Foto: Shutterstock
Katrā mājoklī mitinās kāds mājas gariņš, kura labsajūtu vēlams respektēt, lai mājoklim un tā saimniekiem tiktu vairota labklājība un pārticība.

Arhitekti un dizaineri, kas aizrāvušies ar fen šui izzināšanu, noteikti ievēro pašus svarīgākos priekšnoteikumus vannasistabas un tualetes izveidē. Mājokļa plānojumam noteikti nevajadzētu būt tādam, kurā guļamistaba un tualete ir apvienotas, tāpat vajadzētu izvairīties šīs telpas ierīkot tad, ja zem vai virs šīm telpām kaimiņiem atrodas dzīvojamās telpas. Vannasistabas un tualetes novietojumam vajadzētu būt pie mājokļa ārsienām, un tās nevajadzētu ierīkot līdzās galvenajām ieejas durvīm vai virtuvei, kas patiesībā ir visai bieži sastopama parādība.

Šķiet, mūsu senči jau sen zinājuši, ka tualetei ir jābūt novietotai pēc iespējas tālāk no dzīvojamām telpām, jo sirsniņmājiņas tika ierīkotas labu gabalu apdzīvojamās ēkas. Mūsdienīgos mājokļos to nav viegli realizēt, bet pietiks kaut tik daudz, ja tualete un vannasistaba būs iekārtota atsevišķi no dzīvojamām telpām.

Mājas gariņam nepatiks, ja šīs telpas netiks nodrošinātas ar ventilāciju, jo regulārs mitrums veicina pozitīvās enerģētikas zudumu telpā. Ja vien ir iespēja, šajās telpās vajadzētu tikt ieviestam logam, jo tas nodrošinās ar dabisku apgaismojumu un sniegs iespēju telpu regulāri izvēdināt.

Svarīgi, lai durvis šīm telpām būtu no necaurspīdīga materiāla un tām nevajadzētu būt uzkrītošām. Izvairies no raksturīgo apzīmējumu un simbolu iekāršanas – dzīvokļos un privātmājās tas nav vajadzīgs. Ja tualete un vannasistaba ir apvienotas vienā telpā, centies tās kaut kā atdalīt – ar starpsienu, aizkariem vai plauktu. Cik vien ir iespējams, izvieto šajās telpās spoguļus, vislabāk, cilvēka augumā. Grīdas seguma ieviešanā svarīgi vērst uzmanību uz dabiskiem materiāliem, jo tas stimulējot labvēlīgo enerģiju šajās telpās.

Mājokļa labklājība un pozitīvā enerģētika visbiežāk ir saistīta ar ūdeni, tāpēc ir svarīgi ievērot, lai klozetpoda vāks vienmēr būtu aizvērts, pa krānu nepilētu ūdens, tualetes poda skalojamā kastē nekas nepilētu un telpā neuzkrātos mitrums. Tāpat jāpārliecinās vai kanalizācijas sistēma sekmīgi strādā un nekur ūdens netiek lieki tērēts.

Atceries!

  • Durvīm uz vannas istabu un tualeti vienmēr ir jābūt līdz galam aizvērtām.
  • Klozetpoda vāks vienmēr jātur aizvērts.
  • Tualetes un vannasistabas durvis nedrīkst čīkstēt.
  • Vannasistabā vienmēr jābūt labam apgaismojumam.
  • Nedrīkst tecēt ūdens pa krānu, jo tas var ietekmēt finansiālo stāvokli mājokļa saimniekiem.
  • Šajās telpās nav ieteicams ilgstoši uzglabāt kosmētikas līdzekļus, kas netiek izmantoti. Tas pats attiecas uz līdzekļiem, kam beigušies derīguma termiņi – tie nedrīkst tikt uzglabāti šajās telpās. 

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!