Foto: Kadrs no video
15. oktobrī Ņūdžersijā (ASV) savas pirmās kāzas mūžā svinēja rūdīts vecpuisis Džo Potencāno. Viņam tūlīt būs 93 gadi, sieviņa Mērija ir 84 gadus veca. Abu mīlas stāsts pāršalcis amerikāņu medijus, galvenokārt Potencāno dzīves atziņu dēļ. Sirmais kungs savu izredzēto gaidīja garus 64 gadus.

Džo Potencāno un Mērija Elkinda pirmo reizi sastapās tālajā 1959. gadā, kad laulājās Džo māsa. Kāzās uzplauka patikšana, abi kādu laiku neregulāri satikās, taču tad Potencāno devās dienēt armijā, savukārt Mērija attīstīja dejotājas karjeru. Vēlāk Mērija apprecējās, un Džo pat bija viesis viņas kāzās.

Džo Potencāno visu savu dzīvi pavadīja vecpuiša statusā. Tā vienkārši sanācis. Kā tagad atzīst sirmais vīrs, viņam mūžā bijušas tikai vienas attiecības, kas dēvējamas par kaut cik nopietnām – sešdesmito gadu sākumā Džo draudzējies ar kādu stjuarti, kurai tobrīd jau bijis draugs, taču Džo par sāncensi neko neesot zinājis. "Tas mani satrieca. Nospriedu, ka patiesas attiecības man nav paredzētas, ka es vienmēr šajā sfērā būšu lemts neveiksmei," tagad atceras Džo. Kad stjuarte no viņa dzīves pazuda, Džo palika pie pārliecības, ka sastapt īstenu dvēseles radinieci viņam vienkārši nav lemts.

Pēc daudziem gadiem nomira Mērijas vīrs, atstājot viņu atraitnes statusā. Taču arī tas nebija iemesls, lai Džo "sāktu ofensīvu". Mērija deviņus gadus nodzīvoja viena, līdz pērnajā rudenī sagaidīja zvanu no sava senā pielūdzēja Džo. Kungs Mēriju uzaicinājis uz tēju.

Kāpēc viņš to nedarīja ātrāk? "Es biju stulbs. Man jau sen vajadzēja pateikt, ka joprojām viņu mīlu," saka Džo. Intervijā ASV telekanālam viedais vīrs stāsta, ka vecumdienās beidzot atzinis pats sev, ka jūtas ļoti vientuļš. "Nav neviena, kam varētu piezvanīt, jo lielākā daļa jau ir prom. Sāku sajust, ko nozīmē vientulība deviņdesmit gados. Nevienam to nenovēlu," par vientulību saka rūdītais vecpuisis.

"Acīmredzot tolaik mums tas nebija lemts," par jaunības dienās pārtraukto romānu tagad teic 84 gadus vecā Mērija, kļūstot par Džo pirmo sievu. Viņi gaidījuši 64 gadus, lai būtu kopā pa īstam. Tagad viņš ir pārliecināts, ka savas dzīves pēdējos gadus pavadīs mīlestībā. Potencāno kāzās piedalījās ap 90 viesu, galvenokārt sakuplojis Mērijas ģimenes loks.

Taču Potencāno nav vēsturiski vecākais līgavainis Amerikā. Rekords pieder kādam kungam, kurš pirmās kāzas dzēra cienījamā 103 gadu vecumā.

Sižets par Džo un Mērijas mīlas stāstu dažus mēnešus pirms kāzām, kas notika 15. oktobrī:
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!