Foto: Shutterstock
Ja burciņām pēc iztukšošanas atrodi citu pielietojumu, arī pudeles liec lietā kā vāzes vai arī vienkārši vēlies atbrīvoties no nepievilcīgajām uzlīmēm, lai ziemas konservi glītāk izskatītos plauktos, noteikti padoms, kā nomazgāt etiķetes, būs pašā laikā.

Viens no variantiem, ko iesaka ''Tava Māja'' pēc savas pieredzes, – traukus, pudeles vai burkas izmazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Reizēm ar to ir gana, lai uzlīmes no virsmas pilnībā nomazgātu, bet dažkārt nepieciešams pēc tam uzlīmes vēl nokasīt.

Vēl kāds pašu izmēģināts līdzeklis ir etiķis, ar kuru saslapinot virsmu vai drānu, var itin viegli notīrīt pat ļoti cieši pielīmētas uzlīmes no stikla. Vērts izmēģināt arī dzeramās sodas priekšrocības, jo arī ar to reizēm būs gana, lai atbrīvotos no etiķetēm, jo īpaši labi tā tiks galā ar līmes paliekām.

Vērā ņemamu padomu sniedz ''Wikihow''. Arī olīveļļa vai kāda ēteriskā eļļā noderēs. Samitrinot ar to burciņu, pudeli, vai arī saslapinot lupatiņu ar eļļu un tad slaukot virsmu, var veiksmīgi atbrīvoties ne tikai no pašas uzlīmes, bet arī atstātajām līmes paliekām. Vēl kāds šīs vietnes padoms, kas varētu būt iedarbīgs, ir spirta izmantošana. Arī koncentrētais alkohols palīdzēs atbrīvot virsmu no uzlīmes, turklāt pati līme būs viegli nomazgājama.

''Tipnut'' iesaka izmēģināt arī nagu lakas noņēmēju, kura sastāvā ir acetons – arī tas var būt brīnumlīdzeklis šādās situācijās. Starp ieteicamajiem līdzekļiem ir arī matu laka, zobupasta, sviests, majonēze un pat koka mēbeļu kopšanas līdzekļi, kas sola atbrīvoties no uzlīmēm un etiķetēm tikpat viegli.

Starp citu, uzlīmes nokasīšanā var līdzēt kredītkarte vai kāda klienta karte no tāda paša materiāla, kas nebūs tik bīstams rīks kā nazis. Ja nu tomēr neviens pieminētais līdzeklis nav pa rokai, var izmēģināt trauku, burku vai pudeli iemērkt bļodā ar karstu ūdeni un tad nokasīt samirkušo uzlīmi, taču ne vienmēr šādi izdosies atbrīvoties no līmes paliekām.

Ja zini vēl kādu efektīvu metodi, kā notīrīt pudeles un burkas, padalies ar padomu komentāros!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!