Foto: Shutterstock
Svētku rotājumi lielākoties jau visās mājās noglabāti, eglītes arī jau sākušas birt, tāpēc izmestas, sadedzinātas vai noglabātas stādīšanai, bet telpas pēc svētkiem šķiet nedaudz nepiepildītas. Kaut kā trūkst omulīgai sajūtai. Tad nu smelies idejas, kā izrotāt māju šajā laikā, kad līdz pavasarim vēl jāpaciešas daži mēneši.

Aukstā sezona ir kā radīta tam, lai ietuntulētos segā ar siltu tējas krūzi rokās un baudāmu lasāmvielu. Vēl patīkamāk šai nodarbei pievērsties, ja ierīkots omulīgs lasīšanas stūrītis, un kāpēc gan tā nevarētu būt palodze? Šādā vietā var pat iztikt bez grāmatas – dienās, kad gaisā dejo sniegpārslas, labāku atslodzi nemaz nevar iedomāties. Parūpējies par mīkstu pledu, kādu svecīti, spilveniem un logos iekar lampiņu virtenes.

A post shared by Kamila Bondos (@kamilabondos) on Jan 3, 2018 at 5:27am PST

Alkas pēc pavasara nemaz nevajag slēpt. Lielākā traukā var iestādīt hipeastrus, liekot virs sīpoliem sūnas. Glīti izskatīsies, ja saspraudīsi mētras – atgādinās nedaudz priežu mežu.

Tas, ka Ziemassvētki aiz muguras, nebūt nenozīmē, ka jāatvadās no ziemai raksturīgiem rotājumiem. Piemēram, čiekuri nudien ir vēl aktuāls dekors, ko var izmantot visdažādākos veidos, liekot stikla traukā, tāpat arī zarus var likt vāzē, gaidot pirmo plaukumu.

A post shared by Linda (@linda_pbc) on Jan 2, 2018 at 4:30am PST

Lūk, dekors, kurā apvienots pavasaris ar ziemu – hiacinte iedveš pavasarīgas vēsmas, bet čiekuri atgādina par sniegotās ziemas klātesamību! Ja čiekurus nopūtīsi ar krāsu, tie izskatīsies vēl interesantāk.

Lai arī no eglēm esam atvadījušies, tas nenozīmē, ka egļu, priežu vai citu skuju koku zari nevar kalpot par dekoriem. Liec tos stikla pudelēs, burkās, uz kumodes, plauktos vai uz naktsgaldiņa, un iegūsi glītu noformējumu.

A post shared by Sara (@honeysuckle_ln) on Dec 27, 2017 at 8:32am PST

Lampiņu virtenes arī vēl īsti nevajag noglabāt ziemas miegā. Vēl tās visai omulīgu noskaņu var radīt, iekārtas plauktos, virs gultas rāmja, logu ailē un citviet. Šeit vari smelties idejas, kā vēl izmantot gaismiņu virteni.

Paskat, cik omulīgs izskatās tumšais istabas stūris, ja tajā iekārtas gaismiņu virtenes!

A post shared by StVisk (@stefanietzsche) on Nov 4, 2017 at 2:05pm PDT

Šajā salīdzinoši tumšajā sezonā noteikti jādedz svecītes katru dienu. Noskaņa būs omulīgāka, telpa siltāka un smarža – mājīgāka. Skaisti izskatīsies, ja sveces saliksi stikla būrīšos.

A post shared by Hope K (@psbonjour) on Jan 7, 2018 at 2:39pm PST

Arī zaļuma šajā laikā nevar būt par daudz, tāpēc skaisti izcelsies prāvs pušķis eikaliptu zaru, kurus var iegādāties ziedu salonos.

A post shared by The LOFS (@the_lofs) on Oct 14, 2017 at 7:24pm PDT

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!