Foto: morgueFile
Ziema ir tas laiks, kad biežāk dedzinām sveces, mājās ienesot papildu gaismu un omulību. Lai cik uzmanīgi rīkotos ar degošām svecēm, bez sveču traipiem neiztikt. Kā iztīrīt vaska vai parafīna traipus no apģērba, mēbelēm vai grīdas?

Ja notecējis sveces vasks vai parafīns, nevajag steigties ar seku likvidēšanu, jānogaida, kamēr parafīns sacietē. Ja svece notecējusi uz auduma salvetes vai galdauta, sacietēšanas procesu var paātrināt, audumu ieliekot saldētavā, pēc tam sasalušo parafīnu var viegli noņemt vai nodrupināt, iesaka laikraksts "Latgales Laiks".

Ja gadījies ar pilošu sveci sabojāt paklāju, parafīna sacietēšanu var paātrināt, uz traipa uzliekot ledus gabaliņus.

Pēc tam, kad parafīns sacietējis, to noņem vai nodrupina no virsmas. Lai atbrīvotos no taukainā pleķa, var izmantot gludekli. Ņem papīra salveti, saloka vairākās kārtās, liek uz traipa un gludina, līdz parafīns pilnībā uzsūcas papīrā. Gludekļa metode gan nederēs, ja sveces bijušas krāsainas. Šajā gadījumā gludināšana var tikai kaitēt, labāk sabojāto lietu nodot ķīmiskajā tīrītavā.

Lai iztīrītu vasku un parafīnu no koka un parketa grīdas, ņem talkā matu fēnu. Sākumā sakaltušos pilienus noņem ar asu nazi, pēc tam traipa vietu ar fēnu sakarsē un noslauka sākumā ar papīra salveti, tad ar spirtu saturošu šķīdumu, iesaka "Latgales Laiks".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!