Foto: Shutterstock

Ja šķiet, ka vannas istabai ir pienācis laiks kapitālajam remontam, pārliecinies, vai nepietiktu ar vannas atjaunošanu. Dažkārt tieši vecās, norūsējušās un iekrāsojušās vannas rada ne to pievilcīgāko skatu, taču arī to ir iespējams vērst par labu.

Vanna vannā

Ja esi padomju varas laikos ražotas tipveida vannas īpašnieks, nevajadzētu atmest cerības par to atjaunošanu. Ir speciālisti, kas piedāvā savus pakalpojumus vecajā vannā ielikt jaunu vannu, tādā veidā saglabājot čuguna labākās īpašības. Neviena akrila vanna nespēj uzturēt tik ilgi siltu ūdeni, kā to spēj čuguna vannas, tāpēc vajadzētu kārtīgi apdomāt tās saglabāšanu, lai arī cik veca tā būtu. Jauna pārklājuma ieklāšana tajā ir viens no veiksmīgākajiem risinājumiem, ja vien darbs ir paveikts kvalitatīvi.

Emalja atjaunināšana

Vecajās vannās, kas formas dēļ neļauj ielīmēt akrila čaulu, var atjaunot emalju. Šādus pakalpojumus var saņemt no profesionāliem un pieredzējušiem speciālistiem, bet prasmīgākie var jaunu emalju klāt arī paši. Vispirms ir jānoslīpē vannas virsma, ja vietas ir atlupušas, tās ir jānošpaktelē, un pēc tam virsma jāatbrīvo no putekļiem. Izžāvē vannu, tad attauko tās virsmu un tad ļauj izžūt vēlreiz. Pēc šiem darbiem seko vannas krāsošana, taču to var darīt tikai tad, ja vanna ir pilnībā tīra un sausa. Krāsošanas procesā jāņem vērā, ka plānākas kārtas ātrāk nožūs, un vannas istabai ir jābūt vēdinātai. Atceries, ka šādos gadījumos ir nepieciešami speciāli līdzekļi, kurus palīdzēs atrast jebkurā santehnikas veikalā.

Saskrāpēta akrila vanna

Ja tava spožā akrila vanna ieguvusi neglītus skrāpējumus, arī no tiem var veiksmīgi atbrīvoties, noslīpējot traumētās vietas. Ir iespēja iznomāt speciālus pulējamos aparātus, taču tikpat viegli to var paveikt arī pašu rokām. Santehnikas veikalos ir pieejami arī speciāli pulēšanas līdzekļi, kas atvieglos šo procesu.

Ņem vērā! 

  • Ja vēlies, lai vanna ilgstoši izskatītos kā jauna, tā ir regulāri jātīra. 
  • Vannas tīrīšanā nedrīkst izmantot abrazīvus un skābes saturošus tīrīšanas līdzekļus.
  • Vannas tīrīšanai izmanto speciālus tai paredzētos līdzekļus. Tas, kas der poda tīrīšanai, nederēs vannai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!