Foto: Shutterstock
Ne vienmēr istabas ir pietiekami plašas, tāpēc jāmeklē alternatīvas, kā neradīt sajūtu, ka jādzīvo visai šaurā miteklītī. Viens no risinājumiem, kā vizuāli mainīt telpas parametru, ir gudri izmantot tapešu priekšrocības. Lūk, daži ļoti gaumīgi piemēri no ''Houzz'', kā drukātas tapetes maina telpas izmērus.

Guļamistaba nav tā lielākā telpa, taču, neskatoties uz to, ka pats galvenais istabā – gulta – veiksmīgi iekļauta, brīva telpa vajadzīga tik un tā. Šāda fototapete gultas galā, uz kuras attēlota ainava, kas rada dziļuma efektu, vizuāli pagarina telpu, un gala siena nešķiet tik tuvu gultai.

Wandsworth Common

Tieši šaurās un mazās guļamistabas ir tās, kurās var izpausties ar vizuāliem efektiem. Tapete, kuras ornaments nedaudz "šilierē", apmānīs skatienu un telpa šķitīs lielāka nekā patiesībā.

Mint green bedroom

Vannasistaba, kas arī nav no lielākajām telpām mājoklī, ir tā telpa, kur jo īpaši var izpausties ar attēlu oriģinalitāti. Mazām telpām piestāvēs attēli ar dziļuma efektu, piemēram, kā šeit – ar jūras dzelmi un zivīm. Šādi zīmējumi rada vizuālu apmānu un neļauj aptvert telpas patieso izmēru – tātad efekts ir panākts!

Central Park West Tower

Šis piemērs liek aizdomāties par vienu tapešu izmantojumu divās telpās. Tādējādi telpa vizuāli tiek pagarināta, šajā gadījumā arī smalkais musturs nedaudz apmulsina, liekot aizdomāties, kur tad sākas un kur beidzas telpa.

Tapet

Telpās ar šķautņainiem griestiem jo īpaši vajadzētu izmantot tapetes ar dekoratīviem rakstiem. Telpa ne vien iegūs telpiskumu, bet arī šķautnes izcelsies.

Putney House

Strīpas, horizontālas vai vertikālas, vienmēr efektīvi nostrādā uz telpas vizuālo paplašināšanu.

Colmar Court

Ja vannasistabā daļa no sienas būtu vienkārši balta, telpa izskatītos pat vēl mazāka, taču raibā josla pa vidu liek tai izskatīties vizuāli garākai un telpai līdz ar to – plašākai.

Possum Trot Residence

Priekštelpa, kas parasti nebūt nav no lielākajām, tikai iegūs, ja padomāsi, kā paplašināt telpu. Šajā gadījumā izmantotā tapete ar lidojošiem putniem rada gaisīgāku, vieglāku noskaņu, kas izskatās krietni labāk par vienkrāsainu sienu.

Family Residence Forest Hill

Jābūt gana drosmīgam, lai telpu nolīmētu no visām pusēm ar vienu tapeti, bet reizēm, arī šajā gadījumā, tas attaisnojas. Smalkie zaru raksti rada acu apmānu, līdz ar to šķiet, ka sienas nav tik tuvu viena otrai.

Graphic Half Bath

Uzmanību pievērs tapetēm, kas vietām rotātas ar efektiem, kas vizuāli maina kopskatu. Šajā gadījumā tumši pleķi rada dziļuma efektu.

Pierce Street

Arī telpās, kur sienas ir padziļinātas, izvirzītas un dažādos līmeņos, labi izskatīsies tapetes ar telpisku druku, tādējādi mainot telpas patiesos parametrus.

Master Suite

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!