Foto: PantherMedia/Scanpix

Ja arī tu savā mājoklī neizskaidrojamu iemeslu pēc jūties neomulīgi, iespējams, ir vērts iepazīties ar elledecor.com speciālistu  padomiem, kuri palīdzēs padarīt tavu mitekli mājīgāku.

Zaļo augu trūkums

Foto: PantherMedia/Scanpix

Zaļumi mājās ienes dzīvību arī gluži burtiskā nozīmē - tie attīra gaisu un izrādās, ka iekštelpu gaiss var būt pat piecas reizes vairāk piesārņots nekā gaiss ārpus telpām. Turklāt, pētījumi liecina, ka dzīvo augu klātbūtne spēj mazināt stresu.

Nepietiekams apgaismojums

Foto: Shutterstock

Ja griestu lampas ir vienīgais gaismas avots tavās mājās, pienākot vakaram tevi var pārņemt nomācoša sajūta, ka tu dzīvo tumšā alā. Lai novērstu šo problēmu, padomā par papildu apgaismojumu atsevišķās mājokļa zonās. Piemēram, virs virtuves darba virsmas un virs darba galda. Gaisma nāks par labu gan tavai redzei, gan noskaņojumam.

Televizors guļamistabā

Foto: Shutterstock

Televizors, it īpaši, ja tas atrodas tieši gultas kājgalī, noteikti neveicina veselīgus miega ieradumus. Pie tam, pētījumu rezultāti liecina, ka pāri, kuru guļamistabā atrodas televizors, nodarbojas ar seksu divreiz retāk, salīdzinot ar pāriem, kuru guļamistabā nav šīs melnās kastes. Varbūt ir vērts televizoru jau šovakar aizstāt ar pikantu gleznu?

Nekārtība priekšnamā

Foto: Shutterstock

Tavs priekšnams izskatās pēc nomet-visu-šeit zonas. Tas nu nekādi neatbilst fen šui pamatprincipiem, kuri nosaka, ka, jau pārkāpjot pāri mājas slieksnim, ir jānonāk harmoniskā un sakārtotā vidē. Ja līdz harmonijai priekšnamā tev ir ejams tāls ceļš, tad parūpējies vismaz par to, lai ieejas durvis varētu atvērt bez pūlēm, necīnoties ar aiz tām sastutētu krāmu kaudzi.

Nepareizās krāsas

Foto: Shutterstock

Ja tava dzīvojamās istabas sienas ir krāsotas vēsi zilganā tonī, nebrīnies, ja tu, uzturoties šinī telpā, nejūties mājīgi. Turklāt zilie toņi nomāc apetīti, kas var izklausīties lieliski, ja vēlies atbrīvoties no pāris liekiem kilogramiem, bet būs traucējošs faktors, ja vēlēsies sarīkot mājīgas vakariņas tuvākajiem draugiem.

Pārāk īsi aizkari

Foto: PantherMedia/Scanpix

Ja iespējams, izveido īpašu nišu aizkaru iekarināšanai vai vismaz piestiprini aizkaru stieni pēc iespējas tuvāk griestiem. Šādi tu vari telpai piešķirt mājīgāku un greznāku izskatu.

Telpa vienā tonī

Foto: PantherMedia/Scanpix

Izvēloties spilvenus, aizkarus, paklājus un tapetes, nekļūsti par vienas krāsas vergu. Kombinē dažādus modeļus, stilus un krāsās, lai piešķirtu savam mājoklim tekstūru un personību. Ja telpas sienas, aksesuāri un mēbeles ir vienā toņu gammā, telpai trūkst enerģijas un tā izskatās plakana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!