Gadalaikā, kad dārzā vienīgais košums ir mūžzaļie augi, īpaši priecē dažādas istabas puķes. Izrādās, tām ir arī atšķirīga ietekme uz cilvēka pašsajūtu, piemēram, orhidejas un sansevjēras skābekli ražo arī naktī, kad pārējie augi to patērē.

Vijolīte maigumam

Vijolīti uzskata par maiguma un pieticības simbolu. Ja jums mājās būs šis augs, tas palīdzēs piesaistīt romantiku un mīlestību.

Kaktuss pret ļaunu aci

Tas ir adatains augs – īsts mājas sargs. Visiem augiem, kam ir adatiņas, piemīt spēja sargāt mājas no ļaunuma. Tādēļ kaktuss ir miera sargātājs mājās. Audzējiet to labāk tuvu durvīm vai uz palodzes. Tāpat kaktuss palīdz pret datora radīto starojumu, tādēļ labi, ja to liek priekšā tam.

Ciklamena mieram un saskaņai

Tā ir absolūti nepieciešama mājās, kur trūkst miera un saskaņas. Tas mazina konfliktus, nomierina bērnus. Ciklamena palīdz savam saimniekam pārvarētu kompleksus, noslēgšanos sevī un kautrību.

Acālija – pāra attiecībām

Ļoti skaisti zied. Ap sevi veido pozitīvu enerģētiku. Acālija labvēlīgi ietekmē pāra attiecības, tādēļ to ieteicams dāvināt jaunlaulātajiem.
Jebkurā gadījumā ieteicams mājās turēt zaļus augus, jo tie mazina ogļskābās gāzes ietekmi un izdala mums tik nepieciešamo skābekli.

Orhideja guļamistabai

Lielākā daļa telpaugu naktī patērē skābekli un izdala ogļskābo gāzi, tāpat kā cilvēks. Dienā istabas augi rīkojas pretēji. Naktī gaiss guļamistabā, kur cilvēki un augi "elpo vienā virzienā", var kļūt smacīgs un smags. Tāpēc istaba pirms gulētiešanas kārtīgi jāizvēdina. 

Daļa augu arī naktī "strādā" cilvēku labā, patērējot ogļskābo gāzi un izelpojot skābekli, atgādina "pirtis.lv". Uzlabodami istabas gaisa sastāvu, tie jo īpaši piemēroti guļamistabai.

Šādi nakts skābekļa ražotāji ir kaktusi, jo sevišķi posmainie kaktusi, sansevjēra, ko tautā dēvē par līdakasti, ziedošās bromēlijas (ananasu radinieces) un orhidejas. Šiem augiem vajadzētu ierādīt galveno vietu guļamistabā. Guļamtelpai ieteicami arī augi, kas mitrina gaisu, jo ar radiatoriem apsildāmā telpā gaiss parasti ir pārāk sauss.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!