Mūsdienās gandrīz katra ir dzirdējusi par sabiedrībā pastāvošiem skaistuma vai ķermeņa standartiem, kas nereti nozīmē – tvirtu un slaidu augumu, ideālu sejas ādu un noturīgu emocionālo veselību. Tomēr dzīves patiesība ir gluži pretēja – vairumam ir kaut nedaudz liekā svara, ādu klāj pinnes vai nelieli izsitumi, kā arī mentālā veselība buksē lielākos satraukuma brīžos.

Iedvesmojoties no portāliem "Cosmopolitan", "Self", "Elite daily" un "Her track", piedāvājam iepazīties ar sešām iedvesmojošām sievietēm, kuras savu dzīves cīņu ar akni, ēšanas traucējumiem, anoreksiju, liekajiem kilogramiem vai sevis pieņemšanu atklāj visai pasaulei. Viņas nebaidās no kritiskiem komentāriem un nosodījuma, drīzāk pievērš uzmanību dzīves realitātei, kas nepavisam nenozīmē perfektu un ideālu ķermeni.

Arī dažāda veida mākslinieki visai neordināros veidos vērš sabiedrības uzmanību cilvēka ķermeņa nepilnībām. Piemēram, māksliniece Sāra Šakīla izveidojusi unikālu projektu, kurā ar mirdzumu palīdzību pilnībā pārvērtusi sieviešu strijas. Vairāk par spožo projektu lasi šeit.

Savukārt mākslinieks Pīters Devito pievērsies sejas ādas slimībai – aknei, iemūžinot ādas tuvplānus ar iedvesmojošiem uzrakstiem, piemēram, "Mīli sevi" un "Perfekts nepastāv". Attēlus un Devito stāstu skati šajā rakstā.

Rozija Blēra

View this post on Instagram

A post shared by Rosey Blair (@roseybeeme) on Oct 28, 2018 at 3:25pm PDT

Rozijas Blēras (Rosey Blair) "Instagram" kontam šobrīd seko vairāk nekā 37 tūkstoši cilvēku, kas ikdienā vēro jaunās sievietes iedvesmojošās gaitas, krāsainos tērpus un izcilu pārliecību par savu ķermeni. "Roseybeeme" konta pamatā ir ne tikai Rozijas attēli no ikdienas, bet arī meikapa un stila pamācības.

View this post on Instagram

A post shared by Rosey Blair (@roseybeeme) on Oct 26, 2018 at 7:56am PDT

Iedvesmojošā sieviete ir blogere, aktrise un fotogrāfe. Viņa lepojas ar savu kuplo augumu, kā arī nekaunas to izrādīt plašākai sabiedrībai. Rozijas profilā vērojami neskaitāmi uzmundrinoši un slavinoši komentāri pie attēliem, atbalstot sievietes centienus pastāvēt par kustību, kas ķermeni parāda tādu, kāds tas ir.

Kalija Kušnere

View this post on Instagram

A post shared by Kali (@myfacestory) on Nov 1, 2018 at 10:24am PDT

Cistiskā akne vai jebkāda cita veida problēmas ar sejas ādu var būt patiesi nomācošas, tomēr Kalija Kušnere (Kali Kushner) savu stāstu cīņā ar nepatīkamo akni atklāj savā "Instagram" kontā – "myfacestory". Viņas profilam seko vairāk nekā 52 tūkstoši cilvēku, kas ir liecinieki Kalijas izteiktajiem sejas ādas uzlabojumiem.

View this post on Instagram

A post shared by Kali (@myfacestory) on Oct 29, 2018 at 8:35am PDT

Jaunā sieviete atklāti runā par dažāda veida akni un citām sejas ādas slimībām, iemūžina savu ikdienu un nemitīgo cīņu. Kādā no ierakstiem Kalija norāda, ka nav jēgas sevi žēlot, bet ir jāsāk kaut ko darīt lietas labā. Dažkārt sejas ādas problēmas var likt kaunēties, izraisīt satraukumu un mazvērtības kompleksus, taču jaunā sieviete uzsver: "Āda nenosaka tavu būtību. Pārstāj to izmantot kā atrunu."

Dana Falseti

View this post on Instagram

A post shared by Dana Falsetti (@nolatrees) on Aug 6, 2018 at 3:08pm PDT

Pretēji uzskatiem, ka jogas pasniedzējiem būtu jābūt slaidiem, Dana Falseti (Dana Falsetti) ir pierādījums tam, ka ķermeņa formām ir maza nozīme. Lielāks uzsvars liekams uz reāliem darbiem un panākumiem ikdienā. Danas "Instagram" kontam "nolatrees" šobrīd seko vairāk nekā 325 tūkstoši cilvēku. Vairākos attēlos iedvesmojošā sieviete ir pavisam atklāta, kas parāda viņas veselīgo attieksmi pret savu ķermeni.

View this post on Instagram

A post shared by Dana Falsetti (@nolatrees) on Dec 6, 2017 at 10:00am PST

Pati Dana norāda, ka ikdienā pievērš pastiprinātu uzmanību tam, kā viņa jūtas. Tāpat jogas pasniedzēja dod sev pilnīgu rīcības brīvību, dzīvojot pēc saviem noteikumiem: "Es esmu kas vairāk par savu ķermeni un citu vērtējumu par to." Viņa norāda, ka ikdiena ir pārlieku piesātināta, lai satrauktos par sabiedrībā uzliktiem standartiem un veidiem, kā tos sasniegt.

Millija Smita

View this post on Instagram

A post shared by Milly🌻 (@selfloveclubb) on Oct 31, 2018 at 2:51pm PDT

Millijai Smitai (Milly Smith) šobrīd "Instagram" seko vairāk nekā 177 tūkstoši cilvēku. Savā kontā jaunā sieviete īpaši izceļ ēšanas traucējumus, to ietekmi uz personību, ģimenes locekļiem un, protams, arī veselības stāvokli. Tāpat jaunā sieviete aktīvi iestājas par mentālo veselību, savukārt liela kritikas deva veltīta diētu kultam.

View this post on Instagram

A post shared by Milly🌻 (@selfloveclubb) on Oct 11, 2018 at 11:13am PDT

Millija savā kontā "selfloveclubb" norādījusi, ka neviens nevar zināt par otra veselību, ņemot vērā tikai izskatu, izmēru vai attēlos redzamos pozēšanas veidus. Viņa uzsver, ka šie paši faktori neveido kāda cilvēka vērtību. Turklāt tā neesot neviena cita darīšana, kā tikai paša konkrētā cilvēka.

Megana Džeina Kraba

View this post on Instagram

A post shared by Megan Jayne Crabbe 🐼 (@bodyposipanda) on Jul 27, 2018 at 12:16pm PDT

Savukārt Meganai Džeinai Krabai (Megan Jayne Crabbe) "Instagram" sekotāju skaits sasniedzis veselu miljonu. Iedvesmojošās sievietes konts ir krāsains un atspoguļo veselīgu, kā arī pozitīvu attieksmi pret savu ķermeni. "Bodyposipanda" neskaitāmos attēlos vērojams Meganas Džeinais platais smaids, kas nu jau kļuvis par konta firmas zīmi.

View this post on Instagram

A post shared by Megan Jayne Crabbe 🐼 (@bodyposipanda) on Jun 17, 2018 at 12:50pm PDT

Megana Džeina gandrīz katrā savā vēstījumā norāda veidu, kā ne tikai mēs paši, bet arī apkārtējie ietekmē domas par mūsu ķermeni. Kādā ierakstā viņa atklāti stāsta, ko domā par diētu industriju postu, ņemot vērā jaunās mammas, kas cītīgi vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem drīz pēc dzemdībām. "Jūs esat pelnījušas ņemt vērā šīs pārmaiņas un atpazīt, cik maģisks jūsu ķermenis patiešām ir. Aizmirstiet to, kas jums stāsta citādi," atklāj košā sieviete.

Džīna Suzanna

View this post on Instagram

A post shared by g i n a (@nourishandeat) on Oct 26, 2018 at 9:18am PDT

Džīna Suzanna (Gina Susanna) sevi dēvē par ķermeņa pieņemšanas advokāti. Viņas "Instagram" kontam "nourishandeat" seko vairāk nekā 124 tūkstoši. Džīna ikdienā atklāti stāsta par savu atlabšanas procesu cīņā ar anoreksiju un citiem ēšanas traucējumiem. Viņai piemīt arī sociālā fobija jeb trauksme, kas izpaužas komunikācijā ar citiem cilvēkiem, tomēr jaunā sieviete atklāj, ka ar to cenšas tikt galā.

View this post on Instagram

A post shared by g i n a (@nourishandeat) on Feb 1, 2018 at 9:18am PST

Šokējoša pieredze ir arī Konijai Inglisai, kas ar anoreksiju cīnījās 12 gadus. Jaunā sieviete savos 20 gados svēra tikpat, cik varētu svērt aptuveni piecus gadus vecs bērns. Viņas stāstu lasi šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!