Fоtо: Shutterstock
Katrai no mums ir kāds iedomāts ideālais svars, kuru cenšamies sasniegt ar dažādām fiziskām aktivitātēm un pareiziem ēšanas paradumiem. Taču ne vienmēr viss rit kā pa diedziņu, tāpēc prātā iezogas domas, ka kaut kas netiek darīts līdz galam pareizi. Vēlamies tevi iepazīstināt ar izplatītākajām kļūdām, kuras var aizkavēt ideālās ķermeņa masas sasniegšanu.

Dzīvesveida maiņa, nevis diēta

Uzreiz jāatgādina, ka ceļš uz lieko kilogramu zaudēšanu sastāv no vairākiem svarīgiem komponentiem, attiecīgi gan fiziskajām aktivitātēm, gan pareizas ēšanas, gan arī veselīga dzīvesveida uzturēšanas.

"Health" raksta, ka savu ēšanas paradumu pārskatīšana un nevēlamo produktu izslēgšana no turpmākās lietošanas, nav saucama par diētu. Vārdā "diēta" slepeni iekodēts tas, ka tā jāturpina tik ilgi, kamēr lieko kilogramu skaits ir nomests un sasniegts vēlamais ķermeņa svars, bet pēc tam var atgriezties pie vecajiem ēšanas paradumiem.

Lai saglabātu iegūto ķermeņa svaru un turētu sevi vēlamajā formā, jāsaprot, ka atteikšanās no konkrētiem produktiem un citu lietošana uzturā, ir dzīvesveida maiņa, kura rezultātā iespējams sasniegt un noturēt ideālo svaru ilgtermiņā. Nemēģini mānīt pati sevi un sauc lietas īstajos vārdos.

Tikai un vienīgi salāti

Fоtо: Shutterstock

Daudzas sievietes rīkojas pagalam nepareizi, vienu kārtīgu ēdienreizi aizstājot ar milzu salātu bļodu (bez nekā cita). Lai salāti spētu dod visu nepieciešamo organisma veselīgai funkcionēšanai, to lietošana uzturā ir jāizsver vairākkārtīgi, jo tikai ar salātiem var vien nepietikt. Beigu galā vari justies izsalkusi visu atlikušo dienu, kas var rezultēties nepārdomātu ēdienu izvēlē (piemēram, ātri pagatavojamos, bet ne veselīgos).

Ja pusdienās ēd salātus, pārskati vēlreiz, vai tajos ietver visus vitāli nepieciešamos komponentus – olbaltumvielas (rieksti, vista, zivis), labos taukus (piemēram, avokado, taču arī ar mēru) u.c. Kādēļ taukus pilnībā nevajadzētu izslēgt no sava uztura, atradīsi šajā materiālā.

Ja salāti ir veselīgi, tajos ir daudz svaigu produktu un tie ir pagatavoti bez krēmīgām, ar cukuru un sāli bagātinām mērcēm, tad tie tavam organismam un arī figūrai noteikti nāks tikai par labu. Pilnvērtīgu salātu ēšana palīdz ne tikai vēlamās figūras iegūšanai, bet arī veselībai – par to plašāk lasi šeit.

Visa labā pārāk daudz

Fоtо: Shutterstock

Alkohols un atpūta nedēļas nogalēs

Fоtо: Shutterstock

Ūdens aizstāšana ar kalorijām

Fоtо: Shutterstock

Sliktas apņemšanās

Fоtо: Shutterstock

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !