Foto: instagram.com/jenwiderstrom/annavictoria

Lai gan daudziem "Instagram" ir vieta, kurā sekot līdzi savu draugu, paziņu un simpātiju gaitām, tā kalpo arī kā motivācijas un iedvesmas gūšanas platforma. Cilvēki "seko" sabiedrībā atpazīstamiem ļaudīm un blogeriem, kuri regulāri ceļo, ietur maltītes šikos restorānos un ģērbjas modīgākajos tērpos. Taču atsevišķa grupa ir profili, kas saistīti ar fitnesu, kuros regulāri var redzēt cilvēkus ar slaidiem un trenētiem augumiem. Tomēr arī objektīvu aci iespējams apmānīt, un patiesībā bildēs redzamiem perfektie ķermeņi atšķiras no realitātes.

Kā raksta "Health", viena no dāmām, kas iestājās pret nereālu ķermeņa attēlojumu soctīklu bildēs, ir trenere Džena Viderstorma (Jen Widerstrom). Viņa pati regulāri savā profilā publicē attēlus, atrādot savu trenēto ķermeni un motivējot arī citus celties no rītiem un sportot. Neapšaubāmi, tas ir pozitīvi vērtējams solis, jo fiziskās aktivitātes un kustība cilvēkam ir nepieciešama, taču vienā no saviem ierakstiem viņa publicējusi citādu foto – bildē redzams viņas vēders, atrodoties sēdus pozā. Šī bilde ieguva daudz vairāk "patīk" nekā jebkura cita fotogrāfija, kurā redzama treneres "sešpaka".

Kā pēcāk atklājusi pati sieviete, viņas plānos nebija šādu bildi uzņemt. Tajā dienā viņai bijusi fotosesija – esot piemeklēts skaists tērps, ieveidota frizūra un uzlikts meikaps, taču paralēli Džena visu laiku gar sāniem rokās turējusi telefonu. Tad pavisam nejauši viņa to atvērusi un ieraudzījusi vēderu, kas sniedzas pāri treniņbiksēm. "Ak, tad tā es izskatos?! Es nevaru fotografēties. Izskatos briesmīgi. Es esmu resna! Es zināju, ka nevajag šodien ēst brokastis," viņa domājusi. Kad prātu pārņēmušas šādas domas, viņa uz mirkli apstājusies un sev teikusi: "Tu vienkārši esi apsēdusies!"

Neskatoties uz to, viņai bijis grūti saņemties bildi nopublicēt – kā nekā viņa naudu pelna ar to, ka ir paraugs, kāpēc nepieciešams sportot un kādu ķermeni vari iegūt, viņa to izdarījusi. Džena domājusi, vai tagad, ieliekot šādu bildi, viņa savu klientu acīs nezaudēs vērtību kā trenere, taču sapratusi, ka visiem sportot gribētājiem aicina būt atvērtiem un atklātiem, tāpēc tādai jābūt arī viņai pašai. "Es gribēju ar to dalīties, jo visiem ir brīži, kad izjūtam kaunu un esam pret sevi pārāk bargi bez pamatojuma. Es gribēju citiem parādīt, ka tas ir normāli. Tas parāda, ka visi esam cilvēki," tā trenere.

Viņa atklāj, ka šīs bildes publicēšana ir viena no iespējām, kā cīnīties pret perfekcionismu, kas valda soctīklos. Lai gan ir lieliski tas, ka "saulītē" tiek celtas stipras sievietes, šo apbrīnu ieteicams pārņemt iekšēji, katram citādi, teic Džena.

'Es ne vienmēr staigāju ar sešpaku'


View this post on Instagram

A post shared by EMILY SKYE | Fitness + Health (@emilyskyefit) on Jan 24, 2016 at 2:56am PST

Kā pie savas bildes norādījusi Džena, vēl viens grūdiens tās publicēšanai bijusi austrāliešu trenere un "Instagram" sensācija Emīlija Skaja (Emily Skye), kura savā kontā citu apskatei izlikusi video, ka patiesībā ne vienmēr staigā ar "sešpaku" jeb vēdera kubiciņiem. Bildi, kādu publicēja Džena, var saukt arī par "divu minūšu pārmaiņu" attēlu, jo uzņemta ar ļoti īsu starplaiku.

Savukārt Emīlija sacījusi, ka reizēm vēders uzpūšoties. Kad viņa neēdot pietiekami veselīgi, vēderpreses relfejs ātri vien zūdod, taču tas viņu īpaši neuztrauc. Emīlijas ekspektācijas neesot nereālas, tāpēc piekopj dzīvesveidu, kas šķiet uzturams.

'Nē' perfektām pozām un uzlabotām bildēm


Nav noslēpums, ka vēders var uzpūsties – arī slaidām dāmām, taču, neskatoties uz to, bildes, kurās redzami trenēto sieviešu vēderi citādā izskatā, aizvien atstāj lielu iespaidu. Viena no šādām dāmām ir Anna Viktorija, kura savā "Instagram" profilā nepublicē tikai vizuāli slaido ķermeni, bet arī parāda to no dažādiem rakursiem. Piemēram, attēlā zemāk viņa uzsver – ir pilnībā normāli, ka tev ir āda.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Victoria (@annavictoria) on Jul 2, 2016 at 10:31am PDT

"Es nezināju, kā cilvēki reaģēs uz šādām bildēm, jo šādu fotogrāfiju publicēšana nav norma," sacījusi Anna Viktorija. "Es redzēju, ka daudzas sievietes pie manām bildēm rakstīja, ka tas ir viņu "mērķis", kā viņas vēlētos plakanu vēderu, īpaši vaicājot, kā atbrīvoties no "tauku krociņām". Es pie sevis domāju – man taču arī tādas, tas ir normāli. Kāpēc viņām šķiet, ka tas ir kaut kas slikts?" Viņa skaidro, ka sēžot pilnībā visiem šādas krociņas ir, taču reizēm gados jaunākas meitenes un sievietes to nesaprot.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Victoria (@annavictoria) on May 22, 2016 at 9:45am PDT

Tāpat viņā savā profilā publicējusi arī bildes "pirms un pēc vakariņām", parādot, ka vēdera uzpūšanās ir normāla parādība. Lai gan Anna Viktorija aizvien uzskata – viņas atbildība ir motivēt sekotājus pievērsties aktīvam dzīvesveidam, viņa vēlas arī parādīt, ka sevi nevar salīdzināt ar perfektajām "Instagram" bildēm. "Tajā, ka mīli savu ķermeni un publicē no labākā rakursa, nav nekas slikts, taču uzskatu, ka mana sociālā atbildība ir tuvināties realitātei." Viņa atklāj, ka esot saņēmusi arī ziņas no meitenēm, kuras sirgst ar bulīmiju un anoreksiju, ka viņas ieraksti palīdzējuši viņām cīnīties ar slimībām.

View this post on Instagram

A post shared by Anna Victoria (@annavictoria) on Sep 12, 2016 at 5:21pm PDT
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!