Foto: Shutterstock

Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, kas bauda "brīvo putnu" statusu, Valentīna dienā jūtas vientuļi, turklāt vairāk šādas sajūtas raksturīgas tieši vīriešiem (43 procenti), nedaudz mazāk sievietēm (21 procents), liecina modes un izklaides centra "Rīga Plaza" veiktā aptauja. Piektdaļa respondentu uzskata, ka Valentīna dienas svinēšana diskriminē personas, kuras nav attiecībās.

"Līdz šim pieņemtie mīti par to, ka vīriešiem Valentīna diena rūp mazāk acīmredzot ir maldīgi. Interesanti, ka tieši attiecībās neesošie vīrieši vientulības sajūtu šajā dienā izjūt biežāk. Un arī tieši vīrieši atzinuši, ka vairāk izjūt sabiedrības spiedienu veidot attiecības. Vēlamies aicināt izmantot šo dienu, lai ikvienam savam tuvajam cilvēkam atgādinātu, cik svarīgi viņi ir, un neaizmirst arī ikdienā veltīt laiku un labus vārdus mīļajiem, kuri mums ir nozīmīgi," saka "Rīga Plaza" pārvaldnieka "Colliers" aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova.

Patlaban tikai desmitā daļa respondentu atzīmē Valentīna dienu neatkarīgi no tā, vai ir attiecībās, un biežāk svētkus izvēlas svinēt tieši sievietes. Savukārt 59 procenti to labprāt svinētu kopā ar partneri, ja būtu attiecībās. 33 procenti norāda, ka nesvinētu Valentīna dienu arī attiecību gadījumā – biežāk šo dienu nesvinēt izvēlas vīrieši.

Vairums (66 procenti) "brīvo" respondentu šogad Valentīna dienu pavadīs tāpat kā citas dienas, tomēr 15 procenti ieplānos sev patīkamu vakaru mājās, deviņi procenti pavadīs to kopā ar savu mājdzīvnieku, bet astoņi procenti pavadīs laiku ar draugiem. Septiņi procenti apmeklēs kādu pasākumu, piemēram, koncertu vai teātri, savukārt neliela daļa dosies arī uz randiņu (četri procenti) vai uz naktsklubu/bāru (divi procenti).

Katrs piektais uzskata, ka Valentīna dienas svinēšana diskriminē personas, kuras nav attiecībās. Visbiežāk šādās domās par Valentīna dienu ir personas vecumposmā no 30 līdz 39 gadiem. Savukārt 80 procenti iedzīvotāju norāda, ka šie svētki ir pārāk komercializēti.

Gan tuvojoties Valentīna dienai, gan arī ikdienā 20 procenti "brīvo" cilvēku izjūt sabiedrības spiedienu par nepieciešamību iesaistīties attiecībās. Jāatzīmē, ka vīrieši ikdienā izjūt lielāku spiedienu būt attiecībās nekā sievietes.

Cilvēki drīzāk dod priekšroku iepazīties klātienē (78 procenti), nevis tiešsaistē (22 procenti). Aptaujas rezultāti liecina, ka vīrieši (29 procenti) potenciālo partneri satikt internetā izvēlas biežāk nekā sievietes (16 procenti). Tāpat tiešsaistē iepazīšanos biežāk izvēlas personas vecumposmā no 18 līdz 29 gadiem un no 50 līdz 59 gadiem. Aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā puse (59 procenti) cilvēku, kuri patlaban nav attiecībās, labprāt atrastu savu otru pusi.

Tiem, kuri šādu iespēju nesmādē, Valentīna dienas gaidās (9. februārī) tiks sniegta iespēja satikt savu potenciālo partneri iepazīšanās pasākumā "Speeddating", kas norisināsies modes un izklaides centrā "Rīga Plaza". Pasākuma laikā dalībnieki varēs ne tikai labi pavadīt vakaru, bet arī nepiespiestā un patīkamā atmosfērā iepazīties ar cilvēkiem un veidot jaunas draudzības vai pat attiecības. Vairāk lasi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!