Foto: Shutterstock
Viens no nevēlamākajiem uzkopšanas darbiņiem vannasistabā ir flīžu tīrīšana, šajā gadījumā – šuvju spodrināšana. Tikko ieklātais segums izskatās brīnišķīgi, bet laika gaitā tās iegūst krietni tumšāku toni. Kā šuves atkal izmazgāt spožas vai kaut nedaudz gaišākas?

Te gan jāņem vērā – ja šuves nav tīrītas un mazgātas kopš flīžu ieklāšanas, visticamāk, izdosies tikai nedaudz atgūt šuvju tīrību, tomēr ir vērts mēģināt. Tomēr tiem, kas regulāri cenšas atjaunot šuvju tīrību, iespējams, kāda no šīm metodēm būs vēl efektīvāka.

Veļas pulveris + citronu sula

Interesantu metodi, kā ar skābes palīdzību izmazgāt šuves, piedāvā ''Houzz''. Trauciņā sajaucot kopā veļas pulveri (vislabāk baltai veļai paredzēto) ar nedaudz siltu ūdeni, iegūsi pastas konsistences masu. To iesmērē šuvēs, dažas minūtes atstāj ievilkties un tad ar nelielu birstīti tīri spraugas starp flīzēm. Netīrākām vietām var papildu pastai uzliet nedaudz citronu sulu – to var pievienot arī sākumā pastai. Ar citronu sulu gan jābūt uzmanīgam, var gadīties, ka kādai virsmai tā nepatīk, krāsa izbalē vai kā citādi mainās flīžu vizuālais noformējums, tāpēc vispirms izmēģini šo metodi kādā neredzamākā vietā.

Pēc pastas izmantošanas virsma jānomazgā ar kādu flīžu tīrīšanas līdzekli, vēlams izmantot kādu ekoloģisko līdzekli, un tad noslauki virsmu ar papīra dvieli.

Etiķis + amonjaks + soda

Vēl ne mazāk slikta šķiet metode ar sodu, amonjaku un etiķi, samaisot sastāvdaļas kopā ar nedaudz ūdeni, raksta ''Wikihow''. Kādā bļodā lej sešas septiņas krūzes ūdens, pievieno pus krūzi sodu, trešdaļu krūzi amonjaku un ceturtdaļu krūzi etiķa. Iegūto šķidrumu pildi pudelē ar pulverizatoru, izsmidzini uz flīzēm un šuvēm, ļauj tam ievilkties līdz desmit minūtēm. Tad ar nelielu birstīti rūpīgi izberzē šuves, lai ar līdzekļa palīdzību izdodas notīrīt atmiekšķējušos netīrumus. Noslēgumā virsmu noslauka ar mitru lupatiņu.

Šo līdzekli var izmantot arī profilaktiskiem nolūkiem, ik pa laikam izsmidzinot uz flīzēm un pēc laiciņa noskalot. To būtu ērti darīt, piemēram, duškabīnē, ja ir flīžu klājums.

Ūdeņraža pārskābe + soda

Šajā metodē ieteicams pirms tam flīžu virsmu nomazgāt ar mitru lupatu. No abām sastāvdaļām sajauc pastas konsistences līdzekli, un to tad arī ar nelielu birsti iesmērē šuvēs, ļaujot ievilkties līdz desmit minūtēm. Šuvju tīrīšanai var izmantot speciāli iegādātu zobu birsti, ar to būs vieglāk iztīrīt smalkās spraugas. Pastu var iesmērēt šuvēs vairākkārtīgi, līdz izdodas tās iegūt tīrākas. Noslēgumā noskalo vai ar mitru lupatu nomazgā virsmu, satīrot visas pastas paliekas un netīrumus.

Atceries! Lai šuvju tīrīšanas efekts būtu redzamāks, pirms tam atbrīvo grīdu no sausajiem netīrumiem un veic grīdas mitro uzkopšanu, lai nekas netraucētu šuves padarīt tīrākas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!