2016. gads tuvojas savai izskaņai, tādēļ jāsāk domāt arī par to, kā atsvaidzināt savu nākamā gada garderobi. Kas būs aktuāls un ko tērpt Vecgadā vakarā? Padomos dalās stiliste Lolita Graudiņa.

Kādā tērpā sagaidīt Jauno gadu?

Lolita Graudiņa uzsver, ka tērpa izvēle ir atkarīga no pasākumu, uz kuru esi izlēmusi doties, tomēr noteikti nenošausi greizi ar sievišķīgiem tērpiem, kas ir arī būtiska 2017. gada iezīme modē.

Viņa stāsta, ka Viktorijas laikmeta mežģīnes ir neatņemams modes dāmu garderobes elements. Tomēr izceļ vēl dažas būtiskas nianses: "Viennozīmīgi aktuāls ir arī apģērbs no samta, satīna, zīda un atlasa auduma. Spīdīgais zelts, sudrabs un bronza ir neatņemamas 2017. gada kolekcijas sastāvdaļas. Gaiļa gada krāsu favorīte būs sarkanā krāsa un visi tās toņi. Dāmas savas kleitas Jaungada naktī var izrotāt ar spīdīgiem elementiem, zelta rotaslietām un ar spalvām, kuras lieliski iederēsies galvas segās. Vēl tērpu var izrotāt ar šīs sezonas aktualitāti – banti."

Bet ar ko būt jāpapildina garderobe 2017. gadā? Iedvesmojies no vadošajiem modes portāliem.

Viktorijas laika elegance

A photo posted by ALÈAHMED (@saleh_sikdar) on Dec 15, 2016 at 3:16pm PST

Kruzuļi, cakas un apjomīgas piedurknes – Viktorijas laikmeta romantiskais pieskāriens būs visnotaļ aktuāls 2017. gadā. Tiesa, lai arī dažu ikdienas gaumei šādi tērpi var būt nedaudz par uzkrītošu un kliedzošu, tas neizslēdz iespēju, ka uz ballēm vai saviesīgiem pasākumiem šāda tipa apģērbi var būt tieši laikā. Tomēr arī nelielas Viktorijas laika atblāzmas iespējams iekļaut kopējā ikdienas tēlā, piemēram, vienkārša, balta blūzīte ar platākām piedurknēm izskatīsies gana eleganti.

A photo posted by ALÈAHMED (@saleh_sikdar) on Dec 15, 2016 at 3:21pm PST

Izteiksmīgas apdrukas

Pavasara ziedi un izteiksmīgi abstrakti ornamenti arī raksturo modes dīvu garderobi. Akcents tiks likts uz košiem, tropiskiem motīviem, kas mudinās sajusties kā atvaļinājumā arī tad, ja laiku pavadīsi četrās sienās. Jāpiebilst, ka šāda tipa apģērbi nedaudz labāk tomēr izskatīsies siltākajos gada mēnešos, tomēr arī ziemas vai rudens dzestrumā var uzģērbt kaut ko tik krāšņu, lai atgrieztu sevī vasarīgās sajūtas.

A photo posted by TOULA (@aidanquin42) on Oct 14, 2016 at 2:28pm PDT

Smalka atkailinātība

A photo posted by Voguistas (@voguistass) on Dec 22, 2016 at 5:04am PST

Kad laikapstākļi atļaus, aktuāli būs arī apģērbi, kas šķietami atkailina pārāk daudz. Krekliņi, plānāki džemperi un citi apģērba gabali no itin caurspīdīga auduma. Tomēr arī šeit jābūt uzmanīgai, jo robeža starp vulgāru un gaumīgi elegantu dažos gadījumos var būt pārāk niecīga.

Līniju spēles

Viena no visspēcīgākajām aktualitātēm jaunajā gadā – līnijas. Kā uzsver "Elle" stila guru, tās būs tikpat spēcīga 2017. gada klasika kā baltais t-krekls. Līnijas varēsim sastapt dažādās variācijās – adījumos, plānos un jutekliskos audumos un pat arī asimetriskos piegriezumos. Modes eksperti paredz, ka lielākās modes dīvas izvēlēsies pat šķietami nesaderīgs kombinācijas – vertikālas līnijas ar horizontālām, veidojot īstu acu mežģi.

A photo posted by ZALORA Malaysia (@zaloramy) on Feb 26, 2016 at 9:58pm PST

A photo posted by Frances (@zukkerme) on Dec 27, 2016 at 8:39am PST

Astoņdesmito gadu šiks

A photo posted by Voguistas (@voguistass) on Dec 22, 2016 at 4:52am PST

Šis būs tas brīdis, kad novērtēsi sen noglabātos apģērbu gabalus no 80. gadiem, jo 2017. gads nedaudz mums liks atgriezties senākā pagātnē. Garas piedurknes, uzkrītošs mirdzums un apģērbs, kas perfekti piegulst augumam.

A photo posted by Voguistas (@voguistass) on Dec 22, 2016 at 4:53am PST

A photo posted by ALÈAHMED (@saleh_sikdar) on Dec 15, 2016 at 3:16pm PST

Maigi rozā tonis

A photo posted by Let'tsTrend (@letstrending) on Dec 26, 2016 at 9:57am PST

Runājot par krāsām, savu modīgumu iemantos maigi rozā tonis. Tas it īpaši izcelsies gada siltajos mēnešos. Lai arī rozā krāsa ieviesīs koptēlā romantisku garu, daudzi no dizaineriem, kā analizē "Popsugar" modes eksperti, to pasniedz drīzāk ironiskā manierē.

A photo posted by KÄT (@kat_disain) on Dec 28, 2016 at 3:23am PST

Sportiskais ērtums

Gluži tāpat kā šajā rudenī, arī nākamajā gadā sportiskais stils būs cieņā. Stilizētiem džemperiem, kas vairs nebūt neatgādina sporta tērpu, būtu jābūt teju katras sievietes garderobē. Ja nesanāca to iegādāt laicīgi, vēl ir visas iespējas šo trendu iznest ar vērienu gaidāmajā gadā.

Skaļi saukļi

Modē būs dažādi apģērbi, kas apdrukāti ar kādu skaļāku saukli. To apliecina arī pasaulslavenāko zīmolu modes skatēs redzētais. Jāpiebilst, ka arī mūsu pašmāju zīmoli bieži vien izvēlas apdrukāt savus darinājumus ar dažādiem saukļiem, piemēram, zīmols "Nolo", "Malvine.lv"

Saukļi var būt dažādi – no šķietami nevainīgiem uzsaucieniem līdz saukļiem ar dziļu domu, kas var skart pasaulē kādu būtisku tēmu.

Materiāla tapšanā izmantoti: "Popsugar", "Elle", "Harpersbazaar".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!