Foto: Shutterstock

Garderobes papildināšana dažkārt var sagādāt pamatīgas galvassāpes, kad kārotais tērps izmaksā vairāk nekā vari atļauties. Tāpat maciņu plānāku padara neskaitāmas vajadzības – jaunākās aktualitātes modē vai vēlme katrā ballītē uzvilkt vēl neredzētu apģērbu. Nav vērts krist panikā – šoreiz "Viņa" apkopo vienkāršus un viltīgus veidus, kā ietaupīt tērpu iegādē.

Nepārtērē limitu

Nereti sievietes dodas iepirkties, noteiktās summas vietā iztērējot daudz vairāk. Tas skaidrojams ar izdevīgiem piedāvājumiem, jauniem tērpiem un vilinošu sajūtu: "Šī kleita man izskatās lieliski!" Tomēr vēlāk tiek atskārsts, ka maciņš kļuvis pagalam plāns un tērpu iegādē piedalījušies pat ietaupījumi. Lai tā nenotiktu, katrā iepirkšanās reizē nosaki konkrētu naudas summu, ko tu reāli vari iztērēt, norādīts portālā "Live About".

Saprotams, ka var gadīties visādi, piemēram, ieraugot tava mīļākā dizainera jaunāko veikumu, tomēr, ja bieži aizdomājies par finansēm, ir pienācis laiks noteikto limitu strikti ievērot. Palīdzēt var arī konkrētās summas turēšana makā – tad labāk redzams, cik no limita vēl atlicis.

Vilinošās atlaides

Lai cik banāli tas arī neizklausītos, ietaupīt iespējams ar dažādu atlaižu palīdzību. Neskaitāmi veikali tās piedāvā regulāri, tomēr te ir vēl viens āķis – sievietēm ir tendence uzskatīt, ka ar atlaidi iespējams iegādāties vairāk tērpu. Tā ir taisnība, taču nereti dāmas iegādājas tik daudz apģērbu, ka kopsummā tāpat pārsniedz limitu. Turklāt atlaižu buma iespaidotas, sievietes nespēj izvērtēt, vai tērps patiešām noderēs un piestāvēs citiem garderobes elementiem, kas jau ir skapī.

Tā vietā, lai burtiski mestos nocenoto tērpu kaudzē, rūpīgi izvērtē katrs iekārotās preces kvalitāti un iespējamību savienot to ar citiem savas garderobes elementiem. Centies lūkoties nākotnē – vai tiešām tev jau skapī nav šāda griezuma kleita vai tādas pašas krāsas džemperis? Ja nepieciešams, pirms došanās iepirkties, veido sarakstu ar lietām, kuras tev ir nepieciešamas.

Savukārt, lai neapjuktu izpārdošanu trakumā, meklē padomus šajā rakstā.

Meklē tiešsaistē un neapžilbsti no mārketinga trikiem

Foto: Shutterstock

Vēl viena viltība, lai apģērbu iegādātos izdevīgāk, ir plānošana. Tas nozīmē, ka reāli saproti, ko valkāsi nākamajā ziemā vai vasarā. Te talkā vari ņemt pasaules slavenāko zīmolu modes skates, kas, piemēram, pavasarī izrāda tērpus nākamajam rudenim un ziemai. Turklāt bieži veikali izpārdošanās piedāvā iepriekšējo sezonu tērpus, piemēram, vasarā izdevīgi iegādāties kažoku, bet ziemā – peldkostīmu un sandales.

Tāpat, plānojot tērpus, var noderēt interneta veikali, kuros arī atrodami izdevīgi piedāvājumi, atlaides vai stilīgi atradumi. Dažkārt sievietes baidās pasūtīt iespējamās izmēru nesakritības dēļ, tomēr bažām nav pamata. Saprotams, ka nevarēsi tērpu uzlaikot, taču to būs iespējams atgriezt atpakaļ. Nereti tirgotāji tiešsaistē piedāvā, piemēram, kuponus vai atlaides saviem klientiem, kas patiešām ir izdevīgas un ļauj ietaupīt.

