas partneri sauc Skots, un viņš ir 23 gadus vecāks, savu stāstu uzsāk Brianna: "Jau no pirmās sarunas, kuras laikā pie draugiem ēdām tako čipsus, nevarējām viens no otra turēties pa gabalu. Visu brīvo laiku pavadījām kopā, runājāmies. Mūsu kopīgie draugi ātri vien pamanīja, ka pasākumos laiku pavadām tikai viens ar otru, sēžot kādā stūrī un izliekoties, ka citu istabā nemaz nav," vēsta ieraksts.

View this post on Instagram

Summited by: @bri.our.guest • "My partner, Scott, and I are 23 years apart, I am 29 and he is 52. From the first time we had a conversation over tacos and tequila at a friend’s house, we couldn’t stay away from each other. We began spending all of our free time talking and hanging out. At parties our mutual friends immediately noticed we would only hang out together in the corner giggling and enjoying each other’s company like no one else was in the room. Now we are dating and we couldn’t be happier! It’s been a bit difficult at times because my whole family isn’t completely supportive, he is exactly my mom’s age so she isn’t very happy about it. And sometimes people make awkward comments like “oh, I thought you were his daughter.” On the other hand, he has a son who is only one year younger than me and his son is totally supportive of us which is wonderful, as is my lovely sister. I am so grateful for the love Scott and I share and for all of the fun we have! We are laughing and dancing through life together!"

A post shared by 🌎 Global community 🌍 (@agegaplife) on Dec 23, 2019 at 1:02pm PST

Brianna turpina stāstot, ka viņas ģimene par šīm attiecībām nav sajūsmā, jo Skots ir mammas vecumā. Reizēm arī cilvēki "izmetot" kādu komentāru par meitas un tēva attiecībām, kas šādā vecumā būtu iespējamas. Starp citu, Skotam esot dēls, kurš patiesi ir tikai gadu jaunāks par viņu, taču vīrietis ir pilnīgā mierā ar tēva un viņa sirdsdāmas attiecībām. "Mēs smejamies un dejojam cauri dzīvei kopā!" viņa noslēdz savas pārdomas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!