Fоtо: Shutterstock

Paklājs pa visu grīdu, vairāki mazāki paklāji, kas izkārtoti pa istabu vai dekoratīvs tepiķītis pie gultas – variācijas daudz un dažādas, turklāt tas, kas kādreiz bija stilīgi, šodien vairs nešķiet gaumes apliecinājums. Portāls ''Tava Māja'' sniedz ieskatu kādreizējās modes tendencēs, un informē par to, kas aktuāls šobrīd.

Paklājs kā dizaina elements

Par to, kas bijis aktuāls un pieprasīts šobrīd, vislabāk zina pastāstīt nozares profesionāļi, tāpēc konsultējāmies ar ''Dizaina Paklājs'' konsultantiem un speciālistiem, lai radītu plašāku ieskatu šajā tēmā.

Konsultante Kristīne Mičule stāsta, ka pirms diviem gadiem vairāk bija populāri garsaru paklāji, taču šobrīd šī popularitāte strauji kritusies. Varētu pat teikt, ka iet pilnīgi uz pretējo pusi, jo cilvēki arvien biežāk jautā pēc paklājiem, kam vispār nav saru, vai to ir ļoti minimāli. Gludi paklāji bez sariem ir arī manāma tendence tieši vasaras sezonā, jo tie nav tik silti un smagnēji, turklāt kopšana ir vieglāka.

Alternative Flooring - Quirky B Fair Isle Sutton

Lelde Podziņa, kura ikdienā konsultē klientus paklāju jomā, stāsta, ka šobrīd paklājs spēlē lielu lomu katrā interjerā gan kā dekors, gan kā praktiska lieta. Noteikti cilvēki vairāk izvēlās paklājus ar īsiem sariem vai austos paklājus, apstiprinot arī kolēģes teikto.

Konsultantes stāsta, ka pēdējos gados cilvēki lielu uzmanību pievērš materiālam – jo dabīgāks, jo labāks. Bez dabiskā materiāla izmantojama pirkuma brīdī svarīgi zināt paklāja kopšanu – īsiem sariem klātu paklāju vienmēr būs vieglāk kopt, tāpēc šie paklāji ierindojas kā pieprasītākie.

Te atradīsi noderīgus padomus, kā noteikt paklāja kvalitāti.

Bedroom

Izmēru un dizaina mode

Paklāju speciāliste Laura Cīrule stāsta, ka šobrīd cilvēkiem primāri svarīgs ir paklāja dizains – tam jābūt modernam, ar interesantu rakstu un faktūru, tā lai paklājs būtu ne tikai funkcionāls, bet arī dekoratīvs, iekļaujoties mājas interjerā. Arvien mazāk cilvēki izvēlas klasiskā raksta paklājus.

Kristīne Mičule stāsta, ka paklāju mode mainās visai bieži, varētu pat teikt, ka ik pa 2-3 gadiem, taču šobrīd arvien populārāki kļūst paklāju neizklāt pa visu telpu, kas bija modē vēl pirms gadiem pieciem, bet gan izmantot kā atsevišķu dizaina elementu telpā, tāpēc arī paklāja izvēlei šobrīd tiek veltīts vairāk laika.

Potts Point Penthouse

Atkarībā no tā, kādā telpā paklājs tiek izmantots, koridoros, priekštelpās, arī tiek izmantoti paklāju celiņi, viesistabās visbiežāk tiek ieklāts atsevišķā zonā zem dīvāna un galdiņa vai pa visu telpu, taču guļamistabā tas var būt paklāts tikai pie pašas gultas vai kā ieklājams grīdas segums visas telpas platībā. Paklāju izmēru izvēle ir ļoti plaša, tādēļ viss ir atkarīgs no tā, kā tiek veidots interjers un kāds izmērs tam vislabāk derētu. Tāpēc uz paklāju izmēriem gan nevarētu attiecināt modes tendences, to tomēr nosaka telpas izmērs, skaidro konsultante Podziņa.

North Boulder White Kitchen

Pēdējā laika novērojumi liecina, ka aktuāli kļuvuši paklāji košās krāsās un bēši ar neitrāliem rakstiem. Latviešiem tīk neitrāli toņi, tāpēc visbiežāk izvēlās bēšus, brūnus un pelēcīgus toņu paklājus, taču aktualitāti pierādījuši arī skandināvu tipa paklāji ar raibiem rakstiem – gan košās krāsās, gan pasteļtoņos. Tā kā šobrīd modē interjeru iekārtot minimālisma stilā, aksesuāri var būt kontrastaini, un viens no tiem ir paklājs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !