Foto: AP/Scanpix
Vēlaties lielisku figūru, bet nevēlaties mokošās diētas un daudzās stundas fitnesa centrā? Tad atliek iegaumēt dažus vienkāršus paradumus, kas palīdzēs uzturēt ķermeni tonusā. Ķermenim ir nepieciešama regulāra fiziskā slodze. Taču ne vienmēr izdodas pavadīt savu brīvo laiku treniņos. Piemēram, francūzietēm ir savs slaiduma noslēpums. Viņas necenšas doties uz sporta zāli, bet katru dienu izpilda derīgus vingrinājumus, neatraujoties no ikdienas pienākumiem un darba rutīnas. Nomest liekos kilogramus un koriģēt problemātiskās ķermeņa zonas var pat strādājot ofisā, dārzā, pa ceļam uz mājām, patērējot tam maz laika. Mazie, bet derīgie tā saucamās "slēptās vingrošanas" noslēpumi palīdzēs padarīt figūru ideālu, nostiprinās muskuļus, sekmēs vielmaiņas procesus organismā, "patraucēs" celulītu. Lai fitness "uz ātru roku" kļūst par jūsu ikdienas ieradumu!

Stiepšanās


Foto: PantherMedia/Scanpix
Kad mazgājaties un tīrāt zobus, tā vietā, lai saliektu muguru un noliektos jostas vietā, nolieciet korpusu pēc iespējas zemāk, nenoapaļojot muguru. Tas ir lielisks vingrinājums ikru un dibena muskuļu pastiepšanai. Noturiet šo stāvokli, aizskaitiet līdz 10 un tad iztaisnojieties, atkārtojiet 4 reizes. Izstiepjoties, sasprindziniet dibenu - tā palielināsiet slodzi. Sarežģītāks variants: pamēģiniet to pašu, stāvot uz vienas kājas. Vingrinājumus izpildiet no rīta un vakarā.

Nostipriniet potīti


Foto: PantherMedia/Scanpix
Ja jūs esat autobusa, maršruta autobusa, vilciena pasažieris, izmantojiet šo laiku lietderīgi. Sākuma stāvoklis - sēdiet vai stāviet. Vienalga - citi skatās vai nē, paceliet kāju un izpildiet 8-10 pēdas apļošanas kustības pulksteņrādītāja virzienā un tad atkal pretēji. Būs labi, ja jūs paspēsiet izpildīt šo vingrinājumu 2-3 reizes. Šis ir labs vingrinājums potīšu nostiprināšanai.

Soli pa solim

Foto: LETA
Ja ir laiks, pastaigājoties aizejiet divas pieturas tālāk. Elpojiet vienā ritmā ar soļošanu. Pamazām paātriniet iešanas tempu - tādējādi jūs labi izvingrināsiet muskuļus pirms darba dienas vai vakara atpūtas.

Augšā un lejā pa kāpnēm


Foto: PantherMedia/Scanpix
Lieliski, ja jūsu birojs vai dzīvoklis atrodas daudzstāvu ēkā. Parastas kāpnes - tas ir lielisks bezmaksas trenažieris, kas aizvietos stepa platformu. Atsakieties no lifta, dodieties augšā un lejā, izmantojot kāpnes, un jau pēc zināma laika jūs sajutīsiet, ka esat nometuši pāris kilogramus.

Tālāk no telefona


Foto: DELFI
Tas, protams, ir ērti, ja telefons atrodas blakus. Taču figūrai ir derīgi, ja tas novietots tādā vietā, lai bieži nāktos piecelties no krēsla un izvingrināt kājas. Tas pats attiecas uz nepieciešamajiem dokumentiem, mapēm, kancelejas piederumiem u.c papīriem. Turiet to visu pietiekamā attālumā, lai biežāk kustētos.

Pie sienas

Foto: Shutterstock
Ļoti svarīgas telefona sarunas laikā var... iesildīt ikru muskuļus. Stāvot atbalstieties ar vienu roku pret sienu, paceliet kāju no grīdas, viegli saliecot celī, un turieties uz sava svara. Otra kāja atspiesta grīdā. Atbalstoties uz roku, pavirziet ķermeņa korpusu uz priekšu, kamēr sajūtat, ka atbalsta kājas ikru muskuļi ir sasprindzināti. Var pārlikt telefonu otrā rokā un izpildīt vingrinājumu ar otru kāju un roku.

Balerīnas vingrinājums –


Foto: Publicitātes foto
Droši vien arī  vakarā nākas sarunāties pa telefonu. Tajā pašā laikā var nodarboties ar ķermeņa pilnveidošanu, īpaši kāju un gurnu trenēšanu - tas viss viens otram netraucēs. Sarunājoties nostājieties taisni, pēdas kopā, purngali uz āru un izpildiet "plijē": nolieciet iegurni, izvēršot ceļus uz āru tik tālu, kamēr ceļi sasniedz purngalu līmeni.

Muguru turiet taisni, ievelciet vēderu, iegurni neizlieciet uz aizmuguri. Ceļoties augšā, akcentējiet uzmanību gurnu iekšējo augšējo muskuļu darbībai. Atkārtojiet šo vingrinājumu lēnām 20 reizes, pēdējā reizē noliecieties maksimāli dziļi, paceliet un nolaidiet pēdas 8-15 reizes - tā nostiprināsiet kāju ikru muskuļus. Pēc kāda laika, ja veiksiet šādus vingrinājumus katru dienu, jūsu kāju forma būs tiešām uzlabojusies.

Stāja un mugura


Visas dienas garumā atgādiniet sev, ka pareiza stāja nostiprina vēdera preses muskuļus.

Tas notiek, kad mugura un kakls nav sasprindzināti, mugurkauls ir dabiskā izliekumā, bet kājas pēdas precīzi stāv uz zemes, jums sēžot pie galda.

Neaizmirstiet, ka veselībai un pareizai stājai nepieciešams sēdēt uz cieta krēsla.

Dibena elastībai


Foto: PantherMedia/Scanpix
Sasprindziniet muskuļus, pāris sekundes palieciet šādā stāvoklī, atbrīvojieties. Atkārtojiet vairākas reizes. Vingrinājumu var pildīt arī skatoties televīziju. Ir kāda brīva minūte? Izmantojiet sev šo laiku. Nostājieties ar muguru pret sienu 50 cm attālumā, virziet kāju atpakaļ, skariet sienu sākumā ar vienu, tad otru kāju. Stipri spert nevajag, tā var savainot pēdu.

Nav svarīgi, ja katru reizi nepieskarsieties sienai, šajā uzdevumā galvenais - muskuļu treniņš. Ja tā darīsiet vairākas reizes dienā, tad dibens būs elastīgs un iegūs skaistu apaļumu.

Gurnu muskuļiem


Foto: stock.xchng
Sēžot uz krēsla, ar vienu pēdu vai abām stipri piespiediet pie grīdas. Jūs sajutīsiet, ka gurnu muskuļi pieslēdzas. Atkārtojiet 10 reizes ar katru kāju un tad vienlaikus ar abām kājām. Atpūtieties un pēc dažām sekundēm atkārtojiet.

Miostimulācija


Ja neizdodas atrast laiku pastaigai vai izbraucienam ar velosipēdu, tā vietā izpildiet vingrinājumu, kuru var pildīt jebkurā vietā un stāvoklī. Sasprindziniet dibena muskuļus un aizskaitiet līdz 10, tad atbrīvojieties.

Nav nekādu atkārtojuma un izpildes laika ierobežojumu šim vingrinājumam. Celulīts saņems jūtamu "sitienu", ja vien šis vingrinājums būs kļuvis par ieradumu ikdienā. Pat ja nenāk miegs, netērējiet laiku - pavingrinieties!

Gulbja kakls

Foto: PantherMedia/Scanpix

Padomi katrai dienai

Foto: Shutterstock

Neizvairieties no liekām kustībām!


Sarunājoties pa telefonu, apspriežot ar kolēģiem biznesa lietas, piecelieties no krēsla un staigājiet pa istabu. Jūs sadedzināsiet pusotras reizes vairāk kaloriju, nekā sēžot. Stundā tās būs 61 kkal, gadā (ja skaita 2 stundas katru dienu) 30134 kkal vai 4,5 zaudēti kilogrami. Un bez īpašas piepūles!
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!