Tomēr nevajadzētu pārsteigties un mesties katra mārketinga piedāvājumā – arī tie veidoti tā, lai tu iegādātos pēc iespējas vairāk apģērbu, kas, iespējams, tev nemaz nav vajadzīgs. Tā vietā rūpīgi izdomā, vai tērpu patiešām valkāsi un pēc īsa laika nenožēlosi nopirkto. Patiesais ietaupījums veidosies tad, ja tev konkrēto kleitu vai zābakus patiešām vajag, nevis tie kārtējo reizi aizpildīs skapi un tiks uzvilkti vien dažas reizes.

Uzsvars uz kvalitatīvu apģērbu, kas piestāv tava skapja saturam

Foto: Shutterstock

Modes tendences mainās katru sezonu, tomēr to iegāde var pamatīgi iztukšot tava maciņa saturu. Tā vietā, lai no galvas līdz kājām tērptos apģērbos, kas pēc pusgada vairs nebūs aktuāli, izvēlies klasiskus un kvalitatīvus garderobes elementus. Tas nenozīmē, ka aktualitātēs nav vērts ieguldīt, taču rūpīgi izvērtē un apdomā, vai tērpu patiešām valkāsi arī pēc laika. Tāpat labāk iegādājies vienu, bet kvalitatīvu apģērbu, nevis vairākus apšaubāma šuvuma – tā rūpēsies par ilgtspējīgu, kvalitatīvu un izdevīgu skapja saturu.

Ņem vērā arī savu stilu un krāsu gammu, kurā tērpies, lai atrastu vajadzīgo apģērbu. Ja parasti ikdienā valkā zemei līdzīgos toņus, rūpīgi apsver ideju iegādāties košu blūzi. Tā noteikti var atsvaidzināt tavu garderobi, bet, iespējams, tiks nolikta skapja tālākajā stūrī. Tāpat vadies arī pēc sava stila – ja esi klasiskas piekritēja, izvairies no pārlieku ģeometriskiem apaviem, rotām vai somām. Atsevišķās situācijās tie var dot tev vajadzīgo iedvesmu pamēģināt ko jaunu, bet nereti par lietām izdosi vien liekus līdzekļus.

Ilgtspējīga mode šobrīd ir aktuāla, jo tekstilatkritumu apjomi būtiski aug. Tāpēc lieliska ideja ir organizēt apģērbu apmaiņas ballītes, piemēram, vairāku draudzeņu vidū. Kas vienai var būt nevajadzīga kleita, citai – jauna pērle garderobē. Tāpat saplīsušam vai novecojušam tērpam iespējams dot jaunu dzīvi dažādos veidos, piemēram, džinsa auduma bikses pārtapinot par vidukļa somiņu vai taisna griezuma kleitu stilīgi pārveidojot par blūzi.

Iepirkšanās lietoto preču veikalos un rūpes par tērpiem

Foto: Shutterstock

Latvijā ir neskaitāmi lietoto preču veikali, kuru plašajā piedāvājumā iespējams atrast vajadzīgo apģērbu. Naskākas dāmas jau labi zina tos veikalus, kuros var atrast izdevīgus un kvalitatīvus tērpus. Ja vēl neesi devusies lietoto pērļu meklējumos, izvēlies dažus veikalus un dodies izlūkgājienā. Saprotams, ka tajos nopērkamais apģērbs ne vienmēr būs jauns, taču tas nenozīmē, ka nevarēsi to lieliski pieskaņot savai garderobei un valkāt vēl vairākas sezonas.

Tāpat lieliski ietaupīt iespējams, iegādājoties tērpus ar defektiem. Piemēram, ieplīsusi vīle, iztrūkusi poga vai saplīsis rāvējslēdzējs var būt par iemeslu brangai atlaidei. Tomēr te jāpiebilst, ka pēc pirkuma izdarīšanas, būs nepieciešams defektu novērst.

Arī rūpes par apģērbu ļaus pamatīgi ietaupīt. Mammas un vecmāmiņas bērnībā vienmēr atgādināja par kārtīgi izmazgātu, izgludinātu un salocītu apģērbu – viņām ir taisnība. Jo pareizāk un labāk rūpēsies par tērpiem, jo ilgāk tie kalpos. Tādējādi tev nebūs nepieciešamība iegādāties jaunus garderobes elementus, bet gan varēsi ieguldīt līdzekļus citās dzīves sfērās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!