Foto: Shutterstock
Jau kopš senatnes ugunij mājā vienmēr ir bijusi īpaša nozīme. To mēģināja iegūt dažādos veidos un sargāja kā acuraugu. Arī mūsdienās uguns gādā par mājīgumu, siltumu un mieru un ne viens vien sapņo, malkojot tēju, raudzīties kamīna uguns nomierinošajā liesmu spēlē. Ja šobrīd nav iespējams piepildīt ieceri par īstu kamīnu, tu vari panākt solīti tuvāk savam sapnim un, ņemot vērā padomus, kurus apkopojām, pārskatot ārzemju un pašmāju interneta vietnes, izveidot savā mājoklī sveču kamīnu.

Sveču kamīns ir gaumes jautājums – tas var kļūt par telpas centrālo dizaina elementu, bet, tā kā tā tomēr ir tikai butaforija, tad rūpīgi jāsaskaņo ar telpas kopējo stilu. Sveču kamīns lieliski iederēsies klasiskā un angļu stilā veidotā interjerā.

Foto: Shutterstock

No kā pagatavot?

Čaklākie var kamīna karkasu pagatavot no finiera un riģipša – tas stipri palētinās izmaksas. Tie, kam nav attiecīgo iemaņu, var pirkt gatavas poliuretāna vai ģipša detaļas un veidot kamīnu no tām. Tas ir lētāk, nekā pirkt gatavu kamīnu, turklāt šādi ir iespējams kamīnu padarīt personīgāku, radot savu dizainu no atsevišķām detaļām - karnīzēm, apmalēm un rozetēm. Vienkāršākais risinājums, protams, ir – iegādāties un uzstādīt gatavu sveču kamīnu.

Karnīzes no poliuretāna ir izturīgākas un cietākas salīdzinājumā ar parastajām putuplasta karnīzēm, kas ir salīdzinoši lētākas, tomēr daudz trauslākas. Ģipša karnīzes, kas der arī uguns kamīniem, ir jau kapitāls materiāls. Ja ir vēlēšanās, uz tāda kamīna malas droši vari likt fotogrāfijas, vāzes, svečturus un citas mīļlietiņas.

Ieteikumi

Kamīna apdares veidi var būt dažādi. Detaļas ir iespējams krāsot un virsmas apdarē izmantot dekoratīvos krāsojumus, piemēram, vecināšanu vai marmorēšanu.

Pirms baudi sveču kamīna romantiku, padomā par dekoratīviem traukiem, kuros ievietot sveces, vai izvēlies stilistiski atbilstošu paliktni. Tas vajadzīgs, lai nodrošinātu ugunsdrošību un pasargātu grīdu no sveču tecēšanas.

Ņem vērā, ka pamatam ir jābūt stabilam un sveces nevajadzētu novietot cieši klāt kamīna dekoratīvajai daļai vai sienai, jo liesma tās var sabojāt.

Gatavajiem kamīniem ir paredzēti īpaši stiprinājumi, kurus pieskrūvē sienā. Ja ir pārliecība, ka kamīna vieta netiks mainīta, karnīzes pie sienas var pielīmēt ar poliuretāna materiālam paredzēto līmi, kuru iespējams iegādāties būvniecības veikalos.

Foto: Shutterstock

Sveču kamīna mīnusi

Kamīns rūpīgi jāpieskaņo pie interjera, izsverot, vai tas tiešām būs telpas rota, vai - gluži otrādi

Jāizvēlas tikai kvalitatīvas sveces, kuras nedūmo, lai kamīna aila nepiekvēptu melna.

Jāseko līdzi drošībai: ballītes laikā jāuzmanās, lai viesi neaizdedzinātu drēbes vai matus.

Sveču liesmiņas ir skaistas, tomēr tas nav gluži tas pats, kas smaržojošu malkas pagaļu radītās uguns liesmas un sprakšķi.

Sveču kamīnā nevarēsi sadedzināt vēstules vai uz iesma uzcept desiņas.

Sveču kamīna plusi

Kamīnu telpā var novietot jebkurā brīdī un praktiski jebkurā vietā.

Nav jāveic īpaši sagatavošanas darbi, tikai vietā, kur atradīsies kamīns, ir jābūt gludai virsmai.

Kamīna krāsojums ir viegli maināms.

Kamīnu no poliuretāna iespējams viegli demontēt un pārvietot.

Tā ir iespēja piepildīt sapni par kamīnu arī telpās, kur ierīkot kamīnu ar kurtuvi nav iespējams.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!