Foto: Shutterstock
Sārtās pīlādžogas ir vienas no skaistākajām rudens veltēm, kuru pielietojums šķiet teju bezgalīgs. Tās izmanto gan veselības stiprināšanai, gan garšas kārpiņu palutināšanai, gan dažādu dekoru veidošanai. Tomēr, lietojot šīs ogas uzturā, ir jābūt piesardzīgiem, jo, lai arī ļoti vērtīgas, svaigas tās ir nedaudz toksiskas.

Pīlādži lieti noderēs īpašas garšas piešķiršanai dažādiem ēdieniem, kā arī tos var droši izmantot želejas, sīrupa, ievārījuma un citu našķu pagatavošanai. Jāpiebilst, ka arī nenolasītiem pīlādžiem piemīt liela vērtība, jo tie ir košs krāšņuma augs, kas lieliski izskatās apstādījumos. Tāpat tos var izmantot iekštelpu dekorēšanai rudenī. Par to, kā pagatavot dekorus no košajām pīlādžogām, vari lasīt šeit.

Ja esi nolēmusi izaudzēt pīlādzi arī savā dārzā, ar speciālista ieteikumiem tā kopšanai vari iepazīties šeit.

Pret drudzi, iekaisumu un problēmām ar menstruācijām

Foto: Shutterstock
Pīlādžogas cilvēki izmanto dažādu kaišu ārstēšanai. Tos izmanto zāļu un uztura piedevu pagatavošanai, lieto svaigus un arī termiski apstrādātus, raksta "Web Md". Tāpat tos izmanto tēju maisījumiem un tējas pagatavošanai. Par pīlādžu izmantošu dažādu veselības problēmu ārstēšanai nav veikts daudz zinātnisko pētījumu, tomēr cilvēki tos izmanto veselības stiprināšanai un uzlabošanai, jo tie satur daudz vērtīgu vielu.

Sārtās ogas satur ļoti daudz C vitamīna, tāpēc tās noder cilvēkiem, kam šī vitamīna trūkst. Pīlādžus izmanto arī cīņā ar diabētu un, artrītu. Rūgtenās ogas lieto arī gadījumos, ja rodas menstruāciju problēmas. Daudzi cilvēki ogas izmanto pietūkuma mazināšanai deguna, rīkles, mutes un citu iekaisumu mazināšanai. Tāpat pīlādžus izmanto ar plaušām saistītu problēmu gadījumā, īpaši, ja nepieciešams mazināt drudzi.

"Web Md" atzīmē, ka pīlādžus izmanto, lai normalizētu organisma spēju pārstrādāt urīnskābi, asins sastāva uzlabošanai, kā arī vielmaiņas paātrināšanai.

Svaigas ogas var būt kaitīgas. Ieteikumi drošai lietošanai

Foto: Shutterstock

Lai arī ogas ir patiešām vērtīgas, ar to lietošanu uzturā ir jābūt uzmanīgiem, jo tās satur arī vielas, kas cilvēkam var būt toksiskas. Uztura speciāliste Eva Kataja norāda: "Ogas ir lielisks antioksidantu avots – kopējais fenolu, flavonoīdu un askorbīnskābes (C vitamīna) saturs ir augsts. Visvairāk antioksidantu būs svaigās ogās, taču, karsētas tās būs drošākas uzturā un joprojām saturēs vērtīgos savienojumus."

Svaigā veidā ogas var kairināt kuņģi un izraisīt sāpes, kā arī izraisīt vemšanu vai caureju. "Šīs nudien nav ogas, kuras ēst saujām, jo tās ir viegli toksiskas to sastāvā esošās parasorbīnskābes dēļ," norāda speciāliste. Ogas termiski apstrādājot (karsējot), no parasorbīnskābes iespējams atbrīvoties.

Ņemot vērā, ka pīlādžogu ietekme uz veselību nav līdz galam izpētīta, "Web Md" iesaka tās nelietot lielos daudzumos grūtniecēm un sievietēm, kas baro ar krūti.

Receptes gardai un drošai pīlādžogu izmantošanai

Foto: Shutterstock

Tā kā pīlādžogas uzturā labāk lietot termiski apstrādātas, ir labi zināt, kā tas pagatavot, un kādiem ēdieniem izmantot. Virtuvē tās var izmantot dažādi – gan kā piedevu ēdienam, gan kā galveno sastāvdaļu. Želeja, ievārījums, vīns un sukādes – tā ir tikai daļa no lietām, kā pagatavošanai noderēs košā rudens velte.

Ābolu sulā marinēta cūkgaļa ar pīlādžu čatniju

Maltītes dažādošanai un papildināšanai ar vitamīniem saturošiem produktiem lieliski noder dabā iegūstamie sezonas dārzeņi un ogas. Piemēram, pīlādžu čatnijs ne tikai papildinās un bagātinās pamatēdiena garšu, bet stiprinās organisma aizsargspējas pret apkārtējās vides kaitīgo ietekmi, jo ir bagāts gan ar vitamīniem, gan minerālvielām. Recepti iesaka Jūrmalas restorāna "MaMa" šefpavāre Terēze Kondrate.

Lasīt vairāk

Cālis pīlādžos ar medu, alus mērcē, burkānos ar sinepēm un lazdu riekstu ievārījumā ar estragonu

Foto: Michael Mintskovsky

Cālis ar dažnedažādām piedevām restorāna "Ostas skati" šefpavāra Ingmāra Ladiga izpildījumā.

Lasīt vairāk

Pīlādžu ievārījums

Foto: Privātais arhīvs

Pīlādžu raža šogad padevusies visai branga - kociņi tā vien līkst no ogu smaguma, tādēļ lieti noderēs mūsu lasītājas Antras Kalnciemas iesūtītā aromātiskā pīlādžu ievārījuma recepte.

Lasīt vairāk

Kaltētu pīlādžu sukādes

Foto: Shutterstock

Kaltēti pīlādži - dabīgajiem vitamīniem ziemā.

Lasīt vairāk

Pīlādžu un ābolu ievārījums

Foto: Shutterstock

Gards pīlādžu ievārījums ar āboliem un vaniļu.

Lasīt vairāk

Kazas piena Panna Cotta ar ceptu viršu medus ravioli, biešu-aveņu biezeni un pīlādžogām

Laba restorāna pavāra pienākums ir ik pa laikam piedāvāt saviem apmeklētājiem ko jaunu, neparastu. Šoruden 12 Rīgas restorānos varēs nogaršot pa ēdienam, kas tapa pirmajam Daugmales Jāņa bišu medus ēdienu saietam. Portāls "Delfi" piedāvā saviem lasītājiem iepazīties ar 12 receptēm, kurās izmantots Latvijā vākts viršu, griķu vai meža aveņu medus.

Lasīt vairāk

Gardā pīlādžu želeja

Foto: Shutterstock

Rudens aicinājums - pīlādžu želeja.

Lasīt vairāk

Pīlādžu vīns

Foto: Shutterstock

Ar nelielu darbošanos top paša gatavots pīlādžu vīns.

Lasīt vairāk

Pīlādžu sīrups

Foto: Shutterstock

Pīlādžu sīrups noderēs veselīgu un gardu ziemas dzērienu gatavošanai.

Lasīt vairāk

Pīlādžu liķieris

Foto: Shutterstock

Pīlādžu liķieris - mazajam svētku graķītim.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!