Foto: Shutterstock

Vannasistaba varētu būt grūtāk iekārtojamā telpa, jo vienviet jāapvieno daudz būtisku sastāvdaļu, kas nereti aizņem visu kvadratūru, un knapi paliek vietas, lai ieietu un izietu. Tā kā nelielu vannasistabu iekārtošanā lielākoties ir vienādas problēmsituācijas, ''Houzz'' sniedz ieteikumus, kā atrast to zelta vidusceļu veiksmīgajā plānojumā un iekārtojumā.

Pārāk maz vietas

Šī varētu būt visbiežāk atskanējusī frāze attiecībā uz vannasistabas parametriem. Un lai vai cik liela būtu vannasistaba, allaž kaut kam pietrūks vietas un šķitīs, ka vajadzīgs vēl kāds kvadrātmetrs. Veļas mašīna, izlietne, kumode, veļas grozs, citas mēbeles – tik daudz kā nepieciešama, bet tik maz vietas. Lai visu vajadzīgo kaut cik kompakti ietilpinātu telpā, ''Houzz'' iesaka vairāk izmantot sienas un mazāk vietu uz grīdas. Proti – pēc iespējas vairāk izmantot sienu priekšrocības, pieliekot āķīšus pakaramajiem, plauktus stiprināt pie tām un pēc iespējas mazāk kaut ko likt uz grīdas, īpaši zonā, kur staigā.

Tā vietā, lai uz grīdas novietotu kumodi, izvēlies pie sienas stiprināmus plauktus, tādējādi būs vieglāk arī mazgāt grīdu, visu nepārcilājot katru tīrīšanas reizi.

Neietilpst dušas kabīne

Ja ir tik maz rūmes, ka nav vietas dušas kabīnei, kur nu vēl runas par vannu! Skaidrs, ka jāatrod piemērotākais risinājums dušas kabīnei, taču īpaši šaurās vannasistabās ideāli piemērotas būs dušas ar norobežojošām sienām, ieteicams caurspīdīgām stikla, lai nenomāktu telpas parametrus. Ja dušas kabīne aizņem lielu daļu, tad šāds risinājums neliks par sevi manīt un telpa no tā necietīs.

Protams, šādā gadījumā grīdai jābūt speciāli ierīkotai, lai ūdens tecētu uz noteci, nevis uz pārējiem telpas stūriem, tāpat rūpīgi jāpārdomā telpas iekārtojums, lai ūdens regulāri netrāpītu uz kādām mēbelēm, bet jebkurā gadījumā stikla norobežojošās sienas šādām situācijām ir ideāli piemērotas. Telpā ar vannu šādu stikloto sienu var izmantot tās norobežošanai, lai nav jākarina nepievilcīgie plastmasas aizkari.

Plauktu trūkums

Līdzīgi kā ar vietas trūkumu, visai bieži pietrūkst vēl kāds plauktiņš, kur noglabāt nepieciešamās lietas. Nepārvērt vannasistabu par noliktavu, bet izmanto gudri vietas, kas tik ievērojami nesabojātu kopskatu. Daudzi nemaz neiedomājas, ka varētu šim nolūkam izmantot kādas starpsienas, vietu zem vannas vai virs klozetpoda. Šeit visai labi var ierīkot plauktus.

Tā vietā, lai pārdomātu, kādu kumodi vai skapīti ierūmēt jau tā pieblīvētajā telpā, izvēlies plauktus novietot tur, kur tie nemaz netraucēs izmantot funkcionāli pārējo telpu.

Ierobežota vieta izlietnei

Ja vēl kaut kā varam iztikt bez papildu plaukta, tad bez izlietnes nu nekādi. Tāpēc šajā gadījumā īpaši jāpārdomā piemērotākā dizaina, formas un izmēra izlietne, ja nav iespējas izpausties kā vien labpatīk. Nevajadzētu izvēlēties pārmērīgi lielu izlietni, un tā iespaidā atņemt iespēju telpā novietot vēl kādu būtisku sastāvdaļu. Tā vietā meklē radošus risinājumus, kā tik būtisko vannasistabas sastāvdaļu ieviest radoši, neatņemot telpai ko citu, piemēram, vietu veļas grozam.

Ja izvēlēsies risinājumu, kur jaucējkrāns montēts sienā, varēsi atļauties izmantot vietu zem tā ar dziļāku izlietni. Tāpat ir pieejams izlietnes, kuru forma ir vairāk gareniska, ne tik apaļa un vērsta uz telpas vidusdaļu, tādējādi aizņemot daudz vietas.

Dabīgā apgaismojuma trūkums

Arī šī ir visai izplatīta problēma. Ja nav logu vai tas ir ļoti mazs, dabīgā apgaismojuma trūkums var ļoti ietekmēt noskaņu šajā telpā, bet labā ziņa ir tā, ka ar citiem paņēmieniem var panākt efektu. Piemēram, LED apgaismojums būs pat ļoti piemērots tieši vannasistabai, taču bez tā telpā jādominē pēc iespējas vairāk gaišiem toņiem – gan sienu apdarē, gan mēbelēs, tekstilijās. Tāpat nevajadzētu vairīties no dažādiem apgaismojuma veidiem ar spuldzēm gan griestos, gan ap spoguli un vēl kādu sienu lampu, ja ir vajadzība.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!