Foto: Shutterstock
Pat tad, ja dušas kabīne tiek regulāri mazgāta un tīrīta, vietās, kur iestrādāta silikona līste, vai šuvēs starp flīzēm ar laiku parādās dzeltenīgas vai jau melnas pelējuma pazīmes, ko ar ūdeni vien nenomazgāt. Kādus līdzekļus izmantot un kā nomazgāt nevēlamo pelējumu?

Dušas kabīņu ražotāji vairākkārt norāda, ka silikona joslas ar laiku var kļūt dzeltenas vai melnas, un tā ir normāla pazīme, ņemot vērā to, ka ik dienu notiek saskarsme ar ūdeni, ziepēm, tāpēc pelējumam tiek radīta visai labvēlīga vide. Ja dušas kabīne vien nav pirmā svaiguma, silikona sliedi var nomainīt, un to būtu pat vēlams darīt ik pēc dažiem gadiem.

Viens no pelējuma rašanās cēloņiem ir nepietiekama ventilācija, tāpēc, iespējams, no tik biežas tīrīšanas varēsi izvairīties, ja regulāri vēdināsi vannasistabu. Kad dušas kabīne netiek izmantota, durvis vēlams atstāt atvērtas, lai gaiss cirkulē un slapjums nožūst. Ja dušas kabīnē ir aizkari, vēl jo vairāk pievērs uzmanību tam, lai aizkari regulāri tiktu mazgāti, un tie nožūtu, raksta portāls ''Housewifehowtos''.

Ieteicamie līdzekļi

Viens no veidiem, kā ātri un efektīvi nomazgāt pelējuma pazīmes, ir, izmantojot etiķi. Vislabāk, ja etiķi vari uzsmidzināt uz pelējuma apskādēto vietu, atstāt uz stundu, divām ievilkties un tad rūpīgi nomazgāt ar birsti.

Līdzīgi var izmantot dzeramo sodu, samaisot to kopā ar nedaudz ūdens, lai izveidojas pastai līdzīga konsistence, un tad ieziest ar to silikonu, atstāt ievilkties un pēc laika nomazgāt.

Labi nomazgāt pelējumu izdosies, ja sodu sajauksi kopā ar etiķi tādā kā pastas konsistencē un to izmantosi kā tīrīšanas līdzekli.

Ja vēlies iegādāties kādu speciālo ķīmisko tīrīšanas līdzekli, meklē pēc hloru saturoša līdzekļa, jo tad tas efektīvi atmiekšķēs pat ''ieēdušos'' traipus.

Lai vai kādu līdzekli izvēlētos, svarīgi neļaut pelējumam rasties atkārtoti, tāpēc laiku pa laikam profilaktiski nomazgā vietas, kur mēdz parādīties pelējums un jau savlaicīgi novērs pirmās pazīmes.

Pelējuma mazgāšanai noderēs kāda maza birstīte, piemēram, nevajadzīga zobu birste.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!