Foto: Shutterstock
Ja mājās ir terase, uz tās noteikti iederētos kāda ērta mēbele, kur pasēdēt un izdzert kafiju vai siltos vakaros pat baudīt maltīti, tāpēc galdiņš un terasei pielāgots dīvāns iederētos visai labi. Koka paletes šajā gadījumā būs īsts atradums – vadies pēc pamācības un izveido stilīgu mēbeļu komplektu terasei.

Atkarībā no tā, cik liela ir terase, arī vajadzētu nodrošināties ar atbilstošiem koka palešu krājumiem. Nelielam stūra dīvānam pietiks ar četrām paletēm, jau lielākam ar sešām un astoņām standarta izmēra paletēm. Ņem vērā, ka dīvānam vajadzēs paletes likt divās kārtās, lai sēdēšana nebūtu pārāk zema. Tāpat var veidot atzveltni, bet tās vietā var izmantot vien spilvenus.

Pirms ķeries klāt pie mēbeļu izveides, vispirms jāapstrādā paletes. Ja tās ir skabargainas, noslīpē, notīri, tāpat, iespējams, arī nomazgāšana nenāktu par ļaunu. Ja netīk palešu dabīgā krāsa, nokrāso un kārtīgi nožāvē. Ļoti labi izskatīsies baltas paletes, taču ar krāsu var variēt, pieskaņojot tās terasei vai mājas fasādei.

Izliec paletes vietā, kur tām paredzēts atrasties. Lai paletes neizbīdītos viena virs otras saliktas, izmanto skavotāju vai arī saskrūvē tās kopā, taču šo soli var arī izlaist, ja mēbeles stāvēs pie sienas.

Sēdēšanai jābūt ērtai, tāpēc uz paletēm noteikti jāuzliek polsterējums, ko var iegādāties veikalā. To var likt divās kārtās, ja tas ir pietiekami biezs, pietiks ar vienu kārtu. Kad polsterējums izgriezts nepieciešamajos izmēros, apšuj to ar audumu. Vienkāršotā versijā var polsterējumam pārvilkt pāri audumu, un to atlocīt gar malām.

''Tava Māja'' iesaka – ja netīk doma par polsterējuma apšūšanu, visai laba alternatīva ir jau veikalos iegādājamie gatavie mīkstie paliktņi. Tādi atrodami gan garākos izmēros ar atzveltni un sēžamdaļu, gan mazāki. Vēl viena alternatīva ir spilveni – nodrošinies ar daudz spilveniem, pieskavo, piesien vai vienkārši izliec uz paletēm, un sēdēšana būs gana mīksta.

Galdiņam pietiks divas standarta izmēra paletes, kas saliktas viena virs otras, bet virsmai izmanto pielāgota izmēra stikla sloksni vai kādu citu materiālu, kas nelokās un ir gana stingrs.

Palešu mēbeļu izveidē jāņem vērā – ja terase ir ar jumtu un nokrišņi netraucēs, tad var izmantot polsterējumu, citos gadījumos jātaisa mēbeles tā, lai mīkstās daļas var noņemt un polsterējums nesamirktu. Šim nolūkam derēs spilveni un paliktņi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!