Foto: Shutterstock
Ģenerāltīrīšanas darbi mājoklī ir jāveic ne tikai pirms viesu ierašanās, bet arī ikdienā. Nereti ir lietas un vietas, ko mēs aizmirstam nomainīt vai iztīrīt, kā rezultātā tās kļūst par baktēriju midzeņiem.

Iedvesmojoties no portāla "Housebeautiful", piedāvājam iepazīties ar astoņām lietām, kuras vannasistabā jāmaina pēc iespējas biežāk. Iespējams, no kādas lietas tev jāatbrīvojas jau šodien! Ķeries klāt pie darba, lai apzinātu savā vannasistabā lietas, kas ir jāizmazgā vai pilnībā jānomaina.

Ja esi nolēmis veikt ģenerāltīrīšanu vannasistabā, tad tev noderēs šajā rakstā atrodamie un vērtīgie padomi par uzkopšanas darbiem. Savukārt vairāk par alternatīviem līdzekļiem vannasistabas spodrināšanai lasi šeit.

Lietas, kuras piemirstam regulāri nomainīt

Foto: PantherMedia/Scanpix

Skrubis un sūkļi

Ir patīkami, ja vannasistaba ir skrubītis vai sūkļi, kuri ir lieliski palīgi ādas noskrubēšanā vai netīro papēžu notīrīšanā, bet jāatceras, ka šīs lietas nav lietojamas mūžīgi. Arī skrubis var kļūt par baktēriju perēkli, tāpēc neaizmirsti to nomainīt nevis ik pēc gada, bet biežāk.

Biežums: nomainīt ik pēc trīs nedēļām

Dvielis

Dvieļi nav paredzēti nedēļu ilgai lietošanai, bet vien pāris reizēm. Nav taču patīkami slaucīties jau piesmakušā un netīrā dvielī, kurš vairākas reizes nedēļas laikā ticis samitrināts un izžāvēts. Šajā "Tava Māja" rakstā varēsi izlasīt praktiskus ieteikumus par dvieļu mazgāšanu.

Biežums: izmazgāt ik pēc trīs līdz četrām lietošanas reizēm

Roku dvieļi

Mazie roku dvielīši ikdienā tiek izmantoti visbiežāk, tāpēc arī tie visātrāk paliek netīri.

Biežums: mainīt katru dienu

Zobu birste

Lai gan šķiet, ka zobu birstei sariņi nav izļurkājušies, tas nenozīmē, ka tā nav jāmaina! Zobu birstes nav mūžīgas, tāpēc neaizmirsti tās nomainīt. Ar jaunu zobu birsti ir patīkamāk tīrīt zobus, vai ne tā? Tāpat neaizmirsti arī regulāri izmazgāt trauciņu, kur stāv zobu birstes, jo arī tajā mēdz krāties netīrumi un pat sasmacis ūdens, kas notek no birstēm. Variantus, kā mazgāt zobu birtes trauciņu, atradīsi šajā rakstā.

Biežums: mainīt vismaz ik pēc trim mēnešiem

Meikapa sūklīši un otas

Ar meikapa sūklīšiem ir gluži tāpat kā ar virtuves sūkļiem, jo arī tie ar laiku var kļūt par baktēriju perēkļiem. Neaizmirsti pēc katras reizes meikapa lietošanas reizes sūklīti izmazgāt vai vismaz to dezinficēt ar speciālo otu tīrīšanas izsmidzināmo līdzekli. Ja tāda nav, sūklīšus viegli var izmazgāt ar siltu ziepjūdeni. Sūkli iespējams samitrināt ar siltu ūdeni un paberzēt pret ziepju gabaliņu, bet pēc tam zem tekoša krāna ūdens noskalot.

Biežums: iztīrīt pēc katras lietošanas reizes

Lietas, kuras arī jāatceras nomainīt

Foto: Shutterstock

Vannas paklājiņš

Vannasistabā nevajadzētu aizmirst par paklājiņa maiņu vai izmazgāšanu. Arī tur mēdz sakrāties putekļi, tāpēc nepietiks vien ar tā izpurināšanu vai izslaucīšanu. Izcilā variantā iegādājies divus paklājiņus - kamēr viens ir mazgāšanā, tikmēr varēsi telpā ieklāt jaunu.

Biežums: nomainīt vismaz nedēļā reizi

Sejas tīrīšanas līdzeklis

Lai gan šķiet, ka tam derīguma termiņš ir pāris gadi, atceries, ka tas kalpos īsāku periodu, ja būs atvērts. Labāk nevajag riskēt un iedzīvoties ādas slimībās. Tā vietā iegādājies jaunu līdzekli, kā arī pārdomā savus pirkumus – ja nevari ilgstoši izlietot lielo iepakojumu, labāk iegādājies mazāku. Pārbaudi arī citus līdzekļus, kas atrodas tavā vannasistabā. Varbūt tiem jau sen kā ir iztecējis derīguma termiņš.

Biežums: nomainīt pēc gada

Dušas aizkari

Arī dušas aizkarus nepieciešams mazgāt. Šajā gadījumā nepietiks vien ar to noskalošanu zem dušas uzgaļa - tiem jāveic kārtīga mazgāšana veļas mazgājamajā mašīnā. Kas jāievēro pēc katras vannas vai dušas izmantošanas reizes, lai aizkari tik drīzi nepieņemtu pelējumu, lasi šeit.

Biežums: mazgāt vismaz ik pēc trīs mēnešiem

Savukārt šajā rakstā varēsi izlasīt nepareizos ieradumus, ko ikdienā mēs mēdzam pieļaut vannasistabās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!